Skocz do zawartości

Najpierw uszczelka teraz panweka - ej 25 brawo!


Filiop79

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

wydawało mi się do tej pory, że w przypadku UPG, zwłaszcza po długotrwałej eksploatacji w złym stanie, planowanie głowicy jest koniecznością ze względu na zbyt duże różnice w płaszczyznach powierzchni.

 

To akurat dobrze ci się wydawało. Głowica jest bardzo obciążona termicznie - "zimna" część ssąca i "gorąca" część wydechowa powodują różne naprężenia i odkształcanie się materiału. I dlatego warto odtworzyć płaszczyznę. Ale wiąże się to niestety ze zbieraniem materiału, więc w niektórych silnikach, które mają krótkie głowice i są niezbyt wydajne (np. Subaru 1,6 czy 2,0 N/A) można zmierzyć płaszczyznę głowicy i jeśli mieści się w normie, można odstąpić od planowania.

Są też konstrukcje, które są wyjątkowo podatne na "skręcanie się" głowicy i wtedy każdorazowe planowanie to konieczność (np. silniki rzędowe 6 cylindrowe z jedną długą głowicą).

A samo planowanie nie może być wykonywane nieskończoną ilość razy niestety....

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moderator mnie ostrzega ostatni raz po pierwsze dzieciaki I chlopaczki to nie obrazliwe slowa za to moderator ma prawo wyzywac kogos od analfabety cos tu nie gra.a moze ktos ma dysortografie .zreszta w d mam takie forum ktorym zarzadza niekompetenty moderator.a jak chcesz tak ostrzegac to umawiaj sie z ludzmi w realu zobaczymy jak ci pojdzie.

  • Do kitu 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moderator mnie ostrzega ostatni raz po pierwsze dzieciaki I chlopaczki to nie obrazliwe slowa za to moderator ma prawo wyzywac kogos od analfabety cos tu nie gra.a moze ktos ma dysortografie .zreszta w d mam takie forum ktorym zarzadza niekompetenty moderator.a jak chcesz tak ostrzegac to umawiaj sie z ludzmi w realu zobaczymy jak ci pojdzie.

Mogę nie lubić "Tzd", mogę się z Nim nie zgadzać, ale trudno Mu odmówić kompetencji jako moderatorowi... Szkoda, że Ty dzieciaku (skoro to nie obraźliwe) nie potrafisz przyznać się do własnych błędów i skorzystać z dobrych rad ludzi, którzy nie życzyli Ci źle. Jak ktoś ma jakąkolwiek dysfunkcję mózgu (bo choroby z przedrostkiem "dys" to właśnie choroby mózgu), to ma zapewne też możliwość automatycznego sprawdzania pisowni przez komputer...

WOJO, weź pod uwagę, że planowanie bloku i głowicy to dwie różne czynności... ;)

A to nie, to samo? :D  Nie mogłem się powstrzymać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie, że wcześniejsze "planowanie bloku" jak i późniejsze "planowanie głowicy"  znaczy dla Ciebie to samo. Mam nadzieję, że błędne wrażenie,.

Masz dobre nadzieje. Nie jestem mechanikiem, ale różnicę między głowica, a blokiem znam. :) Jakoś mi musiało umknąć, że piszę o dwóch różnych rzeczach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@sebachon,to jest dział techniczny, powstrzymaj się proszę (jak i inni) od niemerytorycznych wpisów. 

Sure... :blush:  Przepraszam, już nie śmiecę, ale szlag człowieka może trafić, jak się czyta posty niektórych "Życzliwych Obywateli"...

 

U mnie UPG była wymieniona jeszcze na gwarancji i w dodatku wyłącznie w z powodów profilaktycznych... ;)  Obecnie 140 tys. km przebiegu i wszystko ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...