Skocz do zawartości

Wejdą 17"?


Adio88

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Potrzebuję kupić jakiś zestaw alu + opony na lato i zastanawiam się czy wejdą do mojego GT 17" i opona z profilem około 50 (mniej na wałbrzyskie dziury to chyba niezbyt bezpieczna opcja). Zawias jest lekko obniżony (prawdopodobnie same sprężyny były wymienione), a teraz założone są 16" 205/55 i tak to prezentuje się na fotkach.

Doradźcie koledzy czy szukać 17" czy raczej zostać przy 16".

 

post-11835-0-47365600-1356798935_thumb.jpgpost-11835-0-54528700-1356799008_thumb.jpgpost-11835-0-60925500-1356799099_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Potrzebuję kupić jakiś zestaw alu + opony na lato i zastanawiam się czy wejdą do mojego GT 17" i opona z profilem około 50 (mniej na wałbrzyskie dziury to chyba niezbyt bezpieczna opcja). Zawias jest lekko obniżony (prawdopodobnie same sprężyny były wymienione), a teraz założone są 16" 205/55 i tak to prezentuje się na fotkach.

Doradźcie koledzy czy szukać 17" czy raczej zostać przy 16".

 

post-11835-0-47365600-1356798935_thumb.jpgpost-11835-0-54528700-1356799008_thumb.jpgpost-11835-0-60925500-1356799099_thumb.jpg

 

Zostań przy 16".

17" wejdzie, ale w zależności od ET może trzeć o ranty nadkoli.

 

No i drogi we Wałbrzychu sam wiesz jakie są ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy obniżonym zawieszeniu zakup bez przymiarki,to spore ryzyko obcierek.Jeszcze geometria ma tutaj coś do powiedzenia.

Mnie na seryjnym zawieszeniu przy oponach 205/5017,feldze 17x7 z ET 50,przy dobiciach obcierało.Taka sama sytuacja była z 215/45/17,feldze 17x7 z ET55 czy feldze 17x7,5 z ET53.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 17' opona z profilem 40 jest pewniak , tak przynajmniej miałem. Natomiast jak założysz 50 to napewno będą ocierać na nierównościach nadkola z tyłu. Co będzie z przodem musisz sprawdzić ET , był taki fajny program na ruskiej stronce internetowej gdzie można było dobierać felgi, wtedy jakiś wgląd masz. Napewno to nie to samo co w realu, ale wizualizacje możesz zrobić. Musisz pogrzebać bo link chyba jest gdzieś na forum z tego co kojarzę :P

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 faktycznie w WLB się sprawdza bo dziurska u nas są ale kto wrocławską ciągle jeździ ;).... Ja mam w WRX 17 i tragedii nie ma......jak nie będziesz zdecydowany to możesz podjechać i moje letniaki przymierzyć i zobaczysz jak stoi..... :) o ile rozstaw ten sam 5x100...

Edytowane przez wichercat
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DedekSTR dzieki za info, a co do programu to carlos-wrx podesłał linka :)

 

16 faktycznie w WLB się sprawdza bo dziurska u nas są ale kto wrocławską ciągle jeździ ;).... Ja mam w WRX 17 i tragedii nie ma......jak nie będziesz zdecydowany to możesz podjechać i moje letniaki przymierzyć i zobaczysz jak stoi..... :) o ile rozstaw ten sam 5x100...

 

Niestety przez wrocławską muszę jeździć do pracy :(

Edytowane przez Adio88
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów z W-cha :bry:

Ja zastanawiam się czy do mojego GC8 podejdą 18-tki - bo do nich zdaje się slicki łatwiej dostępne - może ma ktoś więcej doświadczeń?

Oczywiście komfort nie istotny - liczyć się będzie trzymanie na asfalcie i dostępność slicków :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów z W-cha :bry:

Ja zastanawiam się czy do mojego GC8 podejdą 18-tki - bo do nich zdaje się slicki łatwiej dostępne - może ma ktoś więcej doświadczeń?

Oczywiście komfort nie istotny - liczyć się będzie trzymanie na asfalcie i dostępność slicków :evil:

 

Witamy :) .

Widziałem, że na forum kilku kolegów miało w klasyku 18" ale to raczej na pomodzonym zawiasie. Pogadaj z Snt.

Edytowane przez Adio88
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki uprzejmości kolegi wichercat przymierzyłem 17" i już wiem czego szukać. Dzięki icon_exclaim.gif:D

 

jak możesz to podziel się wiedzą też szukam 17 do gt ;)

 

Najsensowniejszy rozmiar 17-ek do budy GC to 205/45r17. Generalnie jezeli wpadniesz w dziurę która pokona opone 205/45 to i 205/50 też by tego nie przeżyła.

 

taki rozmiar chcę kupić , co możesz polecić do gt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki uprzejmości kolegi wichercat przymierzyłem 17" i już wiem czego szukać. Dzięki icon_exclaim.gif:D

 

jak możesz to podziel się wiedzą też szukam 17 do gt ;)

 

Najsensowniejszy rozmiar 17-ek do budy GC to 205/45r17. Generalnie jezeli wpadniesz w dziurę która pokona opone 205/45 to i 205/50 też by tego nie przeżyła.

 

taki rozmiar chcę kupić , co możesz polecić do gt

To nie jest prosta odpowiedź bo nie ma jednej uniwersalnej odpowiedzi.

Jeżeli chodzi o felgi to trzeba wziąć pod uwage, czy nie pokusisz się kidyś o inne hamulce (np.Brembo z STi).

Co do opon to pytanie do jakiej jazdy mają być - jeden szuka do upalania, inny na deszcz itd. - więc tutaj trzeba poznać preferencje/wymagania konkretnej osoby, bo tak to wróżenie z fusów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. Jest idealnie. Jak znajde czas to jutro trzasne foty. Specialnie je założe bo teraz mam zimówki

 

Wszyscy dobrze radzą ze zawsze najlepiej założyc i wiedziec na 100%. Producenci innych felg twierdzą ze et ma byc 35 a u nas jest 53 i zobacz jak tu sie nie pogubic.

Kupiłem felgi ats et 38 i pasują. Fota bez opon , taką tylko mam

 

post-11393-0-17788700-1357495111_thumb.jpg

 

Np:

 

 

PRODUCENT ProLine Wheels GmbH MODEL

PV ROZMIAR

17x7,0 ROZSTAW ŚRUB

5x100 ET (ODSADZENIE):

38

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...