Skocz do zawartości

Trójmiejskie spoty


Bergen

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 21.01.2020 o 22:01, kriskristoffers napisał:

jak chcesz tylko obejrzeć II generację zapraszam na Żabiankę pogadamy :)

Dzięki za spotkanie i szeroką prezentację. 

Przez Ciebie/dzięki Tobie:) wyżej kręcę swoje auto, trzymam się III, IV biegu. Spalanie mi wzrosło :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Nie chcę zakładać bez potrzeby nowego wątku, dlatego postanowiłem poszukać pomocy wśród "rodaków" z Trójmiasta, może ktoś będzie w stanie mi odpowiedzieć.

 

Muszę wymienić akumulator w Outbacku II, 2000 r., 2.5, benzyna+lpg, automat. Czy ktoś wie jaki akumulator był w tym samochodzie zamontowany oryginalnie? 8 lat temu kupiłem samochód z akumulatorem do wymiany i wymieniłem go wówczas na taki jaki był zamontowany, ale potem dowiedziałem się, że tamten też pochodził z wymiany. Nie wiem czy parametrami odpowiadał zatem temu co powinno być oryginalnie zamontowane w tym samochodzie. Jest to akumulator Centra - 60Ah, 390A. Według stron, na których można dopasować akumulator do auta, wyszukuje mi mocniejsze akumulatory. No i teraz nie wiem czy szukać czegoś zbliżonego do tego co jest zamontowane, czy sugerować się tym co znalazłem w sieci. Jaki tak naprawdę powinien tam być akumulator?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kriskristoffers--> dziękuję:)

 

Czyli jeszcze mniejszy niż jest teraz...Obawiałem się, że ten jest słabszy niż być powinien, a nie odwrotnie. 390A to chyba trochę mało na 2.5 l?

 

Jestem zupełnie zielony w kwestii akumulatorów, bo to moja pierwsza wymiana w życiu:>

Zakładam, że gdybym chciał włożyć mocniejszy, to będzie problem z miejscem, no ale pomijając tę kwestię, to czy może być mocniejszy czy nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No w taki około 65Ah celowałem. Zastanawiałem się nad Boschem 74Ah, 680A, ale może to przesada.

 

Jeszcze inna kwestia mnie tylko nurtuje. Akumulator jest prawy+ lub lewy+. Ocenia się to patrząc na sam akumulator, czy to "jak pasuje" i patrząc np. stojąc z przodu samochodu?:D Innymi słowy, u mnie akumulator jest umiejscowiony tak samo jak na Twoim zdjęciu, tj. plus od strony silnika i klemy od strony szyby. Czyli jest to akumulator prawy+ prawda?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to nie rozwiąże moich problemów, bo u mnie jest zamontowany dokładnie tak samo:P Zastanawiam się czy to jest zatem prawy+ zamontowany odwrotnie - tyłem na przód:P, czy jest to jednak lewy+. Chcę zamówić przez internet, dlatego to jest dosyć istotne zagadnienie:>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema wszystkim, troszkę już siedzę na forum a to jeszcze nie zajrzałem :facepalm:

Mam takie tam sobie Subaru Kombi w szerszej budzie "pakiecie" STI ;)

mam nadzieję że kiedyś zawitam na jakiegoś trójmiejskiego spota :)

 

21 godzin temu, Lipton napisał:

No to nie rozwiąże moich problemów, bo u mnie jest zamontowany dokładnie tak samo:P Zastanawiam się czy to jest zatem prawy+ zamontowany odwrotnie - tyłem na przód:P, czy jest to jednak lewy+. Chcę zamówić przez internet, dlatego to jest dosyć istotne zagadnienie:>

 

w subaru jest prawy plus, jak patrzysz na aku od przodu to klema plusowa ma byc po prawej

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja widze na zdjeciu prawy plus, bo w naszych autach aku jest obrócony klemami do tylu

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tzdkiedyś rozmawialiśmy o cenie ropy :D Jak widzisz kryzysy zmieniają wszystko i dzisiaj brent jest wyceniana na mniej niż 25 USD za baryłkę. Od razu mi się lepiej jeździ do pracy...szkoda, że tylko do pracy można jeździć...

 

@Lipton A co do akumulatora, to właśnie kupiłem świeży panasonic z uszkodzonego nowego chyba forka Parametry prąd 390 A, pojemność 45Ah wymiary 220x170x200. Mój Bosch S4 nadal działa ale nie trzymał za długo a że pojawiła się okazja to go kupiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Ayo napisał:

macie teraz sklepy na wylacznosc od 10 do 12 to na pewno ogarniesz ;)

Właśnie jest problem, bo młodzież w Twoim wieku przychodzi w tych godzinach :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Poszukiwana metalowa beczka 200 litrów. Na działce nie wolno palić ognisk więc beczka taki patent na spalenie suchych liści i gałęzi. Do Legazia powinna wejść więc odbiorę osobiście ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, kriskristoffers napisał:

Poszukiwana metalowa beczka 200 litrów. Na działce nie wolno palić ognisk więc beczka taki patent na spalenie suchych liści i gałęzi. Do Legazia powinna wejść więc odbiorę osobiście ;)

Na działkach musi być wydzielone miejsce do palenia takich rzeczy. 

Ogniska na działce nie można, to wiem, ale w beczce można? To nowość ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...