Skocz do zawartości

SI GT KOMBI - A BOCZNY WIATR


adamusmax

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

wracalem sobie wczoraj z Olsztyna i troche wialo (ale bez przesady). Moj kombiwar strasznie tanczyl po drodze przy bocznych powiewach. W poprzednim aucie tak nie mialem, byc moze dlatego ze byl to hatchback, ale jezdzilem tez Corolla kombi i az tak sie nie zachowywala, a uto jest podobnych rozmiarow. Nie jest to tanczenie jak w jakims kangurze ale jednak dosyc uciazliwe. Niektore odcinki musialem przejezdzac ciagle kontrujac.

 

Czy wplyw na to moga miec konczace sie amortyzatory itp.?

 

pozdro

adamusmax

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym obstawiał ze jednak coś nie tak z zawiasem, Impreza to dość ciężkie auto jednak i sztywne, w dodatku ma dość dużo gumy na asfalcie - nie powinno tak reagować.

 

Zgadzam sie z Azraelem. Ja w duzo wyzszym Foresterze (badz co badz duzo wspolnego z impreza) nie odczuwam szczegolnie bocznych wiatrow. Chyba, ze wiatry od pasazera. To potrafi niezle zakolysac :lol:

 

PS. A kombiwarem tez jezdzilem. Stary byl, ale - z tego co pamietam - niezaleznie czy wiatr, czy koleiny byl to wzor stabilnosci.

Leszek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stabilizatory i laczniki ok - sprawdzone, wiec pewnie amory sie koncza. a moze jestem po prostu przewrazliwiony.

jezeli auto jest proste (sprawdzone badaniem na ramie), gumy nowe, felgi nowe, drazek stabilizatora (przod) wymieniony, laczniki stabilizator ok, to czy same amory moga miec az taki wplyw? co prawda nie bylo to znaczne uciekanie z toru jazdy jednak dosyc odczuwalne na kierownicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stabilizatory i laczniki ok - sprawdzone, wiec pewnie amory sie koncza. a moze jestem po prostu przewrazliwiony.

jezeli auto jest proste (sprawdzone badaniem na ramie), gumy nowe, felgi nowe, drazek stabilizatora (przod) wymieniony, laczniki stabilizator ok, to czy same amory moga miec az taki wplyw? co prawda nie bylo to znaczne uciekanie z toru jazdy jednak dosyc odczuwalne na kierownicy

 

A "pomniejsze" silentblocki jak sie w zawieszeniu czuja? A sama geometria? Bo piszesz o sprawdzonych elementach, ale nie o ustawieniach...

 

Leszek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stabilizatory i laczniki ok - sprawdzone, wiec pewnie amory sie koncza. a moze jestem po prostu przewrazliwiony.

jezeli auto jest proste (sprawdzone badaniem na ramie), gumy nowe, felgi nowe, drazek stabilizatora (przod) wymieniony, laczniki stabilizator ok, to czy same amory moga miec az taki wplyw? co prawda nie bylo to znaczne uciekanie z toru jazdy jednak dosyc odczuwalne na kierownicy

 

A "pomniejsze" silentblocki jak sie w zawieszeniu czuja? A sama geometria? Bo piszesz o sprawdzonych elementach, ale nie o ustawieniach...

 

Leszek

 

silentbloki ok, ustawiona geometria, i katy pochelanie kola. wszystko ok, tylko amory troche pozostawiaj do zyczenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że jestem posiadaczen GT kombi powiem że czasem czuje się silny boczny wiatr, ale to tylko czasem. Najlepiej czuć to np. jadąc na siekierkach z Gocławia w kiernku Mokotowa. Jak kończą się bariery dzwiękochłonne i antywietrzne, jest tam taki fragment gdzie nie ma nic (jakieś 150-200m), czasem jak tam dobrze wieje to dość mocno czuć i trzeba zrobić lekką kontrę. Jadąc normalną drogą raczej nie pojawiają się sytuacje które by przestawiały samochód.

PS. Sprawdz tyle zawieszenie, może tam są jakieś elementy które się lekko wybiły, geometrie masz ok, a jednak jest coś nie tak..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...