Skocz do zawartości

Montaż zestawu głośnomówiącego bluetooth-Legacy IV


Stozek

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym się dowiedzieć, czy ktoś z Was przerabiał temat podłączenia zestawu bluetooth do fabrycznego radia w Legacy IV. Ja dostałem w prezencie Motorolę T605, chciałbym to podłączyć, ale nie wiem, w jaki sposób podpiąć zestaw (oprócz zasilania). Ponadto do zestawu dołączony jest głośniczek. Chciałbym się dowiedzieć, czy zamiast tego głośniczka mogę się wpiąć w któryś głośnik od radia. W załączniku przesyłam instrukcję obsługi i podłączenia zestawu i proszę o pomoc. Pozdrawiam wszystkich!

 

Teraz już konkretne pytanie - wiecie, gdzie w fabrycznym złączu znajdę kabel od wyciszenia? (mute)

T605 POLSKI.pdf

Edytowane przez Stozek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja podlaczalem zestaw Parrota - jest nt moj watek na forum. Mozesz tez poszukac na czeskim forum Subaru, wystarczy poszukac w google - jest tam obszerny opis ze zdjeciami jak krok po kroku sie dobrac do radia i co gdzie podlaczyc.

Schemat polaczen znajdziesz w serwisowce a pinout na forum Nasioc, widzialem tez na ruskiej stronie kiedys - wpisz model radia w google.

 

Nie jestem pewien czy te radio ma sygnal mute .. Parrota jak i Nokie podlacza sie poprzez przelotki pomiedzy instalacje a radio. Jest to o tyle super, ze zestaw bazuje na glosnikach auta. Taki glosnik z zestawu w miescie jeszcze moze da rade, ale przy szybszej jezdzie na trasie obawiam sie ze moze byc problem z poziomem glosnosci. Jezeli chcesz podlaczyc glosnik auta to musialbys przekaznikim przelaczac audio/zestaw a i tak finalnie moc zalezy od wzmacniacza w zestawie. Ja bym sie w to nie bawil.

Wspomniane przeze mnie zestawy dzialaja na prostej zasadzie jak odbieracz tel. to przekaznik w zestawie odlacza radio i puszcza "swoj" sygnal na glosniki. Dzieki temu slyszysz glosno i wyraznie. Po zakonczeniu przelacza na radio. Takze nie jest wymagany sygnal Mute w radiu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zalezy czy zestaw potrafi sterowac przelaczac glosniki. Ta "przelatka" to jest wlasciwie caly zestaw, gdzie wchodzi intalacja auta (z zasilaniem, glosnikami, itd) a z zestawu wychodzi wtyk do radia. Wystarczy jedynie przejsciowka ISO/Subaru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio się zastanawiałem po co ludzie nadal stosują zestawy głośnomówiące / BT itp. skoro obecne smartphony mają wbudowany głośnik, który działa niegorzej niż większość zestawów głośnomówiących. Wystarczy uchwyt do telefonu (najlepiej taki, który telefon wykrywa jako samochodowy) i jak ktoś dzwoni to odbieramy normalnie telefon, a system operacyjny sam przełącza na głośnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po co ludzie nadal stosują zestawy głośnomówiące / BT itp. skoro obecne smartphony mają wbudowany głośnik,

1. nie wszyscy mają smartfony

2. jakość rozmowy przez "funkcję głośnomówiącą" często pozostawia wiele do życzenia ...

3. smartfon nie wyciszy/wyłączy radia gdy dzwoni telefon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po co ludzie nadal stosują zestawy głośnomówiące / BT itp. skoro obecne smartphony mają wbudowany głośnik,

W sumie można pójść dalej, po co w ogóle audio w samochodzie skoro każdy telefon odtwarza MP3-ki, a spora część ma wbudowane radio :rolleyes: :question:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po co ludzie nadal stosują zestawy głośnomówiące / BT itp. skoro obecne smartphony mają wbudowany głośnik,

W sumie można pójść dalej, po co w ogóle audio w samochodzie skoro każdy telefon odtwarza MP3-ki, a spora część ma wbudowane radio :rolleyes::question:

@@subleo, smartfon nie odtwarza kaset :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio się zastanawiałem po co ludzie nadal stosują zestawy głośnomówiące / BT itp. skoro obecne smartphony mają wbudowany głośnik, który działa niegorzej niż większość zestawów głośnomówiących. Wystarczy uchwyt do telefonu (najlepiej taki, który telefon wykrywa jako samochodowy) i jak ktoś dzwoni to odbieramy normalnie telefon, a system operacyjny sam przełącza na głośnik.

 

Nie rośmieszaj mnie, głośnik wbudowany działający jak zestaw :biglol: . Z tej "pierdziawki" to jeszcze na postoju moze i da się gadać, przy jeździe miejskiej niewiele słychać a przy szybszej na trasie to już większosć trzeba się domyślać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rośmieszaj mnie, głośnik wbudowany działający jak zestaw :biglol: . Z tej "pierdziawki" to jeszcze na postoju moze i da się gadać, przy jeździe miejskiej niewiele słychać a przy szybszej na trasie to już większosć trzeba się domyślać.

 

Może nie słyszałeś jak działają obecne pierdziawki ;) Moja daje radę nawet przy większych prędkościach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio się zastanawiałem po co ludzie nadal stosują zestawy głośnomówiące / BT

 

Z lenistwa ;) Nie trzeba tel. wyciagac i wkladac w zaden uchwyt - siedzi w kieszeni / torbie / plecaku. Moze byc nawet w bagazniku ;)

 

T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...