Skocz do zawartości

Skrzynia


Cygarro

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich Forumowiczów, od niedawna jestem szczęśliwym posiadaczem Subaru Legacy. Niestety mam pewien problem, a mianowicie. Przy skręcaniu w czuję opór na kierownicy, a także czuć jak wewnętrzne koło przeskakuje, moje pierwsze podejrzenie: wiskoza, ale nie czuć tych oporów na luzie podczas holowania, a także podnosiłem jedną stronę auta i próbowałem obracać osobno przednim i tylnym kołem i nie czuć żadnych oporów. Wygląda to tak jak by tylko przy uruchomionym silniku były owe problemy. Proszę o pomoc.

 

P.s. Zapomniałem napisać, jest to skrzynia automatyczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich Forumowiczów, od niedawna jestem szczęśliwym posiadaczem Subaru Legacy. Niestety mam pewien problem, a mianowicie. Przy skręcaniu w czuję opór na kierownicy, a także czuć jak wewnętrzne koło przeskakuje, moje pierwsze podejrzenie: wiskoza, ale nie czuć tych oporów na luzie podczas holowania, a także podnosiłem jedną stronę auta i próbowałem obracać osobno przednim i tylnym kołem i nie czuć żadnych oporów. Wygląda to tak jak by tylko przy uruchomionym silniku były owe problemy. Proszę o pomoc.

 

P.s. Zapomniałem napisać, jest to skrzynia automatyczna.

Możliwe że ktoś pokombinował z napędem i podpiął na stałe . Masz jaką palącą się kontrolkę na kokpicie ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaworki w tyle skrzyni odpowiedzialne za dołączanie tyłu. (Nie wiem jak to się fachowo nazywa ale temat znany specom od subaru);)

 

Zaworki w tyle skrzyni odpowiedzialne za dołączanie tyłu. (Nie wiem jak to się fachowo nazywa ale temat znany specom od subaru);)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie na szczęście nie ale jakiś miesiąc temu złapałem kapcia i nie wiem jak długo na nim jechałem bo była to polna droga około 6 km a przed wjazdem na ta polna drogę na asfalcie leżało rozbite lusterko z innego auta i wtedy chyba musiałem przebić oponę o czym przekonałem się dojechawszy na miejsce po wyjściu z auta.

Po założeniu dojazdówki auto wydawało dziwne odgłosy z tyłu i trzęsło nim delikatnie po wykonaniu skrętu minimum 90 stopni nie ważne czy w lewo czy w prawo najbardziej to było czuć przy prędkości od 25 km i obrotach 2000 i jedynie kiedy przestawało to wtedy gdy odpuściło się gaz i ponownie przyspieszało , przyspieszanie podczas wystąpienia tego dziwnego odgłosu nic nie pomagało hałas wzrastał. Po założeniu naprawionej opony objawy te zniknęły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Przepraszam że się nie odzywałem, długo nie było żadnej odpowiedzi i straciłem nadzieję :) Na desce nic się nie świeci wszystko wydaje się w normie, ale znalazłem pod maską na prawym kielichu amortyzatora kostkę na której jest napisane FWD, po otwarciu osłony nic w niej nie było.

texe.jpg

 

 

a tu otwarta

 

o34n.jpg

 

czy powonno coś tam być??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak włożysz tam bezpiecznik 25 A to rozłączy Ci tylni napęd i będziesz mieć wtedy tylko przednionapędowy , stosuje się to podczas holowania i jeszcze team w kilku przypadkach. Np u mnie instalatorzy gazu LPG użyli tego bo nie mogli se poradzić na AWD na hamowni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 miesiące temu...

O ile dobrze pamiętam to bezpiecznik "AWD" powinien być w prawym górnym rogu obok tego czerwonego 7,5A.(na przykrywce skrzynki powinien być opis)

Jednak nie wszystkie automaty go mają, u mnie w forku mam skrzynię zaczynająca się od liter TV..... i tam jest centralny dyfer (VTD), zamiast MPT. Więc nie można odłączyć tyłu.

Edytowane przez qra_633
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...