Skocz do zawartości

Subaru Poland RC Team!


Jachu93

Rekomendowane odpowiedzi

Mało kto wie, że Subaru ma swój team nie tylko w dużych rajdach! SIP ma również swoją drużynę w zawodach małej skali!

 

Od kilku tygodni istnieje Subaru Poland RC Team, którego kierowcą został Michał Jasiński - wielki fan marki Subaru oraz modeli zdalnie sterowanych. Bronią naszego zawodnika jest Subaru Impreza STi zbudowana na podwoziu japońskiej firmy Tamiya TL-01. Wcześniej wspomniana Impreza jest repliką rajdówki, którą startuje Wojtek Chuchała!

 

Team istnieje stosunkowo krótko więc jeszcze w żadnych zawodach nie startowaliśmy, ale planujemy starty w rallycrossie oraz rajdach.

 

Zapraszamy na naszą stronę, która wkrótce ruszy pełną parą http://www.sprct.pl/ oraz na facebooka na którym już możecie znaleźć kilka wpisów https://www.facebook...dRcTeam?fref=ts

 

Filmik z pierwszych treningów -

 

Oraz filmik z III i IV rundy rallycross -

 

Zapraszam do kibicowania oraz zaglądania do tego wątku czasem! Mam nadzieje, że uda mi się kogoś zarazić pasją do modeli RC :)

 

1002321_297987240344804_602657788_n.jpg

Edytowane przez Jachu93
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytałem już to na FB, jest moc :)

 

Pewnie, że moc! W końcu to Subaru!

 

A wszystkich chętnych zapraszamy już w najbliższy weekend do Torunia, gdzie przy okazji Rallycross Cup odbędzie się pokazowa runda Rallycrossu modeli zdalnie sterowanych, w której wystartuje zawodnik naszego teamu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powodzenia! Swietna zabawa, emocje jak w 1:1. Ja zbudowałem dwie rajdówki (oczywiscie w budach imprezy) na Losi xxx-s z aluminiowym upgradem oraz na ... Tamiya TRF416. Tak, tak na torowym TRFie :) Losi wytrzymaly i idealny na szutry, TRF bardzo dobry na twarde podloza, ale z racji konstrukcji mniejsze możliwości odpowiedniego setupu szczególnie z większymi przeswitami za to bardzo precyzyjny w prowadzeniu. Na pokladzie mamba 7900kv + lipo + synteza z telemtria spektrum.

Ostatnio nie mam czasu na starty, ale niedlugo syn zacznie zabawę w ten sport, to mam nadzieje ze cos namieszamy w wynikach.

A tymczasem powodzenia! :)

Kilka zdjęć:

post-5827-0-21907200-1374562745_thumb.jpgpost-5827-0-55230500-1374562857_thumb.jpgpost-5827-0-41406600-1374562913_thumb.jpgpost-5827-0-32980400-1374562952_thumb.jpgpost-5827-0-13968500-1374563018_thumb.jpgpost-5827-0-12908600-1374563084_thumb.jpg

Edytowane przez Adaho
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z racji, że jestem lajkonikiem, ale mam wygrany w jakimś konkursie RC z nakładaną budą Kia Ceed to pytam fachowców jak się zdobywa taką budę? Jakoś do Kia nie mam serca, ale Subaru pewnie więcej bym pojeździł :)

Edytowane przez przymar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adaho no no widze, że grubo się w to "bawiłeś" :) Warto wrócić, bo mam wrażenie że ten sport ciągle się rozwija! Niby to tylko "zabaweczki" ale frajdy dają co nie miara! A startowałeś w rajdach, czy rallycrossie?

 

przymar zdobywa się w sklepach modelarskich :) Chociażby tu - http://slupeks.pl/1-10-onroad-190-mm-c-14_15_25.html

 

Tylko nie wiem jakiej firmy masz ten model, bo karoserii Kii nigdzie nie widze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A startowałeś w rajdach, czy rallycrossie?

Głównie startowałem w Mistrzostwach Polski w onroad w klasach 1:10 DTM - Spec i Modify i w 1:12, ale też zaliczyłem kilka rajdów w RLM. RLM traktowałem jako zabawę/trening i z wielką przyjemnością do nich wrócę. MP to już inna para kaloszy... Wyniki się liczyły.

Zawody RC nie można do końca nazwać zabawą, to sport który wymaga treningów, odpowiedniego doboru specyfikacji sprzętu i umiejętności jego setup`u. Emocje sportowe na zawodach modeli ( a miałem do czynienia z wyścigami i rajdami 1:1 dosyć sporo swego czasu, więc mam porównanie) są bardzo podobne do "dużych". Mniej może boli fizycznie przy "dzwonie", ale serce i... kieszeń bardzo podobnie :) Walka z przeciwnikami przy prędkościach 60-70km/h na torze o szerokości 3m jadąc bok w bok gdzie między 1 a ostatnim zawodnikiem na torze jest 2 sekundy różnicy, robi wrażenie i daje całkiem niezły strzał adrenaliny. Ot takie małe samochodziki "na baterie", a ile przyjemności :)

Jako ciekawostka - karta setup`owa modelu poniżej :)

Dodam, że to co na czerwono daje się ustawiać/zmieniać/wymieniać często na kilka lub kilkanaście sposobów (np.: rodzajów sprężyn i gęstości olejów do amortyzatorów jest kilka, a na przodzie i z tyłu używa się różnych rodzajów. Podczas zawodów zawsze zmienia się trakcja na torze więc ciągle robi się modyfikacje ustawień, których precyzja zbliża się do 0,5mm jak widać na karcie :) ).

Taka karta to tajemna wiedza, każdego zawodnika odpowiadająca jego technice jazdy i preferencjom.

post-5827-0-80980700-1374574716_thumb.jpg

Edytowane przez Adaho
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adaho jestem pod wrażeniem! Pięknie napisane! A z tą "zabawą" to wiem jak jest, dlatego napisałem to w cudzysłowie :)

 

Uwaga! Najbliższe zawody Rallycrossowe w Toruniu zostały odwołane... ale zawodnicy małych rajdówek nie wymiękają i swoją rundę organizują zgodnie z planem!

 

Także zapraszam serdecznie!

 

(Ja również startuję, tylko Fordem Focusem w barwach JazdyMiejskiej :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to pierwsze zawody Subaru Poland RC Team ma za sobą! Michał pojechał naprawdę całkiem dobrze, mimo że sprzęt trochę go zawodził i nie było do końca tak jak miało być. Ale zwycięstwo w finale C i drugie miejsce w finale B można uznać za całkiem dobry wynik!

 

Cały artykuł z fotorelacją powinien być jutro na stronie http://www.sprct.pl/ która już działa i powoli nabiera tempa :)

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

http://www.sprct.pl/...hamulcow,2.html obiecany artykuł z piękną fotogalerią!

Edytowane przez Jachu93
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

No to jest nas więcej. Adaho, w jakich latach się bawiłeś? Wstaw swój setup :) Masz jakiś tytuł? Może się nawet z tych imprez znamy :P

 

Mistrzostwa Polski odpuściłem niestety po Lidze Mikro - się pochwalę, wygrałem generalkę :P

 

Setup Sheetsy to rzeczywiście podstawa. Podkładka 0.5 mm na którymś drążku może zczynić cuda :) I powiem Wam, że fizyka jazdy jest w stu procentach porównywalna do ustawień wózków 1:1 !! Olejów do amortyzatorów rzeczywiście jest mnóstwo, mam nawet dwie twardości wahaczy :D

 

Ja w tej chwili ścigam się w klasie Stock, podwoziem Xray T4 na dywanie - zimą. A zbieram sobię powoli na spalinkę w skali 1:8 buggy na sezon letni :wub: mamy fajny tor off-road w okolicach Poznania, śmigamy na zawody do Łodzi, Szczecina, Piaseczna... jest moc :)

 

Co do kosztów, nawet nie próbuję liczyć... W pełni wyposażony model spalinowy w skali 1:8 (terenowy), taki, którym da się wygrać ;) to około 7-10k, w zależności w jakich markach się lubuje...

 

Rajdy jakoś mnie nie kręcą, może dlatego, że w Poznaniu i okolicach nikt nie jeździ. Ale DTM'y dają radę... oponki piszczą na dywanie czasem :)

Edytowane przez mmarcinek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jest nas więcej. Adaho, w jakich latach się bawiłeś? Wstaw swój setup :) Masz jakiś tytuł? Może się nawet z tych imprez znamy :P

 

Mistrzostwa Polski odpuściłem niestety po Lidze Mikro - się pochwalę, wygrałem generalkę :P

 

Setup Sheetsy to rzeczywiście podstawa. Podkładka 0.5 mm na którymś drążku może zczynić cuda :) I powiem Wam, że fizyka jazdy jest w stu procentach porównywalna do ustawień wózków 1:1 !! Olejów do amortyzatorów rzeczywiście jest mnóstwo, mam nawet dwie twardości wahaczy :D

 

Ja w tej chwili ścigam się w klasie Stock, podwoziem Xray T4 na dywanie - zimą. A zbieram sobię powoli na spalinkę w skali 1:8 buggy na sezon letni :wub: mamy fajny tor off-road w okolicach Poznania, śmigamy na zawody do Łodzi, Szczecina, Piaseczna... jest moc :)

 

Co do kosztów, nawet nie próbuję liczyć... W pełni wyposażony model spalinowy w skali 1:8 (terenowy), taki, którym da się wygrać ;) to około 7-10k, w zależności w jakich markach się lubuje...

 

Rajdy jakoś mnie nie kręcą, może dlatego, że w Poznaniu i okolicach nikt nie jeździ. Ale DTM'y dają radę... oponki piszczą na dywanie czasem :)

Ee tam buggy WuRca sobie kup ; )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.youtube.com/watch?v=VaXLtPGrTGQ te są najlepsze :P

 

Nie mam z kim jeździć WRCkiem... wiec zaatakuję MP w Buggy ;)

Edytowane przez mmarcinek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podwozie TL-01 i jeździcie po szutrach? :) ono od tego nie padnie jak TT-01? Szutrowe jest przecież DF-03RA??

 

Ja mam TT-01 ale chce kupić bude BRZ wyścigowego i nałożyć na jakies podwozie buggy, żeby powstało cos w rodzaju Schlesser buggy :) jakieś sugestie jakie podwozie by sie nadawało (chodzi o rozstaw osi głownie)??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jest nas więcej. Adaho, w jakich latach się bawiłeś? Wstaw swój setup :) Masz jakiś tytuł? Może się nawet z tych imprez znamy :P

 

2005-2010 ja jeździłem w Specu i w Modifie w MP LOKowskich i zawodach OSM/Tamiya.

Też parę wyników/tytułów się zrobiło B)

Teraz czekam na syna, aż podrośnie i wracamy :) Trzeba chłopakowi planować karierę w motorsportach od małego :D

 

 

Setup Sheetsy to rzeczywiście podstawa. Podkładka 0.5 mm na którymś drążku może zczynić cuda :) I powiem Wam, że fizyka jazdy jest w stu procentach porównywalna do ustawień wózków 1:1 !! Olejów do amortyzatorów rzeczywiście jest mnóstwo, mam nawet dwie twardości wahaczy :D

Skomplikowanie setupów jest nie do ogarnięcia dla "normalnych" ludzi, a na dodatek trzeba to czuć i wiedzieć co wpływa na co.

Dzięki zabawie w RC można zrozumieć o co chodzi z - jak to mówi nasz narodowy komentator F1 A.Bor.... - z tzw balansem. I piszę to bez lipy.

Dla niewtajemniczonych na jednym ze zdjęć które zamieściłem kilka postów wyżej widać grzałki na kołach w których na każde koło ustawia się czasami inna temperaturę :)

 

Co do kosztów, nawet nie próbuję liczyć...

 

Znam przypadki (z autopsji B) ) gdzie w zabawę w RC wtopione było spokojnie nowe STI z salonu w ciągu kilku lat... :yahoo:

Podwozie TL-01 i jeździcie po szutrach? :) ono od tego nie padnie jak TT-01? Szutrowe jest przecież DF-03RA??

Ja jeżdżę Losi xxx-s, TLki też uszczelniaja i całkiem dobrze sobie radzą, tylko trochę wyglądają jak ulepy :)

 

Ja mam TT-01 ale chce kupić bude BRZ wyścigowego i nałożyć na jakies podwozie buggy, żeby powstało cos w rodzaju Schlesser buggy :) jakieś sugestie jakie podwozie by sie nadawało (chodzi o rozstaw osi głownie)??

Bagusy mają inny rozstaw osi i kół, będzie ciężko, lepiej kup Losi zwiększ mu prześwit - można podcinać płytę dolną i załóż dłuższe amorki i będzie OK. Możesz też pokombinować z hub`ami do kół i założyć coś z kół bagusowych 1:10. To tak na szybko co mi przychodzi do głowy. Oczywiście na forach RC myślę, że znajdziesz bardziej dogłębną odpowiedź, ale uważaj bo może być tak jak tutaj bywa z nowymi :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jestem zoltodziob! :D Polowy z powyzszego nie zrozumialem ;) Myslalem, ze DF-03Ra to na podstawie platformy buggy powstalo? Wtedy rozstaw osi powinien byc ok....

 

Kolega jak czyta forum modelarzy RC ścigantów, to twierdzi, że jesteśmy opętani ;)

 

Grzałki do opon rządzą, najlepsze są miny świeżaków - "MASZ KOCE DO OPON JAK W F1??!!" :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i teraz czekam na następne zaskoczenia tego forum.... ulubione moje - subaru, rowery i jeszcze rc :)) ??

Może jeszcze dziewczyny :P Na Dolnym Śląsku jest właściwie mekka jeśli chodzi o RC zimą. Nowa Ruda, Wrocław, Ścinawka Średnia - tam się ścigamy, gdy na dworze śnieg, mróz i ciemno :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podwozie TL-01 i jeździcie po szutrach? :) ono od tego nie padnie jak TT-01?

 

Mamy też TT-01 :) I jak widać nic nie "pada". Chociaż łatwo z nami nie mają :P

 

Widzę, że jest tu parę osób, które naprawdę profesjonalnie podchodzą do tej "zabawy" :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podwozie TL-01 i jeździcie po szutrach? :) ono od tego nie padnie jak TT-01?

 

Mamy też TT-01 :) I jak widać nic nie "pada". Chociaż łatwo z nami nie mają :P

 

Widzę, że jest tu parę osób, które naprawdę profesjonalnie podchodzą do tej "zabawy" :D

 

Ci powiem, ze właśnie zrobiłem zamówienie na 'nowy sezon'. Właściwie to otworzyliśmy z kolegą sklep... bo denerwował brak jakiejkolwiek dostępności częśći do PRO sprzętu (xray racing cars) i wyszło tyle, że spokojnie wszedłby porządny remont dla przeciętnego STI'ka.

 

Heh, rzeczywiście dln Śląsk zawsze byl mocny :) macie tam z kim jezdzic, no i naczelnego mąciciela w LOKu Pana Z :)

Aż wyciągnąłem TNXa i odpaliłem po dwóch latach :)

 

Ci powiem, że jak znasz Pana Z to jest już gruuubo :)

Mam nadzieję, że tu nie zajrzy B)

 

7.09.2013 zaczynami nowy cykl Polskich Mistrzostw Modeli Samochodów...

Swoją drogą zapraszam zainteresowanych z okolic ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pan Z to ikona, klasyk, to taki Majkel Dzakson albo raczej Julian Tuwim polskiego RC :)

No nic moze kiedys bedzie nam dane razem pojezdzic, miny gapiow widzacych rajdowke na Losi z Mamba 7900kv z 2s2p LiPo idaca pelnym ogniem - bezcenne :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...