Skocz do zawartości

Subaru Impreza 2001 WRX 2.0 Turbo przednia rama - sanki


SzalonyMike

Rekomendowane odpowiedzi

Witam was wszystkich bardzo goraco. Jestem nowym czlonkiem tego ogromnego stowarzyszenia jak i zoltodziobem jesli chodzi o marke Subaru ( pierwsza milosc ) :)

 

Zakupilem sobie piekna niebieska laleczke :) niestety przednia rama ta w ksztalcie U jest tak przegnita ze az peknieta a do tego jeszcze byla raz spawana wiec jest juz trupem :)

 

Szukam taka zdrowa rame lub zamienniki sportowe ktorych zdjecia na google widze mase ale nigdzie nie moge znalesc sklepu gdzie mozna je zakupic.

 

Jedyne co znalazlem w japoni to http://global.rakuten.com/en/store/laile/item/s8pb6016sfg/?s-id=borderless_browsehist_en taka rama, ale niemam pojecia czy pasuje do mojego modelu.

 

Czy ktokolwiek z was moi drodzy ma jakies miejsce z ktorego mozna kupic taka rame w przyzwoitej kwocie ???

 

Jesli gdzies juz ten temat byl to przepraszam

 

Dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta rama z linku powinna pasować. Czy tych kilka kg mniej odczujesz - nie mam pojęcia, acz wątpię :) Na pewno dobra rama poprawi sztywność budy - mówię z własnego doświadczenia, bo moja też zgniła kompletnie. FHI w kwestii zabezpieczenia antykorozyjnego jest dość beznadziejne... W zbliżonej cenie kupisz pewnie nowy oryginał (ASO czy jakieś nie-ASO). Ew. używki na allegro za sporo mniejszą kasę. Wybór spory - tylko się zdecydować trzeba. Ja wziąłem nówkę z nieASO, ale była wtedy za jakieś 40% aktualnej ceny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie chodzi o to, ze nie za bardzo wiem gdzie moge dostac nowa nawet zwykla, nie chce wydawac masy pieniedzy na cos co tak naprawde niewiele zmieni, czy macie jakies adresy lub namiary do posiadaczy takowej ramy, najlepiej nowej lub w bardzo dobrym stanie

 

dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiana samej ramy ci nic nie da,jeśli chodzi o wagę to ten myk działa tylko w połączeniu z wieloma innymi wymianami podzespołów.Jeśli cie stać to kupuj bo wygląda zajebiście i sam bym taka przytulił ale jeśli masz wymienić tylko sanki to lepiej kup ORI a resztę zainwestuj w opony i hamulce lub po prostu w benzynę. Jeśli potrzebujesz takich sanek w idealnym stanie to pokryj sobie koszta przesyłu z irlandii a ja ci je zafunduję (mam ze 4 sztuki :) ) a piwo postawisz przy okazji,pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wow :) mega super hiper dzieki :)))) nie nie nie ten link byl tylko pogladowy, nie chodzi mi o wage, chodzi wylacznie o problem z moja rama, jest tak zardzewiala na boku ze az pekla, chcialbym miec poprsotu cala nie peknieta, przegladalem ebay NIC, a ta znalazlem tak przy okazji, wiec wkleilem link bo widzialem na zdjeciach w google sporo samorobek i myslalem ze moze ktos sprzedaje takie cos, jesli jest mozliwosc abys wyslal mi taka jedna sztuke to ja chetnie upije Cie jak malego Jasia :DDDDD i jeszcze zatanczy dla Ciebie laseczka hahahahaha:) skontaktuje sie z Toba na PRV pozdro i dzieki wielkie, a tak ogolnie to jakie spelnia wlasciwosci ta rama i jaki jest skutek pekniecia na prawej stronie na wysokosci kola

 

strasznie lipne mam hamulce, bardzo kiepsko lapia i szybko koncza swoje wlasciwosci, czy macie jakas recepte na ich poprawe?? tarcze wentylowane inne klocki ?? nie chcialbym skonczyc w czyims bagazniku

Edytowane przez SzalonyMike
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta rama jest przykręcona do budy auta a do ramy praktycznie wszystko silnik,wahacz,listwa kierownicza.Jeśli rama jest faktycznie pęknięta to wszystkie te elementy pracują i praktycznie tracą swoje właściwości a przez to jazda z takim uszkodzeniem staje się bardzo niebezpieczna,polecałbym odstawienie auta do garażu aż do czasu naprawy,pozdro.

 

 

PW poszło,facebooka nie mam na szczęście, :) pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Ta rama jest przykręcona do budy auta a do ramy praktycznie wszystko silnik,wahacz,listwa kierownicza.Jeśli rama jest faktycznie pęknięta to wszystkie te elementy pracują i praktycznie tracą swoje właściwości a przez to jazda z takim uszkodzeniem staje się bardzo niebezpieczna,polecałbym odstawienie auta do garażu aż do czasu naprawy,pozdro.

 

 

PW poszło,facebooka nie mam na szczęście, :) pozdro.

Do tej ramy nic nie jest przykręcone ,służy tylko jako usztywnienie karoserii :idea: Jak byś sie uparł to nawet bez niej można jeździć. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...