Skocz do zawartości

Legacy Outback 2,5 Temperatura


muppet

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, ręce mi opadły dlatego rozpaczliwie proszę o pomoc. Legacy Outback 1998 jeszcze jedynka EJ25 automat. Potrafi mi się zasapać, a co za tym idzie temperatura rośnie. Po krótkim odpoczynku wszystko ok. Nowa pompa wody, termostat. Dziękuję za ew podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć też mam takiego outbacka. I mój znajomy również.

 

I powiem szczerze że w krótkim czasie po zakupie okazało się że auto ma wywaloną uszczelkę pod głowicą. Mało tego wspomniany kolega w późniejszym terminie podobnie.

Chyba jedyną rzeczą jaką możesz sprawdzić jest jeszcze korek chłodnicy -czy poprawnie działa.

 

W moim przypadku było tak, że jak zaczynała rosnąć temperatura silnika to przestawało działać ogrzewanie, sporo bąbelków w zbiorniczku wyrównawczym płynu chłodzącego.

I to bym Proponował sprawdzić czy w momencie wzrostu temperatury pojawiają się obficie bąbelki powietrza w zbiorniku wyrównawczym-jeśli tak no to UPG- czego oczywiście Ci nie życzę(mam nadzieję że to jakaś pierdoła)

 

Ale jeśli by się okazało że to UPG nie załamuj rąk.

Ja po usunięciu tej usterki dalej śmigam na gaziurze i już 85kkm poza mną, zresztą mój znajomy którego wspominam podobnie po UPG, gaziura i wciąż jeździ.

 

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli są inne objawy UPG,skoki temperatury,wywalanie płynu,bąbelki w zbiorniku wyrównawczym,to sytuacja jasna.

Natomiast jeśli nie ma tych objawów,sprawdziłbym chłodnicę,może pozatykane przestrzenie między rurkami,blaszkami.Czasem wystarcza solidne mycie chłodnicy z zewnątrz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, ręce mi opadły dlatego rozpaczliwie proszę o pomoc. Legacy Outback 1998 jeszcze jedynka EJ25 automat. Potrafi mi się zasapać, a co za tym idzie temperatura rośnie. Po krótkim odpoczynku wszystko ok. Nowa pompa wody, termostat. Dziękuję za ew podpowiedzi.

Najpierw wyjmij i sprawdź chłodnicę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję, będe walczył. Pozdrawiam


W zakładzie mechanicznym pracował kilka godzin (na placu + jazda). Nie zagotował się, nie oodał płynu. Oczywiście chłodnica w drodze korek też. Tak na wszelki wypadek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...