Jump to content

Nitki grzewcze wycieraczek w przedniej szybie - problem

EL-Marcin
 Share

Recommended Posts

Heloł!

Obawiam się, że nie działa mi podgrzewanie przednich wycieraczek na szybie. Po włączeniu ogrzewania tylnej szyby, wyjęcie bezpiecznika odmrażania wycieraczek nie powoduje skoków napięcia - tak jakby za bezpiecznikiem nie było żadnego odbiornika.

Mam więc takie pytanie - jak dostać się do miejsca, gdzie przewody dochodzą do dolnej krawędzi szyby. Chcę we własnym zakresie podpiąć sobie tam zasilanie.

@@EL-Marcin, To działa chyba tylko przy niskich temperaturach zewnętrznych. Tylna jest do odmrażania i do odparowywania a przednia do odmrażania wycieraczek

Do ogrzewania przedniej szyby powinieneś mieć osobny włącznik. Przewody będą u dołu lewego słupka (od strony kierowcy).

Nie mam osobnego włącznika....

A ponieważ mam nitki grzewcze, chcę z nich zrobić pożytek i samodzielnie to wyrzeźbić...

Co ciekawe, za deską, w okolicy włącznika przeciwmgłowych i tempomatu, mam wolny wtyk do jakiegoś przełącznika. Jak sprawdzić, czy to przypadkiem nie jest od odmrażania?

Czy ktoś mający działające odmrażanie, może mi napisać jaki jest kolor wtyku na wiązce i jakie są kolory przewodów?

I jeszcze jedno pytanie: czy włącznik odmarażania po wciśnięciu zostaje nieco głębiej, czy zawsze wraca w to samo położenie?

Edited by EL-Marcin

Włącznik wraca i zapala się na nim pomarańczowa dioda, przynajmniej u mnie tak jest, i razem z podgrzewaniem włącza się podgrzewanie lusterek.

Edited by grs

Aha - czyli jest to włącznik z układem elektronicznym wewnątrz (wyłącznik czasowy), tak jak do grzania tylnej szyby....

Bodzio, będę bardzo zobowiązany za zdjęcie pokazujące wiązkę z wtyczką + opisanie kolorów przewodów