Skocz do zawartości

Melduję, że......


stach1111

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Generalnie co najmniej dziwne jeśli nie żałosne jest to, że coś co gdzie indziej jest po prostu normalne, u nas przedstawia się jako supernowoczesne. Fajnie jest przejechać się do stolicy w komfortowych warunkach, jednak coś takiego powinno być u nas dostępne przynajmniej od 10 lat. Poza tym przykre jest, że zamiast zamówić takie składy w polskich fabrykach, a istnieją przynajmniej dwie takie, zakupiono za ciężkie pieniądze pociąg, którego pozbawiono jego podstawowej zalety, czyli wychylnych wózków.

Dokładnie!

 

 

 

  nie przepadałem za monotonnym stukiem z połączeń torów. I tutaj pendziolino mnie pozytywnie zaskoczył. Z tym, że to nie do końca jego zasługa. To po prostu nowoczesny pociąg. Jeśli pochodziłby od innego producenta, komfort jazdy byłby pewnie podobny.

To raczej nie pociąg a nowe tory, jechałem po wyremontowanej trasie w starym wagonie 1 klasy(przemianowanym na 2 ;) ) i też nic nie było słychać :) 

BTW z tym przemianowaniem 1'ki na 2'kę kolejna paranoja PKP - zabrakło im wagonu 2 klasy, podpięli 1 za 2, ok, fajnie, tylko nie pomyśleli, że w jedynce przedziały są 6 osobowe a w dwójce 8 osobowe :facepalm:

Efekt był taki, że niektóre osoby nie miały miejsc, bo fizycznie nie było numerków takich jak na miejscówce, a rodzinka z którą jechałem kupowała na raz 4 bilety i mieli miejsca w sąsiednich przedziałach :facepalm::biglol: :biglol: :biglol:

Żaden pojedynczy pociąg na pokaz nie przekona mnie, że zaczyna dziać się lepiej :biglol:

 

Melduję, że też bym wolał Forkiem i że już PKP nie jeżdżę o ile nie muszę, jeśli nie autem, to blablacar lub PKS(tam się zmienia na lepsze i to widać!) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio można też tanio kupić bilety lotnicze. Z Krakowa do Warszawy nawet za 80 zł. Tyle, ze trzeba jeszcze dojechać na lotnisko.

Dzisiejsze widoki :)

 

post-3997-0-05902900-1429357472_thumb.jpg

post-3997-0-93980600-1429371606_thumb.jpg

post-3997-0-16676000-1429371637_thumb.jpg

post-3997-0-67020200-1429371656_thumb.jpg

 

Niestety pogoda się nie spisała :(

Melduję,że byliśmy w Włoszech. Veneto, Piemont i Puglia :D

Edytowane przez przemekka
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli Zakopek i 1-majowe narty - i owszem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zazdraszczam, tzn. Kasprowego nie win  ;)

Jeśli miałbym coś wybierać z wczorajszego dnia, to z pewnością wybrałbym to drugie. :D

 

W takich warunkach jak były wczoraj jeszcze chyba nigdy nie jeździłem. Była ostra walka z przyrodą, a miała być freude aus fahren ;)

 

Stachu czekamy zatem na kawę. Ława już przygotowana. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stach - kali orexi :)

 

A w takim mleku zgubiłem kiedyś cześć grupy kursantów - na Chopoku chyba (a może na Gąsienicowej)

Edytowane przez Fala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak znaczy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za kawę. Nam przypomniała Gruzję i Armenię. :)

 

A do wakacji już niedaleko.

 

Odnośnie dzisiejszego dolce far niente chyba pójdziemy dziś do kina na Szybkich i Wściekłych. Tak dla relaksu. ;)

Melduję, że ... korek. :(

 

Wrzuci ktoś jakąś kawkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaski,

i u mnie zarówno poniedziałek. Co sie dzieje? On sie wszedzie panoszy. Czkamy na Alojzego.

 

 

 

chyba pójdziemy dziś do kina na Szybkich i Wściekłych.
bylam wczoraj wlasnie. Warto brać  fotele 4D :pstryk:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 4 tygodniach pracy w fabryce kawy wracam do codziennego rytmu czyli dwugodzinny spacer z Mini nad Wisłą. Prawie wolność haha :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...