Jump to content

Stuki z tyłu przy hamowaniu


rutra80
 Share

Recommended Posts

Pod koniec gwałtowniejszego zatrzymywania się dochodzą z tyłu głuche puknięcia, tym wolniejsze im wolniej kręcą się koła, to jest takie pukpuk...puk......puk.........puk............puk...............puk..................puk. :)

Bębny to czy raczej zawieszenie?

Edited by rutra80
Link to comment
Share on other sites

Masz możliwość zajrzenia pod auto? Tylny most jest zawieszony z tyłu na 2 śrubach (srub jest wiecej, ale chodzi o 2 widoczne z tyłu) a one przechodzą przez takie gumowe tuleje, tam też może być luz i może pukać... Ewentualnie to może być jakiś luz na wale. Raczej nie pomogłem, tylko wydłużyłem listę usterek, ale szybkie nurkowanie pod auto powinno wykluczyć tę tezę :)

Edited by marhof
Link to comment
Share on other sites

Zacznij od hamulców bo to najprostsze. Obejrzyj tarcze z tyłu, zobacz ,czy przy hamowaniu z jazdy do tyłu jest tak samo . Może masz ślady od przyklejenia klocków od postoju i klockiem rzuca troszeczkę , albo rant na tarczy go podrzyca. Potem będzesz się martwił dalej.Popros kogos ,żeby stanął z jednej i drugiej strony ,gdy się zatrzymujesz i ustalisz stronę auta.

pozdr.

Link to comment
Share on other sites

On ma z tyłu bębny. Bez odwiedzin u mechanika nie zajrzę pod spód, ale skoro nie jest to objaw czegoś oczywistego to pewnie trzeba będzie to zrobić żeby się wyjaśniło.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...