Skocz do zawartości

Plus po stacyjce w MY07


valdiiaga

Rekomendowane odpowiedzi

Ja kupiłem zestaw, pewnej znanej firmy zajmującej się oświetleniem której nazwa zaczyna się na P. Zamontowałem sam mimo, że mam 2 lewe ręce - zasilanie podpina się bezpośrednio do akumulatora a dodatkowo jest specjalny moduł wpinany do przewodu świateł pozycyjnych. Nie wygląda to znowu tak źle, a kosztuje mniej niż para żarników w ksenonach - jedna wymiana mi wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak w Legasiu, ale w Forku masz przy lewym kielichu pod maską jest skrzynka bezpieczników, tam masz dostępne +12V po przekreceniu stacyjki i włączeniu świateł mijania. Ja tak mam podłączone DL.

Edytowane przez Arek_W
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem zestaw, pewnej znanej firmy zajmującej się oświetleniem której nazwa zaczyna się na P. Zamontowałem sam mimo, że mam 2 lewe ręce - zasilanie podpina się bezpośrednio do akumulatora a dodatkowo jest specjalny moduł wpinany do przewodu świateł pozycyjnych. Nie wygląda to znowu tak źle, a kosztuje mniej niż para żarników w ksenonach - jedna wymiana mi wystarczy.

 

Bo kupiles modul z automatem wykrywajacym odpalenia silnika, jest tego cala masa na allegro, choc niekoniecznie na P :)

Masz jakas fotke jak to wyglada na aucie?

Edytowane przez sherif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ja też przy cieplejszej pogodzie będe montował światła dzienne.

W poprzednim aucie(audi a4) plus po stacyjce znalazłem na przewodzie zasilającym wentylator chłodnicy,(dopiero czujnik załacza masę na wentylator) i wszystko działało idealnie przez 4 lata.

Z uwagi na bliskość lamp do chłodnicy to według mnie idealne rozwiązanie bez latania z szukaniem plusa po stacyjcie po całym aucie.

Pozdrawiam. :) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem zestaw, pewnej znanej firmy zajmującej się oświetleniem której nazwa zaczyna się na P. Zamontowałem sam mimo, że mam 2 lewe ręce - zasilanie podpina się bezpośrednio do akumulatora a dodatkowo jest specjalny moduł wpinany do przewodu świateł pozycyjnych. Nie wygląda to znowu tak źle, a kosztuje mniej niż para żarników w ksenonach - jedna wymiana mi wystarczy.

 

Bo kupiles modul z automatem wykrywajacym odpalenia silnika, jest tego cala masa na allegro, choc niekoniecznie na P :)

Masz jakas fotke jak to wyglada na aucie?

Postaram się zrobić i wrzucić. Pamiętajcie o wyliczeniach co do wysokości, rozstawu itd. takich świateł zgodnie z przepisami. Tak na oko to połowa świateł jest źle zamontowana, nie wspominając o zestawach, które nie spełniają jakichkolwiek norm. Ja u siebie (Legacy IV po lifcie) zamontowałem na skrajach dolnego wlotu, maksymalnie do góry i było stykowo w kwestii odległości pomiędzy lampami (musi być minimum 60 cm).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ja zarzucę fotki, bo zamontowałem, tyle że nie spieszę się z podłączeniem.

Ponawiam prośbę: ktoś wie pod który konkretnie bezpiecznik się wpiąć do plusa po stacyjce?

Ewentualnie pod elektrozawór ( tam plus jest po stacyjce ) czy nie będzie kolidowało z pracą silnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem zestaw, pewnej znanej firmy zajmującej się oświetleniem której nazwa zaczyna się na P. Zamontowałem sam mimo, że mam 2 lewe ręce - zasilanie podpina się bezpośrednio do akumulatora a dodatkowo jest specjalny moduł wpinany do przewodu świateł pozycyjnych. Nie wygląda to znowu tak źle, a kosztuje mniej niż para żarników w ksenonach - jedna wymiana mi wystarczy.

 

Bo kupiles modul z automatem wykrywajacym odpalenia silnika, jest tego cala masa na allegro, choc niekoniecznie na P :)

Masz jakas fotke jak to wyglada na aucie?

Postaram się zrobić i wrzucić. Pamiętajcie o wyliczeniach co do wysokości, rozstawu itd. takich świateł zgodnie z przepisami. Tak na oko to połowa świateł jest źle zamontowana, nie wspominając o zestawach, które nie spełniają jakichkolwiek norm. Ja u siebie (Legacy IV po lifcie) zamontowałem na skrajach dolnego wlotu, maksymalnie do góry i było stykowo w kwestii odległości pomiędzy lampami (musi być minimum 60 cm).

 

IMO to to latwo zachowac, trudniej jest zamocowac tak aby wiazka swiatla padala tam gdzie ma padac a nie na boki czy w jezdnie. Kolejna spawa tak to zrobic, zeby to jakos wygladalo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poglądowo szybka fotka z telefonu. Oceńcie sami czy aż tak bardzo szpecą. Ponawiam prośbę o info w który bezpiecznik się wpiąć.

To ja już nie robię zdjęć - miejsce montażu, model i kolor dokładnie taki jak u mnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak to nie .

Napisałem przecież że masz plus na przewodzie do wentylatora.

W porzednim aucie działało mi te podłączenie przez 4 lata bez problemów.

Dłużej mi zeszło zamontowanie samych lamp niż podłączenie elektryki.

Trochę wiary w swoje siły.

Pozdrawiam.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rapley, pomysł dobry z tym przewodem od wentylatora, tyle że wolałbym podłączyć się pod bezpieczniki, dlatego tyle razy wałkuję prośbę :) Może jutro coś porzeźbię, bo okazuje się ,że mam weekend wolny i niezaplanowany, a rodzinę na ferie wywiozłem :)

TAk czy inaczej duże dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja ostatnio z przednią H7 walczyłem a zmyliła mnie stara żarówka którą założyłem, bo akurat była pod ręką - raz świeciła raz nie, po puknięciu np . w lampę zaczynała świecić i nie gasła już - dziwne co :question: , może i ja zainstaluję DRL-y.Ale najpierw amory tył wymienię - pilniejsza sprawa :)Auto Mam 153kkm - opony 215/45R17 - i tył do wymiany - to chyba i tak niezły wynik?. A właśnie wymieniać ze sprężynami czy nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...