Skocz do zawartości

Impreza WRX 2005 warto ?


wilu117

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie mam nadzieje że latanie wrx na codzień nie jest jakoś specialnie uciążliwe pod względem komfortu względem hondy. (w swojej mam inne niż seryjne zawieszenie a na wiosne wlatuje gwint lubię jak jest twardawo)

 

w WRX na seryjnym zawiasie nie jest twardo, jest możnaby rzec... komfortowo B)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale to przed MY04.

Blob WRX z 2003 też ma obrotomierz na środku, chyba, że je liczysz jako MY04

Kolega pokazał Imprezę w wersji US Spec.

Także liczę od MY04, tak jak wyszły Bloby w USA.

Bo przecież US MY03 to był bardzo często jeszcze Bug.

 

A co do nieprzychylnych opinii na temat WRX, to myślę że wszystko zależy od tego czego poprzednio mieliśmy okazję używać.

Wiadomo, że jak ktoś wsiądzie do WRX bezpośrednio z Evo i STI, to będzie to dla niego największa kupa jaką można mieć.

Ale nie popadajmy w skrajności, bo z kolei przesiadając się z Accordów Octavii itp zwykłych dupowozów, WRX wcale nie wypada tak źle.

Daleko mu do samochodu którym się wygrywa wszystkie KJSy i pojeżdżawki, ale jak ktoś chce poczuć klimat Subaru, nie stać go na ładne STI to WRX moim zdaniem też jest bardzo fajny.

Nie ma się co obawiać, że się nie wyhamuje (tutaj mam na myśli Europejską wersję, nigdy US nie jeździłem, nie wiem czy tam hamulce są aż tak tragiczne jak się szeroko mówi), a w razie czego to na mieście mało który HotHatch ma czego szukać przy zwykłym, seryjnym WRX :)

Edytowane przez Roberto555
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie popadajmy w skrajności, bo z kolei przesiadając się z Accordów Octavii itp zwykłych dupowozów, WRX wcale nie wypada tak źle.

Daleko mu do samochodu którym się wygrywa wszystkie KJSy i pojeżdżawki, ale jak ktoś chce poczuć klimat Subaru, nie stać go na ładne STI to WRX moim zdaniem też jest bardzo fajny.

Zdecydowanie tak.

...a w razie czego to na mieście mało który HotHatch ma czego szukać przy zwykłym, seryjnym WRX :)

Te czasy minęły i już nie wrócą. W tej chwili seryjny wrx nie jest niczym szczególnym przy hh. Niestety, ale konkurencja zrobiła bardzo duży krok naprzód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem zdecydowany na kupno WRX'a, ale pierw muszę sprzedać obecne auto.

Będę szukał możliwie jak najbardziej seryjnego a potem sam będę mógł się bawić w mody typu chip, hamulce itd.

Lubię sam grzebać przy samochodzie więc myślę że dam sobie z tym autem radę ;)

Teraz mam auto które ma ponad 200KM i stwierdzam że nie jest wcale tak łatwo trafić na godnego przeciwnika, większość aut w PL to jakieś 130konne TeDeI :). Napęd na 4 łapy daje przewagę wtedy kiedy jest ślisko a takie warunki w PL są bardzo często.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kupuj WRX, skoro teraz piszesz o modach, które planujesz robić. Miałem WRX ponad 3 lata, to jest normalny przeciętny samochód. Mój był 2001, 218 ps. Szału nie było, na śliskiej drodze trochę łatwiej się rozpędzał, ale podsterowność była spora. Modyfikacje zawieszenia - anty lift, amorki, stabilizatory itd. to samo. Nie planowałem remapy z powodu skrzyni, która jest taka sobie. Hamulce to inny temat, słabe jak na masę autka i moc. Lubię szybką jazdę jeśli warunki sprzyjają, ale w WRX czułem się mało pewnie. Kolejny to 2003 STI - seria 265 ps. Po przesiadce z WRX do STI różnica 100% na + dla STI. Samochód inaczej reaguje na gaz, inaczej skręca, hamuje. Podsterowność podobna, ale łatwiejsza w korekcji z powodu szper jakie STI posiada. Skoro teraz masz samochód 200 konny i jak określasz nie wielu masz "przeciwników" to jak kupisz WRX nic się nie zmieni, ale źle się poczujesz jak dostaniesz baty od jakiegoś niedocenianego hot-hatcha. Wiem co mówię, obecnie mam takiego ( megane RS III cup - seria 265ps.) Kup STI jeśli myślisz o imprezie. Kupisz WRX, wydasz kasę na mody i tak będziesz się pocieszał że jest ok. ale zawsze coś będzie nie do końca 100%. Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kupuj WRX, skoro teraz piszesz o modach, które planujesz robić. Miałem WRX ponad 3 lata, to jest normalny przeciętny samochód. Mój był 2001, 218 ps. Szału nie było, na śliskiej drodze trochę łatwiej się rozpędzał, ale podsterowność była spora. Modyfikacje zawieszenia - anty lift, amorki, stabilizatory itd. to samo. Nie planowałem remapy z powodu skrzyni, która jest taka sobie. Hamulce to inny temat, słabe jak na masę autka i moc. Lubię szybką jazdę jeśli warunki sprzyjają, ale w WRX czułem się mało pewnie. Kolejny to 2003 STI - seria 265 ps. Po przesiadce z WRX do STI różnica 100% na + dla STI. Samochód inaczej reaguje na gaz, inaczej skręca, hamuje. Podsterowność podobna, ale łatwiejsza w korekcji z powodu szper jakie STI posiada. Skoro teraz masz samochód 200 konny i jak określasz nie wielu masz "przeciwników" to jak kupisz WRX nic się nie zmieni, ale źle się poczujesz jak dostaniesz baty od jakiegoś niedocenianego hot-hatcha. Wiem co mówię, obecnie mam takiego ( megane RS III cup - seria 265ps.) Kup STI jeśli myślisz o imprezie. Kupisz WRX, wydasz kasę na mody i tak będziesz się pocieszał że jest ok. ale zawsze coś będzie nie do końca 100%. Powodzenia

 

Już nie przesadzaj z tym STI że to takie super auto :) nie wiele szybsze od WRX :) i byle uturbiony VW, audi, opel łyka go na trasie bez problemu :D pojedz nim dłuzej 230km/h -240/km/h i zobaczymy co będzie :) jak juz kupowa to miska :) . Subaru nie zostało stworzone do długiej szybkiej jazdy :wacko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie twierdzę że STI to super auto, ale w porównaniu do seryjnego WRX z podobnego rocznika jest kolosalnie inne. Masz rację, subaru nie tylko nie jest stworzone do długiej i szybkiej jazdy, ale też nie jest dobre do jazdy codziennej w korkach miejskich. Dlatego sprzedałem STI. Jednak jak ktoś bardzo chce kupić imprezę WRX z 2005 to lepiej zrobi jak kupi STI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje przeciętne prędkości to 140-160 nigdy nie czułem potrzeby szybszej jazdy. Nie stać mnie na STI i nie chcę auta starszego niż mam obecnie. Znajomy ma WRX '07 w serii i jest zadowolony mimo że wcześniej miał mondeo mk4 które miało ponad 240KM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tja, a jak ktoś chce STi, to niech nie kupuje, tylko od razu EVO. A jak chce EVO, to broń Boże, bo od razu Ferrari. A jak chce Ferrari, to....

Ludzie, nie popadajmy w skrajności. WRX to mega fajne auto do jazdy na co dzień, jak ktoś chce bardzo Subaru, to jest to świetny początek. Oczywiście sytuacja zmienia się, jeśli chcesz modzic albo jeździć na tor i patrzeć na sekundy, ale jeśli to odpada - to bierz i ciesz się świetna furą!!

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje sugestie wynikają z moich osobistych doświadczeń. Owszem może lepiej kupić nowszego WRX niż starszego STI - ten temat chyba był często dyskutowany i zawsze pozostanie otwarty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak kupisz wrx '07 howka to będziesz zadowolony i tak u nas nie ma gdzie jeździć szybko bo wszędzie ścigają robią fotki itd ,autko całkiem dobrze przyspiesza jak zrobisz lekki remap tak na ok 270-280 KM to do setki będziesz miał ok 5.2 sek i myślę ze to w zupełności wystarczy i jest frajda z jazdy :) ja kupiłem wrx ale niestety mimo idealnego wyglądu :) to motorek miał zajechany :wacko: zrobiłem remoncie i teraz smigam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Kropka. I tym zdaniem można zakończyć tą dyskusję. Dla jednych WRX jest mega szybki (np dla mnie), dla innych liczy się tylko STI bo WRX to złom, a inny przejedzie się GTRem i powie że STI nie jedzie i nie hamuje :)

 

Do codziennej jazdy po mieście i upalanie pod marketem na śniegu raz na jakiś czas WRX starczy wg mnie. Jasne, stać cię to bierz STI bo to lepsze auto, ale pamiętaj o kosztach. B)

 

ale źle się poczujesz jak dostaniesz baty od jakiegoś niedocenianego hot-hatcha. Wiem co mówię, obecnie mam takiego ( megane RS III cup - seria 265ps.)

Megane RS raczej nie jest niedocenianym hh ;) I nie jest dziwne, że o wiele nowsze i mocniejsze auto sklepie poczciwego WRXa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Megane RS raczej nie jest niedocenianym hh ;) I nie jest dziwne, że o wiele nowsze i mocniejsze auto sklepie poczciwego WRXa :)

 

Sklepie albo nie sklepie :) osiagi mają podobne a wrx ma napęd 4x4 :) bardziej bym się bał focusa rs albo astry opc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracam do pkt. wyjścia - gość chce kupić wrx, i spokojnie śmigać, ale zaraz pisze o modach. Kolejni koledzy od razu sugerują kupno WRX i robienie remapy. Robienie remapy wymusi zmianę układu wydechowego, ale wcześniej wskazane mocniejsze hamulce itd. Dlatego ten temat zawsze będzie powracał. Trzymam kciuki za dobry wybór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Megane RS raczej nie jest niedocenianym hh ;) I nie jest dziwne, że o wiele nowsze i mocniejsze auto sklepie poczciwego WRXa :)

 

Sklepie albo nie sklepie :) osiagi mają podobne a wrx ma napęd 4x4 :) bardziej bym się bał focusa rs albo astry opc :)

 

Fokus RS i Astra OPC to też tylko ośka, żaden z nich nie jest lepszy od nowego Megane RS - poszukaj sobie porównania na YT. Tak na marginesie. Piszmy o imprezie, to forum subaru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Focus RS jest dość rzadkim autem.

Auto ma mnie wozić do pracy i czasem dawać frajdę na śniegu :)

Przepraszam za uszczypliwość, ale na śniegu frajdę mam jak śmigam na nartach - bez obrazy. Jak masz fajnego WRX na oku kup go i się ciesz. Dźwięk boksera jest super, fajny jest z perspektywy kierowcy wlot na masce i og. coś innego. Chodzi o frajdę z innego ciekawego samochodu. Przy okazji można sobie podyskutować o + i _.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji można sobie podyskutować o + i _.

 

Pewnie że można cały czas dyskutujemy :) ale tak na serio WRX nie jest złym autem i jest inny od pozostałych hh :) ma to coś nawet chyba wieksze od EVO mimo tego że zawsze bedzie autem dużo słabszym :)

Edytowane przez ziarus007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Megane RS raczej nie jest niedocenianym hh ;) I nie jest dziwne, że o wiele nowsze i mocniejsze auto sklepie poczciwego WRXa :)

 

Sklepie albo nie sklepie :) osiagi mają podobne a wrx ma napęd 4x4 :) bardziej bym się bał focusa rs albo astry opc :)

Sklepie, uwierz ;) Może od 0-100 WRX jest lepszy, ale później nie jest tak kolorowo. Tym bardziej z rolki dostanie baty. I mówię o imprezie bez remapu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...