Skocz do zawartości

Nitki grzewcze wycieraczek w przedniej szybie - problem


EL-Marcin

Rekomendowane odpowiedzi

Heloł!

Obawiam się, że nie działa mi podgrzewanie przednich wycieraczek na szybie. Po włączeniu ogrzewania tylnej szyby, wyjęcie bezpiecznika odmrażania wycieraczek nie powoduje skoków napięcia - tak jakby za bezpiecznikiem nie było żadnego odbiornika.

Mam więc takie pytanie - jak dostać się do miejsca, gdzie przewody dochodzą do dolnej krawędzi szyby. Chcę we własnym zakresie podpiąć sobie tam zasilanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do ogrzewania przedniej szyby powinieneś mieć osobny włącznik. Przewody będą u dołu lewego słupka (od strony kierowcy).

Nie mam osobnego włącznika....

A ponieważ mam nitki grzewcze, chcę z nich zrobić pożytek i samodzielnie to wyrzeźbić...

Co ciekawe, za deską, w okolicy włącznika przeciwmgłowych i tempomatu, mam wolny wtyk do jakiegoś przełącznika. Jak sprawdzić, czy to przypadkiem nie jest od odmrażania?

 

Czy ktoś mający działające odmrażanie, może mi napisać jaki jest kolor wtyku na wiązce i jakie są kolory przewodów?

I jeszcze jedno pytanie: czy włącznik odmarażania po wciśnięciu zostaje nieco głębiej, czy zawsze wraca w to samo położenie?

Edytowane przez EL-Marcin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ze tak sie podepne pod temat, kiedy włacza Wam sie grzanie lusterek, w przypadku właczenia grzania przodu, czy tyłu?

W przypadku włączenia tyłu

 

sugeruję lekturę na stronach 3-25 i 3-26 :)

http://jdmfsm.info/A...ners_Manual.pdf

Edytowane przez EL-Marcin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...