Skocz do zawartości

Rozmiar felg


slawek RA

Rekomendowane odpowiedzi

Przy 9" to bałbym sie o ranty, do klasyka raczej nie znajdziesz takich felg, wszystko zależy oczywiście od ET. Ja mam u siebie 8" 215/40/17 ET48 i jest na styk. Wg http://waxtum.com/auto/rechner/et.html nadkole jest za małe na 9''

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ gryka i jak jeździ na takich kołach ? a widzę że masz STI Type R wydaje mi się że GT 211hp będzie jednak trochę za słabe (mam rację) na takie koła, no chyba żeby kupić leciutkiebo w sumie opona tylko o 1cm szersza, ciekawe jaka jest różnica w wadze pomiędzy twoimi a 205/50 R15 7" albo 7.5" ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wielkie dzieki za przydatne linki i zdiecia. mysle ze bedzie ok. w razie czego dokontruje dystansem;-)

GC8 - type RA a felgi takie ROTA oferuje tylko ze oferuje tylko 2 rozmiary; 7'' i 9''. ladowac pierwszy rozmiar mniejszy niz mam to nie bedzie to dobrze wygladalo a 9'' to juz cos...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Corax wszystko zależy od rodzaju felgi, 8" mam Braid Winrace A i opone 215, a drugi komplet to 7,5" Rota Torque i oponę 205 - różnica w wadze ogromna i czuć to bardzo. Niestety coś za coś ;) Albo mocna i ciężka felga, albo lekka i mniej wytrzymała. No chyba ze masz kupe $$$ to możliwy jest jakiś kompromis.

 

slawek RA przy 9" dystansem tyko pogorszysz sytuacje.

Edytowane przez gryka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnice w wadze na korzyść Roty rozumiem, no właśnie auto ma być cywil-wanna z okazyjnym przytupem i jakimiś mikro modami (zawias, heble 4t, w silniku jedynie 2.5"wylot z poważnych zmian) więc nie chcę przegiąć z kołami bo przestanie jechać no i kwestia przeciążania napędów.

 

Magiczne są te Braidy nie powiem, chętnie bym sobie takie kupił tylko mniejszych ale cena odstrasza a używek nie widziałem. Chmm ciekawe czy są takie innej firmy (czyt. tańsze) ale taki sam wzór 10 ramion.

Edytowane przez Corax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na ilość szprych to ats dtc bardziej są mi podobne do twoich braidów, no i podobno są mega lekkie pytanie jak z wytrzymałością na wspaniałe drogi polskie.

 

Nie umniejszam tym dtm ale bardziej mi mniej szprychowe sie podobają :)

Edytowane przez Corax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy 9" to bałbym sie o ranty, do klasyka raczej nie znajdziesz takich felg, wszystko zależy oczywiście od ET. Ja mam u siebie 8" 215/40/17 ET48 i jest na styk.

tak naprawde bardzo wiele zalezy od samej opony... np. popularna w subarowym swiecie Firestone SZ90 w rozmiarze 225/45-R17 juz w przypadku 8 calowej felgi nie chroni rantow (jak klade takie kolo na rownej powierzchni, to lezy ono nie na oponie, a na feldze)

 

Wg http://waxtum.com/auto/rechner/et.html nadkole jest za małe na 9''

juz wielekrotnie bylo pisane, ze temu kalkulatorowi nie mozna slepo wierzyc - w praktyce okazuje sie, ze kola, ktore teoretycznie nie maja prawa przypasowac, w realu mieszcza sie swobodnie

 

warto miec na uwadze, ze rozne opony w tym samym rozmiarze maja rozna faktyczna szerokosc (od krawedzi do krawedzi scianki bocznej), a i konstrukcja zewn. rantu felg tez ma znaczenie (podawana szerokosc felgi to szerokosc "wewnetrza", a nie zewn.)

 

8852NG02.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@eddie_gt4 mądrze prawisz, ten kalkulator to wiadomo, że taki orientacyjny pomocnik :P Ale jak nie ma innej możliwości można się nim posiłkować. Najlepiej oczywiście zawsze naciągnoąc gume ina felunek i sprawdzić czy sie zmieści. Jak ktoś ma gwint to też inaczej sprawa wygląda.Ja mam teraz 8" przy ET48 i większej felgi bym nie wsadził na 100% w nadkole.

Edytowane przez gryka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...