Skocz do zawartości

Dziwne dżwięki


paskalxxx

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Mam pytanko moze ktos pomoze.

Po rozgrzaniu samochodu gdy jadę na np.4 biegu i puszcze gaz słychać dziwne rzężenie w okolicach skrzyni biegów(tak między fotelami przednimi).Gdy dodam delikatnie gazu wszystko ustaje.Czy ktoś może spotkał sie z czymś takim?? :?: Prosze o pomoc.

Pozdrawiam

jestem posiadaczem czerwonej imprezy WRX.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 60
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam wszystkich.

Mam pytanko moze ktos pomoze.

Po rozgrzaniu samochodu gdy jadę na np.4 biegu i puszcze gaz słychać dziwne rzężenie w okolicach skrzyni biegów(tak między fotelami przednimi).Gdy dodam delikatnie gazu wszystko ustaje...

 

proponuje sprawdzic stan obudowy katalizatora.

 

 

 

 

ps. no chyba, ze to rzezenie ma cos wspolnego z kolorem samochodu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam na forum 8)

w takim aucie nie należy puszczać gazu:

:arrow: primo grozi to zatruciem powietrza wokół kierowcy,

:arrow: secundo puszczenie gazu powoduje utrate sportowych właściwości tego auta (wtedy lepiej kupić se zestaw kuń+furmanka, bo po co przepłacać) :twisted:

 

Śmiech'u poważnie:

często dziurawy wydech jest powodem takiego zachowania, więc należałoby także sprawdzić rurki i tłumiki, oraz czy jakiś kawałek blachy się nie odgiął i nie ociera (rzęzi) o rurki :wink:

 

Śmiech'us dobrus radus welcomus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z mechanika, to byloby dziwne. poprostu wpada cos w rezonans i daje taki efekt. zobacz czy mocowania rury sa w dobrym stanie... (oczywiscie jezeli obudowa katalizatora sprawdzona i reszta ukladu wydechowego - dziur nie ma co szukac, bo je slychac)... pozatem zawsze na kanal wjechac mozna, wziac umyslnego i sprawdzic dokladniej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Mam pytanko moze ktos pomoze.

Po rozgrzaniu samochodu gdy jadę na np.4 biegu i puszcze gaz słychać dziwne rzężenie w okolicach skrzyni biegów(tak między fotelami przednimi).Gdy dodam delikatnie gazu wszystko ustaje.Czy ktoś może spotkał sie z czymś takim?? :?: Prosze o pomoc.

Pozdrawiam

jestem posiadaczem czerwonej imprezy WRX.

sprawdż obudowe turbosprężarki czy jest dobrze dokręcona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I o co chodzi z tym testem błotnym

 

Swego czasu Twój ob. samochód pojawił sie na okładce magazynu GT. W środku był test robiony własnie na mocno błotnistym terenie, czego skutkiem były masy błota na aucie. Bardzo fajnie w ogóle to wyglądało. Odszukaj ten numer GT, zobaczysz wioecej :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowicza. Dawno cię już nie widziałem, ostatni raz w Miedzianej :evil: Miałeść wpaść do krakowa. Co do tej usterki to chyba ten tłumik środkowy szwankuje. Musisz pogadać z mechanikami. :wink:

Czesc

Chetnie wpadne do Krakowa,tylko nie wiem o kogo chodzi moze napiszesz to sobie przypomne.

A moze wybierasz sie za 2 tyg. na tor na szkolenie??

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I o co chodzi z tym testem błotnym

 

Swego czasu Twój ob. samochód pojawił sie na okładce magazynu GT. W środku był test robiony własnie na mocno błotnistym terenie, czego skutkiem były masy błota na aucie. Bardzo fajnie w ogóle to wyglądało. Odszukaj ten numer GT, zobaczysz wioecej :D

Witam.

Nie moge nigdzie na netcie znaleźć tego numeru GTmoze ktos ma i mogłby zeskanowac ten test i wysłać go do mnie.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...