Skocz do zawartości

Z Kraju i ze Świata....


stach1111

Rekomendowane odpowiedzi

Liczę na cud

Nienormalni i normalni,
skołowany polski ludu,
Rodacy nieobliczalni,
żyjący w krainie cudów.

Nowa czeka nas atrakcja,
którą tak bym zdefiniował,
szykuje się demokracja
policyjno-wyznaniowa.

Na nowego Prezydenta,
co podkreślam w tym wierszyku,
będzie wpływać Trójca Święta
ustami swych urzędników.

I nareszcie, piękna sprawa
w skali makro, w skali mikro,
można będzie z mocy prawa
zapuszkować za in vitro.

A kto spyta - Co jest grane?
Nie pasuje do winietki,
się odwiedzi go nad ranem
i założy bransoletki.

Więc rozsądek zdrowy wyzwól,
byś nie musiał się przekonać,
jak z pomocą populizmu
robi z ciebie się balona.

By uniknąć tego losu
i by nie mieć gigant kaca,
wyjdź więc z domu i zagłosuj,
to jest niezbyt ciężka praca.

Frekwencję uaktualnij,
zmień jej procent i oblicze.
Jesteśmy nieobliczalni
i ogromnie na to liczę.


Warszawa,15 maja 2015

 

Autor-Wojciech Młynarski

 

Nie będzie cudu!

 
Mistrzu Wojciechu,
Nie będzie cudu,
Nieważne kogo,
Wskaże głos ludu.
 
Nic się nie zmieni!
Zapytasz czemu?
Wszystko wynika,
Z funkcji systemu.
 
System nas leczy,
Ochoczo wielce,
Jeśli nie umrze,
Pacjent w kolejce.
 
System nas kształci,
Wyznacza cele,
Choć są od tego,
Nauczyciele.
 
Na wychowanie,
Ma system chcice,
Kiedyś od tego,
Byli rodzice.
 
Kto szuka pracy,
Życia przylądku,
Pewnie finalnie,
Osiądzie w Londku.
 
A nawet jeśli,
Ma pracę który,
Niepewny wielce,
Emerytury.
 
Policja zamiast,
Kryminalistów,
Ściga kierowców,
Pieszych, cyklistów...
 
Sądy i owszem,
Też są w systemie,
Nim coś rozstrzygną,
Gryziemy ziemię.
 
Urzędnik nie wie,
Co prawo znaczy,
Bo ma wytycznych, 
Stos z powielaczy.
 
Gdy na to spojrzeć,
Teoretycznie,
To system działa...
Hipotetycznie.
 
A że centralnie,
I jednolicie,
Jest rozpieprzony,
Kraj znakomicie.
 
To nikt już nawet,
Się nie przejmuje,
Że taki bajzel,
Sporo kosztuje.
 
Idea VATu,
Państwo przenika:
Gdzie tylko można,
Ma pośrednika!
 
Więc póki zewsząd,
System nas łupie,
Dopóty w czarnej,
Będziemy dupie.
  • Lajk 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Kto to jest "Prawdziwy Polak"?

I czym się różni od nieprawdziwego?

Prawdziwy Polak  ma flage Biało-Czerwona a nie różową (lub balon w tym samym kolorze)  oraz nie nazywa jej - jakąś tam szmatą

dla mnie tyle i aż tyle

A wiesz ,że pierwotnie kolor na polskiej fladze nie był czerwony tylko karminowy? Poważnie, można sprawdzić :)

 

chcesz mi powiedzieć, że według konstytucji flaga państwowa Rzeczpospolitej Polskiej jest - czerwona ? karminowa czy różowa ? coś przespałem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Kto to jest "Prawdziwy Polak"?

I czym się różni od nieprawdziwego?

Prawdziwy Polak  ma flage Biało-Czerwona a nie różową (lub balon w tym samym kolorze)  oraz nie nazywa jej - jakąś tam szmatą

dla mnie tyle i aż tyle

A wiesz ,że pierwotnie kolor na polskiej fladze nie był czerwony tylko karminowy? Poważnie, można sprawdzić :)

 

chcesz mi powiedzieć, że według konstytucji flaga państwowa Rzeczpospolitej Polskiej jest - czerwona ? karminowa czy różowa ? coś przespałem ?

 

 

Karmin, schemat barwy w różnych systemach kolorymetrycznych

Karmin jako barwa Korony Polskiej, husarii, żupanów, chorągwi nie jest dziełem arbitralnego wyboru. Przez wieki jednym z niewielu ogólnodostępnych barwników czerwonych w Polsce była koszenila pochodząca od czerwca polskiego, która dawała kolor karminowy. W Polsce możliwa jest również uprawa marzanny barwierskiej, ale daje ona zbliżony karminowy odcień czerwonego, determinowany przez alizarynę, kwas rubertynowy i kwas purpurynowy [j] – nazywany dla odmiany kraplakiem. Mają odcień fioletowy [k]. Karmin był kolorem hetmańskim, od zawsze był elementem mundurów generalskich, czapek okrągłych z otokiem ciemno-karminowym i kołnierzy [l].

Najczęstsze związki frazeologiczne to karminowe usta, karminowa czerwień, karminowy szlachcic.

 
 
Kiedyś słuchałem o tym w jakiejś historycznej audycji,zmiana z karminu na czerwień była stosunkowo niedawno.Szczegóły kiedy nie pamiętam,ale warto poszperać ,bo sprawa jest ciekawa;) Obecnie oczywiście to czerwień.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalszy rozwój konfliktu na Ukrainie.

Za rp.pl

 

Korespondencja z Rygi

Już jednak wiadomo, że dokument będzie zawodem dla Kijowa. Świadczy o tym zatwierdzony już projekt.
Okazuje się, że słowa, za które przeszło rok temu ginęli Ukraińcy na Majdanie, ostatecznie w deklaracji szczytu się nie pojawią. Nie będzie więc obietnicy, że nawet w odległej przyszłości i za cenę bolesnych reform Ukraina, podobnie jak Gruzja i Mołdawia, znajdą się kiedyś w Unii Europejskiej.
- Stanęło na formule, że "Unia uznaje europejski wybór Ukrainy". Ale to w żadnym przypadku nie oznacza perspektywy członkostwa. Właściwie nie wiadomo, co to oznacza - mówi prosząc o zachowanie anonimowości wysoki rangą urzędnik UE.
Johannes Hahn, komisarz ds. poszerzenia Unii, jest bardziej dyplomatyczny. - Chcemy jasno stwierdzić, że każdy kraj ma prawo do suwerennego wyboru swojej przyszłości. To podstawowa zasada prawa międzynarodowego - tłumaczy "Rzeczpospolitej".
Tuż przed przylotem do Rygi prezydent Petro Poroszenko próbował rzutem na taśmę wydrzeć bardziej zobowiązujące sformułowanie. Apelował o to w czasie rozmowy w Londynie z Davidem Cameronem.
Ale w przeciwieństwie do szczytu Partnerstwa Wschodniego w Wilnie w grudniu 2013 r., dziś Bruksela w większym stopniu bierze pod uwagę obawy Moskwy.
A ta przesłanie ma jasne. - Nasi europejscy partnerzy obiecali nam, że Partnerstwo Wschodnie nie rozwinie się kosztem interesów Rosji. To jest bardzo zdrowe podejście i mamy nadzieje, że znajdzie ono urzeczywistnienie w konkretnych działaniach - ostrzegł tuż przed rozpoczęciem szczytu w Rydze szef MSZ Siergiej Ławrow.
Aby nie było żadnych wątpliwości, w projekcie deklaracji, którą w piątek mają przyjąć przywódcy Unii, podkreślono, że "to Unia i jej kraje członkostwie zdecydują, w jaki sposób chcą, aby rozwinęły się stosunki z krajami Partnerstwa".
W ten sposób Francja, Włochy, Niemcy czy Hiszpania sygnalizują, że nie dadzą się wciągnąć w obietnice członkostwa, które od wielu lat odrzucają. I to tym bardziej, gdyby to miało prowadzić do konfliktu z Rosją
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość FastAndFurious

Karminowy szlachcic??? Nic takiego nie ma i nie bylo.  Jesli sie myle chetnie poznam znaczenie.

Jest szlachta karmazynowa, do ktorej mam zaszczyt przynalezec ( czyli najstarsza).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Obecnie oczywiście to czerwień.

 

i biel ? czy żyjemy w czasach PRL-u ?

 

W czasach głębokiego PRL-u (chyba jeszcze w przedszkolu) uczyłem się takiego wierszyka:

 

Powiewa flaga gdy wiatr się zerwie

A na tej fladze biel jest i czerwień

Czerwień to miłość, biel serce czyste

Piękne są nasze barwy ojczyste ...

 

 

Więc od tamtego czasu chyba nic się w tym temacie nie zmieniło, chyba, że masz jakieś inne info a ja coś przegapiłem ;), choć rocznikowo jesteśmy "podobni"

Edytowane przez sjak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Obecnie oczywiście to czerwień.

 

i biel ? czy żyjemy w czasach PRL-u ?

Biel jest niekwestionowana ;)

 

 

a ok bo Prezydent próbował wprowadzić święto pod różową (karmazynową) flagą stąd był mój wpis o definicji - Prawdziwego Polaka,ps: ja barw Polski się nie wstydzę i nie zmieniam ich do akcji marketingowej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Opowiadał o dowódcy czołgu bodaj z SS, który gdzieś na zachodnim froncie z zaskoczenia rozwalił kawałek jakiejś kolumny transportowej zabezpieczanej też czołgami. Sporo zniszczył ale i jego czołg został unieruchomiony.
Hauptsturmfuhrer Michael Wittmann, , Schwere  SS-Panzer Abteilung 101, 1 SS Panzer Division Leibstandarte Adolf Hitler. Do dziś niemiecka legenda, zalicza mu się zniszczenie 138 czołgów i 132 dział przeciwpancernych.

Wspomniana akcja miała miejsce 13 czerwca 1944 r. 

Niedługo potem, 8 sierpnia 1944 r. zginął dowodząc PzKpfw VI Tiger *007*, w potyczce pod Cintheaux.

Żadne źródła nie podają by kiedykolwiek miał uciekać, wręcz przeciwnie.

Z tezą o "oczywistym potępieniu" dyskutować nie sposób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł masz rację. Teraz nawet dzieci w podstawówce  uczą się, że polska flaga miała kiedyś kolor karmazynowy.

 

Nawet "źródło" z którego nie lubię czerpać swojej wiedzy podaje to wprost!!!:

 

http://pl.wikipedia.org/wiki/Flaga_Rzeczypospolitej_Polskiej

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stach1111 dziekuje ale nie dziel sie swoimi doswiadczeniami dobrze ze przynajmniej ty wiesz jak to jest.

Edytowane przez zk
  • Lajk 2
  • Do kitu 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kibolki nasze, jeszcze zobaczycie że: "Andrzej Duda was wyduda" ;):) :)

nie karmić !

jutro se poczytam jak to KomoroWSkI rozwałkował manekina wysłanego przez Kaczyńskiego :biglol:

 

ps:

a najgorsze jest jedno, że tylko 1/2 Polaków idzie na wybory z uprawnionych

a ta połowa co idzie tez jest podzielona prawie po połowie :wacko: a w poniedziałek jedna z tych połówek znów powie, że to nie ich prezydent :ph34r:

a najlepiej na tym wychodzą spaślaki z Sejmu i wojenka Polsko-Polska trwa dalej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Kibolki nasze, jeszcze zobaczycie że: "Andrzej Duda was wyduda" ;):) :)

nie karmić !

 

jutro se poczytam jak to KomoroWSkI rozwałkował manekina wysłanego przez Kaczyńskiego :biglol:

 

ps:

a najgorsze jest jedno, że tylko 1/2 Polaków idzie na wybory z uprawnionych

a ta połowa co idzie tez jest podzielona prawie po połowie :wacko: a w poniedziałek jedna z tych połówek znów powie, że to nie ich prezydent :ph34r:

a najlepiej na tym wychodzą spaślaki z Sejmu i wojenka Polsko-Polska trwa dalej

I tu jest różnica ;) Chyba niewielu głosujących na Komorowskiegi po wygranej Dudy powie ze to nie ich prezydent. Poprostu nie głosowali na niego. No ale jeśli będzie odwrotnie to... sam już to napisałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...