Jump to content

Dziwne dżwięki

paskalxxx

Recommended Posts

Witam wszystkich.

Mam pytanko moze ktos pomoze.

Po rozgrzaniu samochodu gdy jadę na np.4 biegu i puszcze gaz słychać dziwne rzężenie w okolicach skrzyni biegów(tak między fotelami przednimi).Gdy dodam delikatnie gazu wszystko ustaje.Czy ktoś może spotkał sie z czymś takim?? :?: Prosze o pomoc.

Pozdrawiam

jestem posiadaczem czerwonej imprezy WRX.

• Replies 60
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Witam wszystkich.

Po rozgrzaniu samochodu gdy jadę na np.4 biegu i puszcze gaz słychać dziwne rzężenie w okolicach skrzyni biegów(tak między fotelami przednimi).Gdy dodam delikatnie gazu wszystko ustaje...

proponuje sprawdzic stan obudowy katalizatora.

ps. no chyba, ze to rzezenie ma cos wspolnego z kolorem samochodu...

Witam na forum 8)

w takim aucie nie należy puszczać gazu:

:arrow: primo grozi to zatruciem powietrza wokół kierowcy,

:arrow: secundo puszczenie gazu powoduje utrate sportowych właściwości tego auta (wtedy lepiej kupić se zestaw kuń+furmanka, bo po co przepłacać) :twisted:

Śmiech'u poważnie:

często dziurawy wydech jest powodem takiego zachowania, więc należałoby także sprawdzić rurki i tłumiki, oraz czy jakiś kawałek blachy się nie odgiął i nie ociera (rzęzi) o rurki :wink:

Śmiech'us dobrus radus welcomus

z mechanika, to byloby dziwne. poprostu wpada cos w rezonans i daje taki efekt. zobacz czy mocowania rury sa w dobrym stanie... (oczywiscie jezeli obudowa katalizatora sprawdzona i reszta ukladu wydechowego - dziur nie ma co szukac, bo je slychac)... pozatem zawsze na kanal wjechac mozna, wziac umyslnego i sprawdzic dokladniej...

Witam wszystkich.

Po rozgrzaniu samochodu gdy jadę na np.4 biegu i puszcze gaz słychać dziwne rzężenie w okolicach skrzyni biegów(tak między fotelami przednimi).Gdy dodam delikatnie gazu wszystko ustaje.Czy ktoś może spotkał sie z czymś takim?? :?: Prosze o pomoc.

Pozdrawiam

jestem posiadaczem czerwonej imprezy WRX.

sprawdż obudowe turbosprężarki czy jest dobrze dokręcona

I o co chodzi z tym testem błotnym

Swego czasu Twój ob. samochód pojawił sie na okładce magazynu GT. W środku był test robiony własnie na mocno błotnistym terenie, czego skutkiem były masy błota na aucie. Bardzo fajnie w ogóle to wyglądało. Odszukaj ten numer GT, zobaczysz wioecej :D

Witam forumowicza. Dawno cię już nie widziałem, ostatni raz w Miedzianej :evil: Miałeść wpaść do krakowa. Co do tej usterki to chyba ten tłumik środkowy szwankuje. Musisz pogadać z mechanikami. :wink:

Czesc

Chetnie wpadne do Krakowa,tylko nie wiem o kogo chodzi moze napiszesz to sobie przypomne.

A moze wybierasz sie za 2 tyg. na tor na szkolenie??

Pozdrawiam

I o co chodzi z tym testem błotnym

Swego czasu Twój ob. samochód pojawił sie na okładce magazynu GT. W środku był test robiony własnie na mocno błotnistym terenie, czego skutkiem były masy błota na aucie. Bardzo fajnie w ogóle to wyglądało. Odszukaj ten numer GT, zobaczysz wioecej :D

Witam.

Nie moge nigdzie na netcie znaleźć tego numeru GTmoze ktos ma i mogłby zeskanowac ten test i wysłać go do mnie.

pozdrawiam

Tekst mam, ale narazie skaner mi siadł :( A co do mnie to spotkaliśmy sie na szkoleniu I stopnia bodajże 3 maja czy cuś takiego no i wściekłe psiaki piliśmy :twisted: A co do szkolenia to nie wiem kiedy pojade ponieważ mam autko unieruchomione w serwisie i czekam na części :(