Skocz do zawartości

Rozmowy fotograficzne


Chloru

Rekomendowane odpowiedzi

TyrTyr, stąd rozumiesz, dlaczego tylko jako spacerniak.

Idź do sklepu i pooglądaj empirycznie te z serii ThinkTank :)

Warto :)

A na samym końcu Billingham

:)

 

Widzialem, maja tez w tym sklepiku rolsa torbianego (Billingham).

Ale mnie nie stac, wcale mi sie tak nie powodzi jak by to niektorym sie wydawalo :(

 

A nawet jak bym sie juz szarpnal to wtedy bede z taka torba jak z jajkiem.

Ostroznie, bo sie ubrudzi..... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę a mianowicie czy ktoś z Was zna albo może polecić / nie polecić aparat Sony NEX-5 :?: Jestem totalnym amatorem ale mającym ochotę na coś bardziej zaawansowanego niż mały kompakcik ale z kolei nie dużego i nieskomplikowanego :)

 

Kurcze, dlaczego Sony?

 

Dla mnie to prawie jak by chciec kupic samochod od Wedla.

(oczywiscie przerysowalem, ale specjalnie i swiadomie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Was zna albo może polecić / nie polecić aparat Sony NEX-5

Kolega nabył coś podobnego. Jak na amatorski sprzęt to naprawdę świetna zabawka. Wprawdzie nieco trudno było mi się odnaleźć po przejściu z lustrzanki... ale ja tak mam z każdym kompaktem ;)

Natomiast zdjęcia na co dzień i praktycznie w każdych warunkach robi przyjemne, niezależnie czy jest noc czy ciemny pokój i zdjęcie na tle okna... zaskakująco inteligentne pudełko :) Zabijają tylko ceny wymiennych obiektywów, gdybyś o tym myślał... to kup lustrzankę :)

 

Kurcze, dlaczego Sony?

 

Dla mnie to prawie jak by chciec kupic samochod od Wedla.

(oczywiscie przerysowalem, ale specjalnie i swiadomie)

Nie demonizowałbym - Konica Minolta zła nie jest i pewnie jakieś muśnięcia jej ducha spływają również na bezlustrzanych braci ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, dlaczego Sony?

 

 

 

Bo mam TV , Playstation i aparat też musi być Sony .

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

:wink: :mrgreen::mrgreen:

 

Znajomy tzw. "świr fotograficzny" który kupuje rocznie do kilku aparatów przeznaczył teraz takiego do odsprzedaży. Stan jak nowy a cena jednak lepsza niż w sklepie a więc chyba skorzystam :idea:

 

-- Cz lis 24, 2011 9:56 am --

 

Kolega nabył coś podobnego. Jak na amatorski sprzęt to naprawdę świetna zabawka. Wprawdzie nieco trudno było mi się odnaleźć po przejściu z lustrzanki... ale ja tak mam z każdym kompaktem ;)

Natomiast zdjęcia na co dzień i praktycznie w każdych warunkach robi przyjemne, niezależnie czy jest noc czy ciemny pokój i zdjęcie na tle okna... zaskakująco inteligentne pudełko :) Zabijają tylko ceny wymiennych obiektywów, gdybyś o tym myślał... to kup lustrzankę :)

 

 

Dzięki za radę. Słyszałem też inne pochlebne opinie o tym sprzęcie. W komplecie są 2 obiektywy i raczej to mi wystarczy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co miales na sniadanie od soniaka? :P

 

Te ładne raklamy które za chwilę będą pewnie i z lodówek wyskakiwać :twisted::mrgreen:

 

 

Jakos, ze tak powiem modnie, nie ogarniam po co ludziom Playstation.....

 

Po to żeby np. pojeździć sobie różnymi Subarakami i nie tylko... w każdej wolnej chwili :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyrtyr - nie modnie... tylko Sony ma spory budżet na marketing. Więc moda nie moda - po prostu jest mocne w sprzedaży i chwała ich managerom od sprzedaży - robią to co do nich należy - mają mieć udział w torciku.

Poza tym, sony kupiło minoltę ze swoimi dynax'ami - które były całkiem całkiem. Stąd mają całkiem porządny dział rozwoju i laboratoria. To ma być średnia półka dla średniej klasy (w każdym dziale, jaki robi sony - i się udaje)

Nie demonizujmy... :)

 

PS O PS'ie nie dyskutujmy w tym wątku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co miales na sniadanie od soniaka? :P

 

Te ładne raklamy które za chwilę będą pewnie i z lodówek wyskakiwać :twisted::mrgreen:

 

 

Jakos, ze tak powiem modnie, nie ogarniam po co ludziom Playstation.....

 

Po to żeby np. pojeździć sobie różnymi Subarakami i nie tylko... w każdej wolnej chwili :mrgreen:

 

No nie, to tak jak .... no wiesz, przez szybe...

A moze juz mamy "matrix".

 

-- Cz lis 24, 2011 9:52 pm --

 

Tyrtyr - nie modnie... tylko Sony ma spory budżet na marketing. Więc moda nie moda - po prostu jest mocne w sprzedaży i chwała ich managerom od sprzedaży - robią to co do nich należy - mają mieć udział w torciku.

Poza tym, sony kupiło minoltę ze swoimi dynax'ami - które były całkiem całkiem. Stąd mają całkiem porządny dział rozwoju i laboratoria. To ma być średnia półka dla średniej klasy (w każdym dziale, jaki robi sony - i się udaje)

Nie demonizujmy... :)

 

PS O PS'ie nie dyskutujmy w tym wątku :)

 

Mowiac "modnie" mialem na mysli slowo "OGARNIAC".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co miales na sniadanie od soniaka? :P

 

Te ładne raklamy które za chwilę będą pewnie i z lodówek wyskakiwać :twisted::mrgreen:

 

 

Jakos, ze tak powiem modnie, nie ogarniam po co ludziom Playstation.....

 

Po to żeby np. pojeździć sobie różnymi Subarakami i nie tylko... w każdej wolnej chwili :mrgreen:

 

No nie, to tak jak .... no wiesz, przez szybe...

A moze juz mamy "matrix".

 

-- Cz lis 24, 2011 9:52 pm --

 

Tyrtyr - nie modnie... tylko Sony ma spory budżet na marketing. Więc moda nie moda - po prostu jest mocne w sprzedaży i chwała ich managerom od sprzedaży - robią to co do nich należy - mają mieć udział w torciku.

Poza tym, sony kupiło minoltę ze swoimi dynax'ami - które były całkiem całkiem. Stąd mają całkiem porządny dział rozwoju i laboratoria. To ma być średnia półka dla średniej klasy (w każdym dziale, jaki robi sony - i się udaje)

Nie demonizujmy... :)

 

PS O PS'ie nie dyskutujmy w tym wątku :)

 

Mowiac "modnie" mialem na mysli slowo "OGARNIAC".

Upssss... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Demon - Demonizacja - Sony.

 

Slysze klnaceg w pokoju obok...

 

Kolega chcial cos na kasztalt mikroskopu - calkiem male powiekszenie bedzie OK.

Pytam czy jego sony ma LV. Ma! Oczywiscie, Sony by nie mialo?!

 

No to mowie, podlacz do monitora, wlacz macro i ...........

 

Juz wiem dlaczego zawsze jak widze Sony DSLR to mnie w kosciach lamie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz wiem dlaczego zawsze jak widze Sony DSLR to mnie w kosciach lamie :P

 

Mialem A900 z paroma Zeissami (24-70, 85/1.4, 70-200G), teraz przesiadlem sie na Canona 5D Mk2 z paroma L-kami... przesiadka jak z Legacy H6 na Avensis 2.2 DCat... Serio. Bardzo zaluje przesiadki, ale swego czasu potrzebowalem kasy "na juz" i zrobilem totalna wyprzedaz, a potem juz na Sony nie bylo mnie stac - szkla Canona sa jednak tansze.

DSLRy Sony te z wyzszej polki to byla jeszcze mysl technologiczna s.p. Minolty - bardzo fajne sprzety. Nie wiem, co Sony produkuje w tej chwili, ale mowienie, ze DSLRy Sony to shit to gruba przesada i swiadczy o zwyklej ignorancji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

socko, chyba złe porównanie - trzeba było przesiąść się na 1Ds mk3, lub coś z porównywalnym AF.

Bo o plastyce w tej półce nie będziemy się sprzeczać :). Sony do swych szkieł dodaje nanopowłoki (jak i nikon).

A zeiss to zeiss... podepniesz na upartego i do nikosia i do canona.. ;) np. seria Z.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

socko, chyba złe porównanie - trzeba było przesiąść się na 1Ds mk3, lub coś z porównywalnym AF.

Bo o plastyce w tej półce nie będziemy się sprzeczać :). Sony do swych szkieł dodaje nanopowłoki (jak i nikon).

A zaiss to zaiss... podepniesz na upartego i do nikosia i do canona.. ;)

 

Nie do konca, A900 i 5D mk3 to mniej wiecej ta sama polka cenowa. 1DS mk3 kosztuje x3 :-) i tu nie mam zadnych watpliwosci, ze Canon bylby lepszy. Jednak dla mnie w bezposrednim porownaniu z 5D A900 jest lepsza - wizjer, ergonomia, jakosc wykonania, AF... 5D jest lepszy na wysokich ISO, ale to... tyle.

Chodzilo mi oczywiscie o Sony-Zeissy, czyli te z bagnetem A, dedykowane do DSLR Sony, a te ciezko podpiac pod cokolwiek innego :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz wiem dlaczego zawsze jak widze Sony DSLR to mnie w kosciach lamie :P

ale mowienie, ze DSLRy Sony to shit to gruba przesada i swiadczy o zwyklej ignorancji.

 

 

Ojojoj! ze co? niech po slownik siegne......

 

Ty, ja mowilem ze mnie w kosciach lamie a nie ze mam rozwolnienie :)

 

A koles dalej tej A350 do rozmowy z PCetem namowic nie moze :(

 

Zgrubne googlownie mowi ze nie on jeden :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Socko... nie mogę się zgodzić, bo Sony celowała z tą puszką wyżej. A do klasy 5d mk2 to raczej jego słabszy koleżka (chyba 930, albo 700 - już nazw nie pamiętam, ale tak jakoś to leciało - to ze 3 lata temu było).

5d MK2 nie kierowany był nigdy do grona puszek reporterskich a sony tam celowało. Pomimo u sony 24Mb, fulfrejma i 5 krzyżowych AF i paru innych fiuczerów, dalej było już słabo, czyli: prędkość, iso, wydajność migawki. Podkreślam - w tej lidze co sony, powinno grać D700 nikosia, ale że nie było nic w canonie (i nadal nie ma) jedynie równanie w górę wchodzi w grę.

Canon d5 mk2 ma tylko jeden krzyżowy AF i do tego wolny. Więc doskonale rozumiem Twoje zażenowanie z tej przesiadki ale po prostu realnie przeskoczyłeś na półkę z innego regału i zapewne niżej. Ale nie porównujmy obok siebie tych dwóch puszek jako tożsame, a marka sony była lepsza na dowód tego o czym tu bijemy pianę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kadrowy - moim zdaniem zarowno A900, D700 jak i 5D Mk2 to zwykle amatorskie puszki, dla tych co chca miec FF. Raczej nie byly nigdy kierowane przez producentow na rynek profesjonalistow - czy to do studia czy do reporterki. Dla profi Canon ma serie 1D/1DS, a Nikon D3 (z odpowiednimi literkami).

 

TyrTyr - moze niech kolega przeczyta instrukcje obslugi... :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sucko - semi profi. Jest taki termin dla zaawansowanych amatorów. Albo tzw .backup. D700 nie ustępuje dużo D3, poza brakiem wbudowanego gripa (używałem obydwu). 5Dmk2 to raczej wolne pstrykanie, ale na wysokim poziomie materiału wyjściowego, z filmowaniem w gratisie - ale poziom full wypas. Film kena blocka - z subaru impręzą był kręcony 5d mk2 w większości. Więc nie stawiajmy tych trzech modeli obok 600d, d5000, czy nawet d300 itp. Sony ma 5 pkt. krzyżowych i jeden podwójnie krzyżowy - to świadczy o tym gdzie ją stawiano, i dla kogo kierowano. Poza tym nikt nie twierdzi, że fotoreporter od razu ma kierować swoje kroki w klasę 1d mk3 czy D3...

Bo jeśli tak, to Sony w takim razie nie ma puszki z wysokiej półki. A wtedy Twoje pierwsze kilka postów wyżej porównanie, dające przykład wyższości jednej marki nad drugą niestety mija się z celem. I nie ujmujmy ani jednej ani drugiej puszce, bo to dwa bardzo dobre aparaty, świadomie wybrane potrafią spełnić to do czego zostały stworzone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo jeśli tak, to Sony w takim razie nie ma puszki z wysokiej półki. A wtedy Twoje pierwsze kilka postów wyżej porównanie, dające przykład wyższości jednej marki nad drugą niestety mija się z celem. I nie ujmujmy ani jednej ani drugiej puszce, bo to dwa bardzo dobre aparaty, świadomie wybrane potrafią spełnić to do czego zostały stworzone.

Zgadza sie, Sony nie ma puszki z wysokiej polki :-)

Ale ja bron Boze nie wywyzszalem jednej marki nad druga!! Natomiast bardzo wkurzaja mnie stwierdzenia, ze Sony powinno robic tylko walkmany, bo cala reszta to marketingowy szmelc. Tak nie jest. Maja (mieli) w swojej ofercie bardzo fajne produkty z polki DSLR, nie ustepujace konkurencji (a czasem lepsze).

 

bo to dwa bardzo dobre aparaty, świadomie wybrane potrafią spełnić to do czego zostały stworzone.

I tu sie w pelni zgadzam, oba to bardzo dobre aparaty, dajace duze mozliwosci dla swiadomego uzytkownika, natomiast nadal bede sie upieral, ze to raczej advanced amateur niz semi profi :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

TyrTyr - moze niech kolega przeczyta instrukcje obslugi... :-)

 

Siedzi i czyta. Ja tam mu bardzo przeszkadzal nie bede bo on z tych co wiedza lepiej i zdjecia to tylko Leicą mozna zrobic.

 

Ale tak jak powiedzialem, nie on jeden ma klopot.

Natomiast smieciowego canona to czy do PC czy Mac sie wtyka i juz....

 

Pragne sie tez uprzejmie zapytac kto i kiedy twierdzil ze Sony jest wylacznie od "wokmanow"?

Od kiedy umiem czytac to widze na kamerze SONY ale juz na obiektywie CANON. Dla mnie o czyms to swiadczy.

Sony raczej wielkiego doswiadczenia ze szklem to nie ma. Nie mowie o szkle na CRT oczywiscie.

Idac dalej z obserwacjami.... na zadnej powaznej imprezie nie widzialem jeszcze nikogo z Alfa.

 

Socko, widze ze mocno przezyles utrate Alfy. Nie warto sie az tak do sprzetu przywiazywac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wam w tych stanach mózgi piorą równo...

Ech siła marketingu.

Sony, np. Mavica:

http://en.wikipedia.org/wiki/Sony_Mavica

 

Canon, np. Eos:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Lista_aparatów_35mm_serii_Canon_EOS

 

I pomimo, że historia canonowskiej optyki sięga dalej, to nie uwłacza to temu, że sony też ma "swoje zasługi" w aparatach, np. tutaj, rok 1928:

http://en.wikipedia.org/wiki/Minolta

A pamiętajmy, że Sony kupiło minoltę z całym majdanem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wam w tych stanach mózgi piorą równo...

Ech siła marketingu.

Sony, np. Mavica:

http://en.wikipedia.org/wiki/Sony_Mavica

 

Canon, np. Eos:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Lista_aparatów_35mm_serii_Canon_EOS

 

I pomimo, że historia canonowskiej optyki sięga dalej, to nie uwłacza to temu, że sony też ma "swoje zasługi" w aparatach, np. tutaj, rok 1928:

http://en.wikipedia.org/wiki/Minolta

A pamiętajmy, że Sony kupiło minoltę z całym majdanem.

 

Po pierwsze to nie rozumiem.....

"Wam w tych stanach mózgi piorą równo"

Co to ma znaczyc?

 

Po drugie;

Daj mi liste kamer wideo posiadajacych obiektywy SONY. Najlepiej z przed zakupu Minolty.

 

PS.

Odwiedzilem sklep www.foto-tip.pl

Nie proponuja ani jednego obiektywu SONY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...