Skocz do zawartości

zmiana oleju z półsyntetyka na syntetyk


Tomy145

Rekomendowane odpowiedzi

@@biker, proszę Cię :facepalm:

 

gdzie czarno na białym piszą że można zmieniać olej silnikowy z półsyntetyka lub minerala na fullsyntetyk.

 

Sprecyzuj swoje zapytanie. Zalinkuj jakąś "literaturę fachową", która mówi że tak nie wolno robić.

 

I odpowiedz na pytanie; czy zmiana Castrola Magnateca 5w40 C3 na np. Millersa XF Longlife 5w30 C3 jest dopuszczalna według "twoich" wszystkich źródeł?* ;)

 

 

*Pytanie delikatnie podchwytliwe, choć podpowiedź była już w tym wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to się dyskusja rozwinęła :) już kupiłem x-cleana 8100 5w40 a co do silnika i szczelności to się okaże .... myło małe zapozenie przy jednej z pokryw zaworów ale dwa tygodnie temu umyłem silnik i jak narazie susza :) wiec zobaczymy czy olej mu zaszkodzi :) A tak przy okazji skoro takie rzeczowe odpowiedzi to jaki olej do skrzyni AT bo mam zamiar kupić Motul ATF Multi da rade czy raczej coś innego ?? nie musicie mnie odsyłać do archiwum bo większość już przejrzałem i nadal nic nie wiem :( i może jeszcze jedno pytanko do moderatorów (przypuszczam ze nie ja pierwszy ) nie dało by rady na przykład zrobić sondy kto jaki olej leje na zasadzie jakiś wykresów lub słupków ?? może by było trochę łatwiej niż czytać kilkadziesiąt stron kto co poleca i na czym jeździ ..... ale to tylko taka cicha sugestia zółtodzioba :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w wątku olejowym to by była dyskusja który olej lepszy a na wykresach który częściej stosowany :D

 

Motul ATF Multi da rade czy raczej coś innego ?

 

Po wlaniu do układu wspomagania w Kąąbi, poszukałbym czegoś innego.

A jakieś wskazówki w która stronę się rozglądać .....??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

który olej lepszy a na wykresach który częściej stosowany :D

 

nie zawsze się pokrywa, na wykresach miałbyś skuteczność marketingu.

 

A jakieś wskazówki w która stronę się rozglądać .....??

 

W stronę czegoś co nie zamarza zbyt szybko. Poza tym i tak lepszy od Mobila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

castrola 5w30

z tego powodu już bym auta nie kupił :(

 

nie dało by rady na przykład zrobić sondy kto jaki olej leje na zasadzie jakiś wykresów lub słupków

olej dobiersz głównie do stylu jazdy i w ramach działania w silniku

Zalej AT olejem Millers ATF SPIII. Jako jeden z niewielu spełnia wymagania producenta.

słusznie mówisz.

 

a co do źródła czy można zamienić minerał na syntetyk to proszę bardzo

http://www.quakerstate.pl/oleje_silnikowe_mity.html

QS ZTCW to dość cenione oleje.

 

btw, wszystko byle nie castrol, nawet W5 z lidla :D

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

castrol jest i tak kupiłem za kilka tyś będzie wymiana - możecie napisać na co ? auto mało po terenie lata (przeważnie na rybki ale to taki teren że Fokusem by dało radę ) , większość szosa i miasto raczej nie krece zbyt mocno 100-130 km/h miasto sporo mniej , mam już swoje lata i za fajerą lata w pracy a więc wyrywanie ze świateł już mi dawno przeszło .Napiszcie jakie oleum dla mojego Forka .230000 km wycieków brak silnik cyka ładnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@ciumpa, przybtych kolometrach lal bym prznajmniej 10W... syntetyczny jasli wczesnie nie byl lany gesciejszszy lub mineralny. Co do marki oleju nie wypowiadam się bo je wszędzie leje MOBIL ale różne są religie.

Nie leje motula bo u nas dostępny jest tylko przez internet i większość to podroby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@dzioba jeśli silnik nie pobiera oleju i trzyma ciśnienie oleju,nie ma potrzeby lać podwyższonej lepkości.5W40 będzie odpowiednie,nawet 5W30 da radę,biorąc od uwagę styl i charakter jazdy.

auto mało po terenie lata (przeważnie na rybki ale to taki teren że Fokusem by dało radę ) , większość szosa i miasto raczej nie krece zbyt mocno 100-130 km/h miasto sporo mniej , mam już swoje lata i za fajerą lata w pracy a więc wyrywanie ze świateł już mi dawno przeszło

Co do Castrola,olej jak olej,choć nie cieszy się popularnością i dobrą renomą na tym forum. :mrgreen:

Potrafi zostawiać depozyty i "brudzić" mocno silniki,źle dobrany ponoć doprowadza do poważnych awarii.Choć jeśli zmieniany częściej,niż przewiduje instrukcja,pewnie spełni swoja rolę podobnie jak i inne oleje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zmieniaj oleju. Szkoda kasy i zaryzykujesz, że systetyk będzie spalany ze względu niszczelności w komorach śilnika. Ja bym nie zmieniał.

Stosując taką zasadę,to czy jest sens wymiany oleju na świeży?Przecież dolewamy?Chyba. :P:mrgreen:

Czy mineralny,czy półsyntetyk albo syntetyk ma jeszcze oznaczenie lepkości.Jeśli zmiana z półsyntetyka 10W40 na syntetyk 5W40 spowoduje nieszczelności i spalanie oleju przez silnik,to jestem ciekaw co spowoduje zastosowanie płukanki do oleju w takim motorku. :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolega ma forda conecta ropniaka, nalatane 500.000 km , co 100-150 tyś wymienia filtr a olej tylko dolewa i nic się z dostawczakiem nie dzieje - dziennie kręci około 300 km , nie dymi , pali w zimę problemów brak .Ale to disel i osiołek ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolega ma forda conecta ropniaka, nalatane 500.000 km , co 100-150 tyś wymienia filtr a olej tylko dolewa i nic się z dostawczakiem nie dzieje - dziennie kręci około 300 km , nie dymi , pali w zimę problemów brak .Ale to disel i osiołek ;)

Generalnie,każdy robi ze swoją własnością co chce,jeden dba i chucha,a drugi ma to głęboko gdzieś. ;)

Uwielbiam takie historie,typu Tu Radio Erewań. :mrgreen:

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale zauważyliście jedno: jeśli jest mowa o rozszczelnieniu silnika po zalaniu "syntetykiem" to zawsze to miał kolega, jeśli mowa o niewymienianiu oleju tylko o samych dolewkach to też kolega.

 

:biglol:

 

BTW ciekawe czy jak kolega wymienia filtr oleju w tym fordziku to spuszczony olej wlewa spowrotem?

Czy może posiada magiczne umiejętności wymiany filtra oleju bez upuszczania oleju z silnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolega ma forda conecta ropniaka, nalatane 500.000 km , co 100-150 tyś wymienia filtr a olej tylko dolewa i nic się z dostawczakiem nie dzieje - dziennie kręci około 300 km , nie dymi , pali w zimę problemów brak .Ale to disel i osiołek ;)

A czy na podstawie tego jednostkowego przykladu (zakladajac, ze to prawda) mozna stwierdzic, ze kazdy silnik w jakichkolwiek warunkach eksploatacyjnych zachowa sie tak samo? Pytanie retoryczne - oczywiscie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale zauważyliście jedno: jeśli jest mowa o rozszczelnieniu silnika po zalaniu "syntetykiem" to zawsze to miał kolega, jeśli mowa o niewymienianiu oleju tylko o samych dolewkach to też kolega (...)

niekoniecznie ;)

 

http://www.dutchdailynews.com/oil-change/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale zauważyliście jedno: jeśli jest mowa o rozszczelnieniu silnika po zalaniu "syntetykiem" to zawsze to miał kolega, jeśli mowa o niewymienianiu oleju tylko o samych dolewkach to też kolega (...)

niekoniecznie ;)

 

http://www.dutchdail...com/oil-change/

Wyglada na to, ze odprawa dyrektorska poszla mu kolo nosa i postanowil napsuc troche krwi Castrolowi i nie tylko. Totalna herezja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolega ma forda conecta ropniaka, nalatane 500.000 km , co 100-150 tyś wymienia filtr a olej tylko dolewa i nic się z dostawczakiem nie dzieje - dziennie kręci około 300 km , nie dymi , pali w zimę problemów brak .Ale to disel i osiołek ;)

A czy na podstawie tego jednostkowego przykladu (zakladajac, ze to prawda) mozna stwierdzic, ze kazdy silnik w jakichkolwiek warunkach eksploatacyjnych zachowa sie tak samo? Pytanie retoryczne - oczywiscie.

 

Chyba trzeba kupić Forda he he. najlepiej od tego kolegi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...