Skocz do zawartości

Subaru XV automat czy manual


Kacper Ciesielski

Rekomendowane odpowiedzi

Stary temat - ale bardzo fajny :) Latem zeszłego roku lokalny dealer zaprosił mnie na "lato w mieście" - poza typowym "marketing speech" dali mi pojeździć Levorgiem. Po tych 20 minutach jeżdżenia z CVT powiem tak jak ktoś tu już kilka razy stwierdził. Jakbym miał kupować to bym kupił CVT (nie dlatego że Levorg lepiej się zbiera niż XV co jest naturalne, ale z powodu wygody prowadzenia i tego jak fajnie ta skrzynia działa). Tak że mi wcale tygodnia jeżdżenia nie trzeba żeby się przekonać do CVT - wystarczyło 20 minut :) 

 

To co właściwie chciałem napisać to co innego. Trzy lata temu miałem przez tydzień na wakacjach wypożyczoną Toyote Yaris "hybrid" - nówka, siłą rzeczy z automatem. Ale ten automat to była jakaś porażka - albo to auto było wadliwe albo coś. Biegi zmieniał jak - za przeproszeniem - moja mama, która jest dobrym kierowcą ale lubi "przeciągnąć" każdy bieg niekoniecznie w celu dynamicznego jeżdżenia... Wtedy sobie powiedziałem że nigdy bym do AT nie dopłacił. Jednak to CVT w Levorgu to inna bajka - wszystko płynnie jakby był elektryczny. Nie wiem czy te większe  wypasione Toyoty "hybrid" też mają takie badziewne te skrzynie. Ale  CVT by Subaru jest naprawdę przyjemne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...