Skocz do zawartości

Zmiany temperatury silnika


lech_b

Rekomendowane odpowiedzi

Żeby innych nie wprowadzać w błąd napiszę, że zabrudzona (na zdjęciu) na zielono aluminiowa rurka jest od klimatyzacji (parownik "chłodnica" klimatyzacji jest przed chłodnicą cieczy silnika). Ten zielony kolor to olej smarujący układ (kompresor) klimatyzacji. Masz tam nieszczelność (wiem bo sam mam tylko na dole po drugiej stronie). Miałem wymieniany o-ring na jakiś uniwersalny mniej więcej dobrany ale puszcza. Sprawa groszowa i lepiej zamówić w ASO. Bądź przygotowany że klima w lecie może nie ruszyć jak Ci czynnik uleci.

Edytowane przez Paweł951
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

u mnie było tak: z jechałem z autostrady i w korku temp poszla na czerwono. przy 6tys obr wskaznik opadal. plyn i baniaczek ok. za porada Carfit zakupiłem termostat i sprawa zalatwiona. 30 min roboty i forek uleczony. heh do mojego ej20 wchodzi termostat z 82C z H6 tak wnioskujemy  z VIN :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Pytanko do kolegów. Jako, że prawdopodobnie znów mi poleciał termostat chciałem się dowiedzieć czy aby dobrać się do niego potrzebne są jakieś specjalne klucze czy standardy i poradzę sobie ze zwykłym zestawem mechanika? :D

A i jeszcze pytanko o sam termostat? Czy kupienie droższego termostatu poprawia jego żywotność czy to tylko ściema i naciąganie ludzi na kasę?

Edytowane przez TomiKoko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...