Skocz do zawartości

Ksenony w Legacy


pablo_sz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Muszę kupić lampę przednią do Legacy MY07. Mam bi-ksenony.

Czy w Legacy w tych rocznikach (07-09) występowały i ksenony i bi-ksenony?

Ułatwiło by mi to szukanie bo jak na razie bi-ksenonów nigdzie nie mogę zlokalizować, jest trochę ksenonów ale może w rzeczywistości są to bi a sprzedający o tym nie wie :) .

Edytowane przez pablo_sz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Były zawsze bi-ksenony, których działanie jest oparte o przesuwną przysłonę (drogowe, mijania) + wspomaganie zwykłą żarówką halogenową. W MY07-MY09 nie było ksenonów. Ale to wszystko kwestia nazewnictwa, co tak naprawdę klasyfikujemy jako bi-ksenon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ksenon występował w wersji RA HID z tego co pamietam,a Bixenon RC.

 

no nie, w RA HID też biksenon

 

kiedyś już to wyjaśniliśmy w technicznym "

 

 

.....

Xenonowe źródło światła potrzebuje kilku sekund aby uzyskać pełną moc . Pierwsze sekundy to raczej marne oświetlenie. Z tego powodu nie występuje " światło długie" oparte wyłącznie na ksenonie ponieważ włączenie długich było by trochę spóźnione nie mówiąc o miganiu światłami .Tak wiec lepsze efekty uzyskuje się poprzez użycie wiązki światła z "rozgrzanej lampy poprzez uchylenie przesłony . W Legacy z BI-Xenonem tak jest to rozwiązane, dodatkowa żarówka nie zaprzecza technologi BI-xenon. Dodatkowa -nieksenonowa- żarówka stanowi uzupełnienie układu.

 

link: http://www.forum.subaru.pl/index.php?/topic/29644-biksenony-legacy-09my-ra-hid/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Czolem!

 

Tak wyciagne temat z otchlani ....

 

Zarnik sie konczy, musze wymienic i mam maly dylemat czy warto wymieniac na te "mocniejsze" osram costam-costam-oh-la-la czy po prostu standard.

To samo z Philipsem.

 

Jednym slowem, widzicie jakas roznice przy ksenonach miedzy tymi "premium" a zwyklymi?

Tym bardziej ze w danych technicznych wsztstkie maja 3200 lm (wiec skad te 50% wiecej swiatla?)

 

I jeszcze jedno pytanko... 4300K czy 5000K ?

 

Dzieki!

Edytowane przez piwozniak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najpierw mial troche inny kolor a teraz dziad borowy gasnie od czasu do czasu

 

ceny tych super-duper osramow to cos ok 550 za dwie sztuki, te bardziej cywilne pewnie lekko mniej :)

A jesteś pewien, że to nie elektronika przetwornicy traci parametry?

A i jeszcze jedno. Słowa "super" "+XX%" "premium" itd. warte są tyle co bełkot marketoidów!

Jeżeli to rzeczywiście palnik pada, to kup standardowy.

Edytowane przez WOJO
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiana to dobry pomysł, u mnie tez migał i winna była przetwornica, miałem na podmiankę.

 

Z tymi lepszymi xenonami to imho jak masz pieniądze to warto, gdzieś czytałem pozytywne opinie o tych lepszych Philipsa.

Pamiętaj też, że większość Philipsów z allegro to podróby, na youtubie jest mnóstwo poradników jak je rozróżnić, ale często są już nieaktualne. Czyli jak Philipsy to tylko u autoryzowanego sprzedawcy albo w sklepie typu IC lub ASO (drogo). Można też kombinować z innymi firmami, np GE - ja takie miałem, rezultat niestety średni.

Barwa tylko 4300K

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

Już wymienione. Zwykle philipsy vision. Temp 4600 wiec od 4300 specjalnie nie odstają, może maja delikatna niebieskawa poświąte ale trudno zwykle philipsy teraz takie są. Maja tez wiecej o całe 100lm niz standardowe osram wiec padło na te. W porównaniu z 6 letnimi różnica duża :) szczególnie z tym jednym zmieniającym barwę

 

Dzięki za pomoc !

 

Ps zakupione w intercarsie wiec pewnie oryginalne

Edytowane przez piwozniak
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

Już wymienione. Zwykle philipsy vision. Temp 4600 wiec od 4300 specjalnie nie odstają, może maja delikatna niebieskawa poświąte ale trudno zwykle philipsy teraz takie są. Maja tez wiecej o całe 100lm niz standardowe osram wiec padło na te. W porównaniu z 6 letnimi różnica duża :) szczególnie z tym jednym zmieniającym barwę

 

Dzięki za pomoc !

 

Ps zakupione w intercarsie wiec pewnie oryginalne

Za jedyne...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości zapytam o skalę trudności wymiany w warunkach garażowych w skali 1 do 10 ?

Czy trzeba łamać ręce w trzech miejscach?

Skala trudności oscyluje w okolicach 2 (bo trzeba wyjąć "łapacz powietrza" i odsunąć akumulator).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W MY09 czyli pewnie wszystkich innych poliftowych legacy i obk nie trzeba odsuwac akumulatora*

 

 

 

 

*Natomiast bardzo pomaga a wrecz jest konieczne odsuniecia wlewu plynu do spryskiwaczy :D


Kicha to jednak nie żarówka :(
Macie jakiś schemat ci to może być ?
Przetwornica?

Macie może nr części ?

08 OBK

kurka

Dzięki !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W MY09 czyli pewnie wszystkich innych poliftowych legacy i obk nie trzeba odsuwac akumulatora*

 

 

 

 

*Natomiast bardzo pomaga a wrecz jest konieczne odsuniecia wlewu plynu do spryskiwaczy :D

Kicha to jednak nie żarówka :(

Macie jakiś schemat ci to może być ?

Przetwornica?

 

Macie może nr części ?

 

08 OBK

 

kurka

 

Dzięki !

 

VIN na PW :)

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W MY09 czyli pewnie wszystkich innych poliftowych legacy i obk nie trzeba odsuwac akumulatora*

 

 

 

 

*Natomiast bardzo pomaga a wrecz jest konieczne odsuniecia wlewu plynu do spryskiwaczy :D

Kicha to jednak nie żarówka :(

Macie jakiś schemat ci to może być ?

Przetwornica?

 

Macie może nr części ?

 

08 OBK

 

kurka

 

Dzięki !

 

 

IMHO był jeden model, takie same były też w Avensisie. Koito o ile pamiętam.

Poszukaj też info o naprawach /regeneracji przetwornic, imho to lepsze niż używka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawa zalatwiona :)

dzieki za podpowiedzi!

 

PS.

 

Mam praktycznie nowy komplet zarowek do sprzedania, takich:

 

http://www.philips.pl/c-p/85122VIC1/vision-samochodowa-lampa-ksenonowa

 

Chce ktos tanio kupic? :)

Jak sprzedajesz w komplecie z reflektorami, modułem i czujnikami poziomowania oraz przetwornicami, to może się skuszę.  :)  Jak rozwiązałeś problem? Lutowanie czy wymiana na sprawny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawa zalatwiona :)

dzieki za podpowiedzi!

 

PS.

 

Mam praktycznie nowy komplet zarowek do sprzedania, takich:

 

http://www.philips.pl/c-p/85122VIC1/vision-samochodowa-lampa-ksenonowa

 

Chce ktos tanio kupic? :)

Jak finalnie sobie poradzieś ?

Jaka cena tych żarników?

Gdzie kupowałeś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej 

 

Finalnie nowa przetwornica :|

Lekko mnie to irytuje bo wlasnie zakupilem nowe opony, potem nowe tarcze i klocki, teraz ta przetwornica i jeszcze mam dwa komplety zarowek :D

 

 

cena - 280, bedzie OK? :)

 

Zakupione w Intercars.

 

EDIT:

A i jeszcze dodam, ze wydaje mi sie ze problem z przetwornica dotyczyl wtyczki   :unsure:

Jest tam taki dynksowaty kawaleczek plastiku ktory po prostu z niej wypadl.

Edytowane przez piwozniak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...