Skocz do zawartości

Pytanie o hamulce K-Sport w Forku


Forekfan

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy,

 

Mam w swoim Forku z przodu zamontowane 8-tloczkowe K-Sporty oraz 6-tloczkowe zlote Brembo z tylu. O ile tarcze z tylu sa praktycznie nowe o tyle przednie juz troche km zrobily... Teraz pytanie.... Czy takie tarcze mozna poddac jakiejs regeneracji czy smietnik i kupowac nowe? A jesli tak to gdzie je mozna kupic bo w nie-ASO zycza sobie za to chore stawki.... I jeszcz jakie klocki montowac? Dzieki z gory za info.

Edytowane przez Forekfan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

6-tloczkowe zlote Brembo z tylu

 

a co to za wynalazek? z jakiego auta? 

 

 

zy takie tarcze mozna poddac jakiejs rwgeneracji

 

śmietnik, kupić nowe.

Hmmm.... Moze cos pomylilem z tymi Brembo w takim razie.... Moze to sa 4-tloczki.... Dopiero startuje w tej dziedzinie i moglem cos namieszac. Na pewno natomiast z przodu jest 8-tloczek.

 

 

Co do tarcz to tak myslalem.... Bede kupowal nowe... Thx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A jesli tak to gdzie je mozna kupic bo w nie-ASO zycza sobie za to chore stawki

 

hej mam takie same hamulce i hamują super więc wydatek ci się zwróci jak będziesz musiał szybko zatrzymać lodówkę. Do tego ja zakładałem klocki Ferodo DS 2500 i razem spisują się świetnie. Tylko przez przypadek nie kup klocków k-sport po to paździerz i wszyscy od razu je wyrzucają zakładając inne klocki.

 

Również kupowałem w tym nie Aso i mówili, że nic innego nie podejdzie pod ten zacisk tylko oryginał jeśli chodzi o tarczę a cena zestawu tarcze + klocki Ferodo DS 2500 ałć.. ale powtarzam wartooo.

 

Dodatkowo jak będziesz wymieniał wszystko to zwróć uwagę czy zaciski nie wymagają regeneracji bo są to zaciski sportowe (mają gumki zaworki itp niczym nie osłonięte i trzeba je od czasu do czasu rozebrać i przeczyścić zanim się porządnie zniszczą od syfu, soli itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A jesli tak to gdzie je mozna kupic bo w nie-ASO zycza sobie za to chore stawki

 

 

hej mam takie same hamulce i hamują super więc wydatek ci się zwróci jak będziesz musiał szybko zatrzymać lodówkę. Do tego ja zakładałem klocki Ferodo DS 2500 i razem spisują się świetnie. Tylko przez przypadek nie kup klocków k-sport po to paździerz i wszyscy od razu je wyrzucają zakładając inne klocki.

 

Również kupowałem w tym nie Aso i mówili, że nic innego nie podejdzie pod ten zacisk tylko oryginał jeśli chodzi o tarczę a cena zestawu tarcze + klocki Ferodo DS 2500 ałć.. ale powtarzam wartooo.

 

Dodatkowo jak będziesz wymieniał wszystko to zwróć uwagę czy zaciski nie wymagają regeneracji bo są to zaciski sportowe (mają gumki zaworki itp niczym nie osłonięte i trzeba je od czasu do czasu rozebrać i przeczyścić zanim się porządnie zniszczą od syfu, soli itp.

Super, dzieki za info. To cenne co napisales. Napisz tylko pls gdzie to kupic ewentualnie....

 

 

A co do zaciskow to jak hamuje to tak troche skrzypia.... Normalne to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super, dzieki za info. To cenne co napisales. Napisz tylko pls gdzie to kupic ewentualnie....

A co do zaciskow to jak hamuje to tak troche skrzypia.... Normalne to?

Kupowałem w popularnej firmie z Warszawy/Katowic co zaczyna się na 4...

 

Co do piszczenia to u mnie jest cisza więc pewnie to kwestia sportowych klocków u Ciebie i przypuszczam, że to jest powód. Przy ferodo ds 2500 będzie cisza i będziesz bardzo zadowolony z hamulców.

Tak jak pisałem wcześniej przy wymianie niech Ci dokładnie wszystko posprawdzają/oczyszczą bo dodatkowo jak założysz nowe tarcze i klocki to ze względu na ich grubość, odstęp pomiędzy tarczą i klockiem jest strasznie mały w tym zestawie i musisz mieć wszystko dokładnie oczyszczone aby klocki nie tarły Ci o nowe tarcze gdy nie hamujesz bo je szybko zniszczysz.

Edytowane przez rybek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forekfan na 100% masz u siebie 8 tłoczków przód i 2 tłoczki z tyłu. Tak jak piszą koledzy DS2500 to bardzo dobry klocek z tarczą z przodu nie masz specjalnie wyboru. na pocieszenie dodam, że w opinii wielu twój zestaw lepiej hamuje niż 4 tłoczki brembo z sti :)

Edytowane przez Herostrates
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

 

Mam problem... Dzis bylem ze swoim Forkiem w serwisie i odkrylismy, ze przednie tarcze tj K-Sporty sa troche popekane.... Bambino na tych tarczach ponoc zrobil 12.000km.... Jakim cudem tak dobre tarcze sa juz w takim stanie? Czyzby az tak bylo katowane, ze tarcze tego nie wytrzymaly i od temperatury popekaly? Sam nie wiem co robic... Jesli zywotnosc tarcz za 2400pln ma wygladac w fen sposob to sprzedam caly swoj przedni set K-Sport i kupie 4-tloczek Brembo od STI... Co Wy na to? I jeszcze czy popekana tarcza to od razu smietnik czy jeszcze moza chwile pojezdzic? Dodam, ze na calym obwodzie jest powiedzmy 5-10 pekniec po kilka do kilkunastu milimetrow... To juz cos powaznego? Moge zrobic zdjecia i wrzucic na forum....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nie ryzykował i od razu zmienił. Swoją drogą robiłeś przegląd przed zakupowy i dlaczego tego nikt nie wyłapał? Masz teraz odpowiedź dlaczego coś ci stukało. Możliwe, że nie tarcze są winne ale źle dobrany klocek lub tak jak piszesz były mocno katowane. Kup jeszcze raz, wyczyść dobrze zacisk, włóż dobry klocek, jeśli się to nie sprawdzi wtedy myśl o zmianie. Niestety kolejny raz sprawdza się, że trzeba przy zakupie auta założyć budżet na takie historie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nie ryzykował i od razu zmienił. Swoją drogą robiłeś przegląd przed zakupowy i dlaczego tego nikt nie wyłapał? Masz teraz odpowiedź dlaczego coś ci stukało. Możliwe, że nie tarcze są winne ale źle dobrany klocek lub tak jak piszesz były mocno katowane. Kup jeszcze raz, wyczyść dobrze zacisk, włóż dobry klocek, jeśli się to nie sprawdzi wtedy myśl o zmianie. Niestety kolejny raz sprawdza się, że trzeba przy zakupie auta założyć budżet na takie historie.

 

Troche tylko boli 2400zl na tarcze i jakies 700zl na zaciski ale jak trzeba to trzeba... Mozna swoja droga kupic to gdzies taniej niz w nie-ASO? Ich ceny powoduja u mnie drgawki....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego jak zobaczysz jaki to kawał tarczy i klocka to zrozumiesz skąd bierze się ta cena...

 

Tak jak Herostrates mówi zmieniaj na nowe czym prędzej bo chodzi o bezpieczeństwo

 

Jeżeli chodzi o żywotność tych tarcz to u mnie są nówki (mają najechane z 5 tys a poprzednie przejechały z 80 tys km w imprezie więc może to wina jakichś agresywnych klocków lub bezmyślnego traktowania.

 

Zmień tarcze i klocki na nowe i bedziesz miał spokój

 

Ewentualnie jeśli tarcze mają tak mały przebieg to może je dać do przetoczenia ale niech fachowcy się wypoweidzą. Klocki zmień na te co Ci pisałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego jak zobaczysz jaki to kawał tarczy i klocka to zrozumiesz skąd bierze się ta cena...

Tak jak Herostrates mówi zmieniaj na nowe czym prędzej bo chodzi o bezpieczeństwo

Jeżeli chodzi o żywotność tych tarcz to u mnie są nówki (mają najechane z 5 tys a poprzednie przejechały z 80 tys km w imprezie więc może to wina jakichś agresywnych klocków lub bezmyślnego traktowania.

Zmień tarcze i klocki na nowe i bedziesz miał spokój

Ewentualnie jeśli tarcze mają tak mały przebieg to może je dać do przetoczenia ale niech fachowcy się wypoweidzą. Klocki zmień na te co Ci pisałem.

Ja wiem, ze to kawal tarczy... Wiem wiem... Dobra. Szukam w necie w dobrej cenie i kupuje. Nie ma sie cos zastanawiac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

je dać do przetoczenia ale niech fachowcy się wypoweidzą.
 

Jeżeli są pęknięcia, to przetoczenie nic nie da.

 

Można pójść w ceramiki, ale wtedy zero na końcu by trzeba by dodać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

je dać do przetoczenia ale niech fachowcy się wypoweidzą.

 

 

Jeżeli są pęknięcia, to przetoczenie nic nie da.

 

Można pójść w ceramiki, ale wtedy zero na końcu by trzeba by dodać.

Zostaje poki co przy tym co jest. Ceramiki to do 911 zaloze.

Jeśli będziesz szukał tarcz to może znajdziesz gładkie, na pewno bedą dłużej trzymały i nie popękają :) choć bedą wyglądać mniej sportowo :)

To tez jest jakies rozwiazanie.... Dlaczego gladkie nie beda pekac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam gładkie Brembo i klocek CL RC5+, ale to w 4-tłoczku WRX'owym. W każdym razie przy gładkiej tarczy jest mniejsze prawdopodobieństwo jej popękania.

Ok... Z drugiej strony te moje K-Sporty maja kozacki wyglad przez te naciecia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

gładkie Brembo i klocek CL RC5+, ale to w 4-tłoczku WRX'owym

 

elmo, czy tarcza Ci nie sinieje od rc5+ ? u mnie po kilku hamowaniach od razu na brembo zrobiły się fioletowe plamki, jakby z przegrzania. miałem tak na poprzednich tarczach... i na nowych kupionych z nowosądeckiego spa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

gładkie Brembo i klocek CL RC5+, ale to w 4-tłoczku WRX'owym

 

elmo, czy tarcza Ci nie sinieje od rc5+ ? u mnie po kilku hamowaniach od razu na brembo zrobiły się fioletowe plamki, jakby z przegrzania. miałem tak na poprzednich tarczach... i na nowych kupionych z nowosądeckiego spa ;)

 

Tak, mi też porobiły się sine plamki, zarówno na Brembo, jak i na OEM'ach. Ale żadnych negatywnych zachować hamulca nie odczułem w związku z tym. Gdzieś już ten temat na The Forum był poruszany i z tego co pamiętam to uznano, że TTTM. RC5+ dają popalić zwykłej tarczy  :evil2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytalem troche na zagranicznych forach i wyglada na to, ze k-sporty przy intensywnym ich uzytkowaniu lubia pekac... Jak za sprzet za tak grube pieniadze to troche kpina...... Nie wiem czy nie kupic 4-tloczkow z STI a te co mam sprzedac... Jesli mam co 10.000km zmieniac tarcze z klockami to troche przegiecie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...