Skocz do zawartości

porysowany OBK przez kierowcę innego OBK...


szuwi

Rekomendowane odpowiedzi

A czy wartość szkody nie ma tu znaczenia ?

Nie wiem czy to jakoś ma związek, ale np. kradzież jeśli wartość przedmiotu nie przekracza 250 PLN to tylko wykroczenie - może i tutaj jakoś ma to znaczenia ?

Ale mogę się kompletnie myslić - nie jestem prawnikiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy wartość szkody nie ma tu znaczenia ? Nie wiem czy to jakoś ma związek, ale np. kradzież jeśli wartość przedmiotu nie przekracza 250 PLN to tylko wykroczenie - może i tutaj jakoś ma to znaczenia ? Ale mogę się kompletnie myslić - nie jestem prawnikiem

mieszkając w kraju, w którym nawet nowe ferrari wyjeżdża z salonu porysowane, śmiesznie to wygląda jak się czyta o takich przypadkach, gdzie udokumentowany na filmie czyn i się sprawca nie poczuwa... ale rozumiem religijne podejście do tematu i upór w dążeniu do ukarania złoczyńcy :evil2: powodzenia!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

mieszkając w kraju, w którym nawet nowe ferrari wyjeżdża z salonu porysowane,
Współczuję... :rolleyes: Z punktu widzenia dzieci w szwalniach w Bangladeszu nawet porysowane ferrari wygląda dosyć abstrakcyjnie...  :) Na szczęście dzięki właśnie takiemu uporowi, może choć trochę zwiększy się poszanowanie czyjejś własności. Do krajów Zachodu niestety jeszcze pod tym względem nam daleko. :huh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Prokurator wnosił o naprawienie szkody (wg wyceny ASO 1100, a wg rzeczoznawcy 790) i grzywna 2.000. Sąd uznał ją za winną i nakazał naprawienie szkody, ale nie zasądził grzywny - zamiast tego obciążył częścią kosztów sądowych - 1.000. "Pani" nie zgadza się z wyrokiem i zapowiada apelację. Jak coś się będzie działo, to dam znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

nic nowego - trochę zajęty byłem, więc nie monitorowałem. Ale kasa nie wpłynęła :) Przy okazji podjadę do sądu i sprawdzę co i jak. Oczywiście dam znać. Na filmie widać twarz "Pani" (i poczynione zakupy hehehe), więc nie wrzucę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szuwi, mnie ten temat jakoś nie interesuje ale mam nadzieje ze wszystko będzie dobrze, natomiast chciałbym się dowiedzieć dlaczego masz jakiś problem moralny z wrzuceniem czegoś takiego? :)

 

Ostatnio oglądałem w tv coś o złodziejach kwiatów z miejskich grzadek. I tez w tych materiałach złodziejom zasłaniają twarze, dlaczego?

 

Czy chodzi o to ze coś nie jest im udowodnione w sadzie i może narazić to ich na stratę dobrego imieńia ?

 

Sorry za offtopa ale po prostu jestem ciekawy co Tobą kieruje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@piwozniak, jakby twarz nie była widoczna na nagraniu to może spokojnie rozpowszechniać to nagranie, ale tak to będzie rozpowszechnianie czyjegoś wizerunku bez jej zgody gdyby twarz nie była zamazana. Tutaj to znowu ta babka mogła by złożyć w sądzie pozew przeciwko szuwiemu o naruszenie jej dóbr osobistych.

 

Chyba niczego nie pomieszałem :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Trochę odgrzewam temat. "Pani" - zgodnie z moimi podejrzeniami - nie była zadowolona z orzeczenia sadu pierwszej instancji, więc złożyła apelacje. Sąd apelacyjny, po rozpatrzeniu sprawy, "zaskarżony wyrok utrzymał w mocy, uznając apelację za oczywiście bezzasadną" :-) Może jednak dostanę kasę :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...