Skocz do zawartości

Knock Sensor P0328 - Pomocy !


Max 84

Rekomendowane odpowiedzi

Hej.

Sam wymieniłem przykręciłem delikatnie. Nawet bardzo. Bez klucza dynamometrycznego.

( Akurat nie miałem dostępu )

Kąt pod jakim wtyczka od czujnika, zbiega się osią pojazdu to bajka do włożenia miedzy książki.

Ponieważ czujnik można zamontować wg. mnie tylko w jednej pozycji, aby wtyczka nie dotykała czegokolwiek.

Wtyczka skierowana mniej więcej na fotel pasażera, wtedy niczego nie dotyka i jest kilku milimetrowy luz miedzi nią a kolektorem.

Kabel wtedy też jest luźno, dodatkowo ze względu na długość spiąłem go sztrapsem do uchwytu ( nie pamiętam od czego :) )

 

Autem jeździ się o niebo lepiej :yahoo:

Przyspiesza płynniej, nie szarpie i lepiej się zbiera. I Nie pali się Check :biglol:

Trochę za długo się wahałem i odwlekałem ten wydatek, ale w porównaniu z poprawą żałuje, że zabrałem się za to tak późno.

Kupiłem ori z al.... za 169 zł plus przesyłka.

Edytowane przez Max 84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Max84 to super że autko zacnie jeździ :) Sam sobie przeczysz, bo czujnik pasuje tylko w jednej pozycji i to jest ok 45 stopni od osi pojazdu. Jeśli przykręcisz czujnik w innym położeniu to przy dokręcaniu na 99% pęknie obudowa czujnika bo wtyczka będzie przeszkadzać -sprawdziłem. Tak więc to nie jest bajka. ;)

Edytowane przez andre82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

andre82 Chodzi mi o to ze ludzie pisza 45 stopni inni 60. Od ośi pojazdu. W którą strone ? Raczej leci sie w prawo. A po prawej pod kątem 45 st. go nie zamocujesz widać gołym okiem, bez sprawdzania. Może wychodzi 45 st. Nie mialem kątomierza :-) A

Najwazniejsze że pasuje.

Nie szukaj dziury w całym :-)

Edytowane przez Max 84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie szukaj dziury w całym :-)

 

.... a to taka fajna zabawa :)

Oczywiscie mozna sie ze mna nie zgodzic, ale.. jak juz staralem sie wyjasniec nie tyle o kat tu idzie ale o to by przy dokrecaniu sie nie obrocil, bo to moze spowodowac uszkodzenie.

 

 

Wyladu kolegi _ONE_ zapewne sie nie doczekamy

Edytowane przez TyrTyr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie szukaj dziury w całym :-)

 

.... a to taka fajna zabawa :)

Oczywiscie mozna sie ze mna nie zgodzic, ale.. jak juz staralem sie wyjasniec nie tyle o kat tu idzie ale o to by przy dokrecaniu sie nie obrocil, bo to moze spowodowac uszkodzenie.

 

 

Wyladu kolegi _ONE_ zapewne sie nie doczekamy

 

_ONE_ zwykł testować na sobie, potem robi manuala dla kowala. Jak tylko zaczną się problemy z ks to i relacja się pojawi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mierzyłeś?na pewno 5 stopni a może 6,5 ? Czujnik nie raz wymieniałem więc swoje porady zachowaj dla siebie :P .

Widze ze koniecznie chcesz kontynuowac i na wszelkie sposoby cos sobie udowodnic.

Pisze sobie bo mnie udowodniles ze nie rozumiesz prostego wyzazenia "conajmniej 5 stopni".

Dokonac pomiaru oczywiscie moge, tylko po co ... Ty i tak wiesz ze pasuje tylko w jednej pozycji.

 

Jak dla mnie to koniec tematu. No chyba ze porozmawiamy o pomiarach oscyloskopem.

Chetnie sie czegos naucze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tu natrafiłem jak go montować aby nic raczej nie uszkodzić:

Knock sensor.pdf

 

Fala uderzeniowa w boxerze rozchodzi sie w bardzo okreslony sposob. Precyzja instalacji jest wrecz kluczowa.

Nasowa sie teraz pytanie jak dokonac dokladnego pomiaru.

Skoro auto Japonskie to trzeba by przynajmniej sprzet firmy Mitutoyo.

Albo BROWN & SHARPE Model # 00630010

A ja durny tak na slip to zrobilem. No poprostu druciarstwo. :biglol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...