Skocz do zawartości

Zapieczone hamulce.


MIKKI

Rekomendowane odpowiedzi

Temat dotyczy Legacy Turbo '93.

Jeden tłoczek chodzi, a drugi nie.

Nie mogę go ani wbić ani wypompować.

Nie chcę robić nic na siłę, więc czekam na podpowiedź.

Korpus wygląda na nierozbieralny, a tłoczek jest dosyć głęboko i nie mogę naładować smaru pod uszczelki.

Edit:

Czy zaciski od innych wersji pasują do turbo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem, ale nie mogę dostać się pod gumową osłonę (jest schowana), no i nie wiem czy to jest dobre rozwiązanie? tzn pewnie nie jest złe bo jak by już ryszył - wyszedł, to wtedy łatwo by go było przesmarować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jakby tłoczek WD40 potraktować, to nie pomoże w rozruszaniu go?

WD40 to raczej swego rodzaju placebo poprawiające nastrój i ładnie pachnące. Podejrzewam że tłoczek aluminiowy zaśniedział i ciężko go będzie ruszyć. Najlepsza powinna być nafta nalana do cylinderka. jesli nie to może podgrzać zacisk i schłodzić tłoczek powinno ruszyć. Najpewniejszy jest palnik, jednak po zabawie palnikiem zacisk może nadawać się jedynie do dekoracji garażu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak przedmówcy napisali schłodzić tłoczek, może być CO2 z butli od migomatu... :twisted: lub gaśnicy śniegowej...

potraktować penetratorem też nie zaszkodzi...

potem przyblokować chodzący tłoczek, tak, żeby się nie wysuwał, a ten zapieczony przyblokowac z lekkim luzem i pompować pedałem....

...jak kiedyś nie zabezpieczyłem tłoczka to wystrzelił mi na ponad metr od zacisku... :mrgreen::twisted:

 

Jeżeli juz wyjdzie trochę, to można spróbowac go obkręcić, na ogól pomaga...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...