Skocz do zawartości

hamownia FWD do automatu 4WD


mikeanonim

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanowną brać.

 

ostatnio nabyłem Legacy II 2.2 aut. z 1994r

 

mam bezproblemowy dostęp na hamowni FWD.

 

czy ma ktoś wiedzę, czy po włożeniu bezpiecznika FWD można by bezpiecznie dokonać pomiaru mocy korzystając z hamowni jednoosiowej?

może to dziwne pytanie, ale jeśli bezpiecznik odłącza całkowicie zawór sprzęgła do tylnego napędu, to chyba nie powinno być przeciwskazań...

 

proszę o sprostowanie jeśli się mylę..

 

pozdrawiam!!

Edytowane przez mikeanonim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam odpowiedzi na na Twoje pytanie, ale pomiar będzie niemiarodajny, bo na 4x4 będą inne opory, które też są ważne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam odpowiedzi na na Twoje pytanie, ale pomiar będzie niemiarodajny, bo na 4x4 będą inne opory, które też są ważne.

 

wydaje mi się, że to bez znaczenia. mierzymy moc silnika. opory mierzy hamownia, a komputer bierze je pod uwagę przy obliczaniu wyniku.

tzn tak mi się wydaje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

potwierdzam słowa Cybela , u mnie jak zakładali gaz to wstawili na hamownie 4x4 i za cholerę nie potrafili zrobić pomiarów, dopiero po wstawieniu bezpiecznika który odcina tył udało im się zestroić lpg z pb na hamowni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

potwierdzam słowa Cybela , u mnie jak zakładali gaz to wstawili na hamownie 4x4 i za cholerę nie potrafili zrobić pomiarów, dopiero po wstawieniu bezpiecznika który odcina tył udało im się zestroić lpg z pb na hamowni

 

czyli da się po włożeniu bezpiecznika FWD hamować auto na hamowni jednoosiowej? i nie niszczy się skrzynia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno nie powinno się robić pomiarów na hamowni dla automatu, bo trzeba rozwinąć moc maksymalna na wszystkich biegach a potem wrzucić na luz, co może źle wpłynąć na skrzynię AT. Przynajmniej takie usłyszałem info, ewentualnie można to zrobić na własne życzenie i odpowiedzialność.

 

 

Sent with Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...