Skocz do zawartości

Przygasanie w automacie


Piskoor

Rekomendowane odpowiedzi

Hej..

Od jakiegoś czasu mój z zagazowany samochodzik boryka się z małym problemem.

Otóż stając na światłach czy też gdziekolwiek gdzie zatrzymuję auto i trzymam wciśnięty hamulec po jego puszczeniu silnik ma tak 0.5 sekundy zastanowienia czy zgasnąć czy nie.. Zgasł juz nawet kilka razy. By nie gasł muszę albo mocniej depnać gaz albo pozwolić by ruszył bez dotykania gazu i dodać dopiero kiedy zaczyna jechać...

Cóż to może być zdaniem ekspertów niniejszego forum?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega miał podobnie po montażu LPG ( Forester 98 A\T) .Ciężko było ruszyć na gazie ,tak aby nie zgasł. Pojechał do gazownika , który montował mu gaz i coś podłubał w mapach i wszystko hula. Na benzynie wszystko ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto jak w opisie profilu obk 2008 2.5 AT. No za jakieś 2000 strzeli 100 tys przebiegu. Będzie okazja na przegląd zawory i inne bajery :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dokładnie taki sam objaw w lgc 2.0 dohc. Niestety instalacja firmy teleflex którą serwisuje praktycznie jedna firma w Polsce, gdzieś pod Krakowem. Wymieniony reduktor na nowy, regulacja zaworów w Mts 5000km temu, świece ok. Co ciekawe u mnie objaw nie pojawia się na zimnym silniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem taki sam objaw w outbacku 2001 h6 pomogła regulacja instalacji gazowej + nowe filtry (było zbyt bogato ustawiona) ale w dalszej perspektywie regulacja zaworów będzie potrzebna ,

też działo się na ciepłym - na zimnym było ok bo pracował na benzynie.

Edytowane przez PiotrekMK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...