Skocz do zawartości

Rozmiar felg


slawek RA

Rekomendowane odpowiedzi

Przy 9" to bałbym sie o ranty, do klasyka raczej nie znajdziesz takich felg, wszystko zależy oczywiście od ET. Ja mam u siebie 8" 215/40/17 ET48 i jest na styk. Wg http://waxtum.com/auto/rechner/et.html nadkole jest za małe na 9''

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ gryka i jak jeździ na takich kołach ? a widzę że masz STI Type R wydaje mi się że GT 211hp będzie jednak trochę za słabe (mam rację) na takie koła, no chyba żeby kupić leciutkiebo w sumie opona tylko o 1cm szersza, ciekawe jaka jest różnica w wadze pomiędzy twoimi a 205/50 R15 7" albo 7.5" ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wielkie dzieki za przydatne linki i zdiecia. mysle ze bedzie ok. w razie czego dokontruje dystansem;-)

GC8 - type RA a felgi takie ROTA oferuje tylko ze oferuje tylko 2 rozmiary; 7'' i 9''. ladowac pierwszy rozmiar mniejszy niz mam to nie bedzie to dobrze wygladalo a 9'' to juz cos...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Corax wszystko zależy od rodzaju felgi, 8" mam Braid Winrace A i opone 215, a drugi komplet to 7,5" Rota Torque i oponę 205 - różnica w wadze ogromna i czuć to bardzo. Niestety coś za coś ;) Albo mocna i ciężka felga, albo lekka i mniej wytrzymała. No chyba ze masz kupe $$$ to możliwy jest jakiś kompromis.

 

slawek RA przy 9" dystansem tyko pogorszysz sytuacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnice w wadze na korzyść Roty rozumiem, no właśnie auto ma być cywil-wanna z okazyjnym przytupem i jakimiś mikro modami (zawias, heble 4t, w silniku jedynie 2.5"wylot z poważnych zmian) więc nie chcę przegiąć z kołami bo przestanie jechać no i kwestia przeciążania napędów.

 

Magiczne są te Braidy nie powiem, chętnie bym sobie takie kupił tylko mniejszych ale cena odstrasza a używek nie widziałem. Chmm ciekawe czy są takie innej firmy (czyt. tańsze) ale taki sam wzór 10 ramion.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy 9" to bałbym sie o ranty, do klasyka raczej nie znajdziesz takich felg, wszystko zależy oczywiście od ET. Ja mam u siebie 8" 215/40/17 ET48 i jest na styk.

tak naprawde bardzo wiele zalezy od samej opony... np. popularna w subarowym swiecie Firestone SZ90 w rozmiarze 225/45-R17 juz w przypadku 8 calowej felgi nie chroni rantow (jak klade takie kolo na rownej powierzchni, to lezy ono nie na oponie, a na feldze)

 

Wg http://waxtum.com/auto/rechner/et.html nadkole jest za małe na 9''

juz wielekrotnie bylo pisane, ze temu kalkulatorowi nie mozna slepo wierzyc - w praktyce okazuje sie, ze kola, ktore teoretycznie nie maja prawa przypasowac, w realu mieszcza sie swobodnie

 

warto miec na uwadze, ze rozne opony w tym samym rozmiarze maja rozna faktyczna szerokosc (od krawedzi do krawedzi scianki bocznej), a i konstrukcja zewn. rantu felg tez ma znaczenie (podawana szerokosc felgi to szerokosc "wewnetrza", a nie zewn.)

 

8852NG02.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@eddie_gt4 mądrze prawisz, ten kalkulator to wiadomo, że taki orientacyjny pomocnik :P Ale jak nie ma innej możliwości można się nim posiłkować. Najlepiej oczywiście zawsze naciągnoąc gume ina felunek i sprawdzić czy sie zmieści. Jak ktoś ma gwint to też inaczej sprawa wygląda.Ja mam teraz 8" przy ET48 i większej felgi bym nie wsadził na 100% w nadkole.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...