Skocz do zawartości

World of Tanks


Max

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

ktoś się wybiera na Grand Finals? Może jakiś spocik? :) Każdy obecny dostaje od WG AMX'a 13-57 i dostęp do bety WoWS ;)

Wybieramy się z Hubeeertem. Podbić bilety i odebrać premkę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

I was looking through Tank Inspector today and found a few interesting tanks in it, one of them is the AMX 13 57.

 

As far as I know, this will be the first premium auto-loader tank that isn't a low tier auto-cannon.

 

So I figured it would be a good idea to compare it to it's brother the AMX 13 75

 

Stats are taken from Tank Inspector with 100% crews.

5YVT0VL.png

The AMX 13 57 is listed at costing 7k gold

According to Tank Inspector it does not get preferential MM.

 

 

Edytowane przez brt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze trochę zamkniętej bety będzie...na WGLeague w Wawie oprócz AMX'a 13-57 dostaje się zaproszenie do zamkniętej bety, nie sądzę żeby dawali zaproszenie na kilka dni, więc obstawiam, że najwcześniej na przełomie maja/czerwca otworzą ;)

Sporo jest jeszcze do zrobienia, na chacie nie do końca działają polskie litery(tzn tylko ą nie działa :biglol: ), jest 8 poziomów umiejętności gracza, ale są 2 które są "szare" i jeszcze nie można ich zobaczyć/opanować, nie ma systemu raportowania, systemu powtórek, z tego co widać pracują nad linią ruskich okrętów(pojawił się nowy ruski okręt premium), no właśnie - golda nie można sobie kupić jeszcze...

Wczorajsza aktualizacja to poprawki graficzne statków, buffy, nerfy, jeden nowy okręt, jeden okręt usunięty, 2 nowe mapy i jakieś drobne poprawki systemowe.

ale gra się fajnie, już prawie 200 bitew rozegrałem :)

Edytowane przez brt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak z grywalnoscia w porownaniu do tankow ?

w WOT jeden dobry gracz nawet slabym czolgiem potrafi wygrac sam bitwe, w okretach mam wrazenie, ze w pojedynke gowno sie zrobi.

mozna ta gre jakos odniesc do czolgow czy nie ma sensu w ogole porownywac ?

jest cos w stylu spoterow, arty, TD`kow ?

czy generalnie okret to okret, jeden wiekszy, drugi mniejszy, szybszy, wolniejszy, bardziej, mniej uzbrojony itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sensu odnosić do czołgów, bo jest zupełnie inna rozgrywka, mniej dynamiki, więcej taktyki, nie można skupiać się na jednym wrogu, bo szybko się zginie, dobrze jest grać w plutonach(dywizjach), czasem taka 3 wspierających się statków może wygrać bitwę, ale granie jak lemming za drużyną jest bez sensu, przeciwnicy taką kupę okrętów szybko otoczą i wykończą. Z drugiej strony drużyna dobrze rozłożona na mapie a nie umiejąca grać też polegnie sromotnie ;)

W WoWS mój maks to chyba 3 fragi. Widziałem na YT powtórkę z 5 fragami...nie wyobrażam sobie więcej niż 5-6 ;)

Grywalność jest fajna, każdy rodzaj okrętu służy do czego innego, ba nawet dany rodzaj różnych nacji wymaga odpowiedniej taktyki np. niszczyciele japońskie mają bardzo niską wykrywalność, przedzierają się za linie wroga, torpedują okręty bojowe i lotniskowce z 4-5 kilometrów i znikają, a niszczyciele amerykańskie nie są już tak "niewidzialne", za to mają dużo lepsze działa i mogą atakować z dalszej odległości, też nie wykryte ;)

Okręty bojowe potrafią strzelać na ponad 20km, ale uszkodzenia na taką odległość są rzędu 200-2000hp, z odległości 10-7km potrafią zdjąć krążownik jedną salwą(około 35000hp).


Tu te 6 fragów:


Od jutra 4 rocznica WoT'a i fajne promocje, jakieś premki możn będzie kupić, polecam też streamy niedzielne hallacka new mulit'ego i faji, bo będzie co wygrać :)

 

a wracając do tematu WaWy, ktoś w sobotę będzie? 

Ja od ~12 do ~16 na 100% :DPotrzebuję AMX'a, żeby załogę szkolić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ze znajomymi jestem cały weekend - wprawdzie prawdopodobnie będę wchodził w posiadanie nowego Subaraka, ale ogółem planujemy być i w sobotę, i w niedzielę na evencie. Pytanie tylko, jak ciężko będzie z wejściem... dzisiaj zrobili aktualizację postu, że zamknęli rejestrację z powodu nadmiernego zainteresowania, i będzie decydowała o wpuszczeniu do środka kolejka przy wejściu... ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okręty bojowe potrafią strzelać na ponad 20km, ale uszkodzenia na taką odległość są rzędu 200-2000hp, z odległości 10-7km potrafią zdjąć krążownik jedną salwą(około 35000hp).

Chyba raczej pancernik. Krazownik max 6-6.5 k.  ;)

Z 20 km nie raz widzialem po 20-30 k zabrane, ba nawet i mi sie udalo.  :)

Problemem przy tym zasiegu jest dokladnosc, ktora ma czasem plusy. Dzis wieczorem mialem partie, w ktorej strzelalem w pancernik a zabilem krazownik, ktory plynal obok niego.  :D

 

W WoWS mój maks to chyba 3 fragi. Widziałem na YT powtórkę z 5 fragami...nie wyobrażam sobie więcej niż 5-6

Moj maks to 4 fragi i zupelnie nie wyobrazam sobie wiecej.  :huh:

 

Nie ma sensu odnosić do czołgów, bo jest zupełnie inna rozgrywka, mniej dynamiki, więcej taktyki, nie można skupiać się na jednym wrogu, bo szybko się zginie, dobrze jest grać w plutonach(dywizjach), czasem taka 3 wspierających się statków może wygrać bitwę, ale granie jak lemming za drużyną jest bez sensu, przeciwnicy taką kupę okrętów szybko otoczą i wykończą. Z drugiej strony drużyna dobrze rozłożona na mapie a nie umiejąca grać też polegnie sromotnie

Jezeli chodzi o taktyke to w zaleznosci od statku:

- jak pancernikiem to musisz plynac obok kogos ze wzgledu na zwiekszona obrone przeciwotnicza (np. co dwa to nie jeden), bez niej jestes martwy i to szybko.

- krazownik jest bardzo dobrym supportem do pancernikow, pancernik zbiera obrazenia a Ty masz szanse na dobijanie i kaszenie wroga

- niszczyciel to glownie walka samemu i znikanie w oslonie dymnej w celu zaskoczenia wroga torpedami

- lotniskowiec to takie arty, stoisz sobie na koncu mapy i latasz samolotami, dobry gracz jest w stanie ustawic wynik gry. Jak juz zyska przewage w powietrzu, czyt zlikwiduje wszystkie samoloty wroga to ma wolna reke na atakowanie statkow bombowcami uzbrojonymi w torpedy lub bomby.  

 

A co do samej gry to bezwladnosc decyzji jest ogromna i trudno cos zmienic w taktyce. To nie WOT gdzie mozesz sie schowac za kawalkiem plotu, tutaj jak wychodzisz z oslony to masz kilometry otwartego morza przed soba. 

Gram głównie pancernikiem więc raczej szukam za kim mogę popłynąć. Najczęściej płynę razem z innymi pancernikami co daje niesamowitą siłę rażenia. Jednak najlepszy zestaw to pancernik, dwa krążowniki i niszczyciel. 

Edytowane przez Kapic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...