Skocz do zawartości

jakie to dokładnie legacy? czy mogę zainstalować gaz ?


americandolar

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawe jak jeździ ten OBK 2,5 V6 :biglol: którego zrobili.

 

rozsypał się podobno po paru kilometrach, strzały, wybuchy - te sprawy, obecnie na złomie... jak czytam wszystkie te pytania pseudo znawców i zazdrośników to śmiech mnie bierze :unsure:

 

 

może tak się znają na boxerach, że po założeniu gazy mu tłoki dęba stanęły i to wszystkie 6, jak to w 2,5 :P:biglol:

Edytowane przez adamski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok poza tą wpadką z V6 w legacy te instalacje wcale tragicznie nie wyglądają. Wtryski pochowane więc krótkie wężyki, mówiąc szczerze wygląda to lepiej niż moja pierwotna instalacja od Jako gdzie wtryski były oddalone prawie 20 cm od wkrętek w kolektorze (wierconym bez zdejmowania jak wiertarka podeszła - 5 cm od wtrysków benzynowych). Wtryski leżały na kolektorze i opaskami robiły dziury w osłonie maski.

Żeby nie było instalacja jeszcze na codziennej nie wiem jak wygląda to teraz ale wtedy byłem nieźle wk*&^%&*ny bo wg mnie nie tak powinno to wyglądać za takie pieniądze.

 

EDIT:

Jeszcze jedno chyba jest źle pozakładana rura dolotu powietrza pomiędzy filtrem a tą puszką przy przepustnicy:

http://www.gazautomix.pl/realizacje,257.html

 

a w tym jest ok:

http://www.gazautomix.pl/realizacje,287.html

Edytowane przez bzikus7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem w innym temacie, że poza paroma błedami nie wyglądają źle te instalki.

Co do tego monowtrysku ma baaaardzo krótkie czasy wtrysku. Czasy te nie zmieniają się też w funkcji obrotów i podciśnienia tak samo jak przy wtrysku wielopunktowym i ciężko jest to porządnie wystroić.

Monowtryski Boscha działają dość stabilnie przy konwersji na gaz 4 generacji bo sterowanie mają bardziej liniowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro jadę odebrać mojego Suba i zdam relację jak wszystko chodzi :) Ponadto spotykam się jutro z jednym z bardziej znanych tutaj użytkowników forum i sam oceni jak wszystko jest zrobione ;) Ale z góry mogę Wam zaznaczyć, że nie może być inaczej jak IDEALNIE B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok poza tą wpadką z V6 w legacy te instalacje wcale tragicznie nie wyglądają. Wtryski pochowane więc krótkie wężyki, mówiąc szczerze wygląda to lepiej niż moja pierwotna instalacja od Jako gdzie wtryski były oddalone prawie 20 cm od wkrętek w kolektorze (wierconym bez zdejmowania jak wiertarka podeszła - 5 cm od wtrysków benzynowych). Wtryski leżały na kolektorze i opaskami robiły dziury w osłonie maski.

Żeby nie było instalacja jeszcze na codziennej nie wiem jak wygląda to teraz ale wtedy byłem nieźle wk*&^%&*ny bo wg mnie nie tak powinno to wyglądać za takie pieniądze.

 

EDIT:

Jeszcze jedno chyba jest źle pozakładana rura dolotu powietrza pomiędzy filtrem a tą puszką przy przepustnicy:

http://www.gazautomi...izacje,257.html

 

a w tym jest ok:

http://www.gazautomi...izacje,287.html

Witam kolege równie zadowolonego z instalacji od JAKO jak ja pozdrawiam , amerikandolar foto wrażenia Edytowane przez wgabor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak autko śmiga już na gazie. Została zainstalowana 2 generacja na częściach najlepiej pasujących do mojego Suba. Ponadto wymienione świece, kable zapłonowe oraz sonda lambda. Nie odczułem żadnych spadków mocy. Co do spalania to pali ~1-2litra więcej niż na benzynie. Jestem bardzo zadowolony i z wielką przyjemnością mogę polecić salon w Skrzyszowie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Została zainstalowana 2 generacja
A co się stało z tą instalacją 4 generacji, którą miałeś mieć?

 

Gdy już zostawiłem mojego Suba zorientowano się, że jest w nim jednopunktowy wtrysk paliwa o którym wiele osób tutaj wspomniało :P I tym o to sposobem mam 2 generację w najlepszym wydaniu, na doskonałych pod mój samochód częściach oraz jak na razie niezawodną :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@americandolar czasem to chyba jednak warto zwrócić uwagę,na rady "znawców" i nie zaperzać się tak na starcie. ;)

Hehe to już mój niewyparzony pyszczek, przepraszam :P;) Ale jak się jest kompletnie zielonym i usłyszy od renomowanych mechaników, że będzie 4 generacja to aż ciężko uwierzyć w "bzdury" wypisywane na forum. Cóż...jest 2 generacja, jestem mega zadowolony i choć nie przejechałem jeszcze sporej ilości kilometrów, to nie mam na co narzekać :) Przetestuje podczas podróży do Niemiec w weekend :P

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@americandolar o widzisz,teraz pokazałeś klasę,brawo. :)

Bezawaryjnego użytkowania autka życzę i jak najmniejszego spalania. ;)

@@cybel Odezwał się Ten, który wszystkie rozumy pozjadał. :P;)

@@hugo u nas się mówi:Mundruś,mundruś świeczkę zeżarł i w ciemnościach siedzi. :biglol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...