Skocz do zawartości

Melduję, że......


stach1111

Rekomendowane odpowiedzi

10 minut temu, piwozniak napisał:

 

warum?

 

 

Wyłączenie routera powoduje jego reset a ponowne włączenie to sygnał do serwera żeby automatycznie podłączyć go do nowej usługi. Acha - u mnie rachunek ma wzrosnąć tylko o 6 zł bo prędkość przesyłu tylko do 500 Mb/ sek. Darum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Szürkebarát napisał:

Wyłączenie routera powoduje jego reset a ponowne włączenie to sygnał do serwera żeby automatycznie podłączyć go do nowej usługi. Acha - u mnie rachunek ma wzrosnąć tylko o 6 zł bo prędkość przesyłu tylko do 500 Mb/ sek. Darum.

Ja mam 1000, ale jak miałam stary router i mniej neta, to mi lepiej działało ;)

W sierpniu mi się kończy ta "promocja" dopiero ...

  • Trzymaj się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to rozumiem, ale przeciez jak masz nowa umowe od 01.01.2022, to masz tam iles casu zeby sia na nia zgodzic, czy to podczas jakiejs rozmowy czy to nie robiac nic, ale zostales o tym poinformowany.... wiec:

 

albo sie zgadzasz, w tym przypadku to ze nie zrestartujesz routera dziala na Twoja niekorzysc bo placisz za nowa szybsza usluge, a ciagle korzystasz ze "starszej"

 

no a jak sie nie zgodzisz to zapewne umowa sie konczy a razem z nia uslugi. Wiec mysle ze je ucinaja po ich stronie.

 

Czyz nie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, piwozniak napisał:

No to rozumiem, ale przeciez jak masz nowa umowe od 01.01.2022, to masz tam iles casu zeby sia na nia zgodzic, czy to podczas jakiejs rozmowy czy to nie robiac nic, ale zostales o tym poinformowany.... wiec:

 

albo sie zgadzasz, w tym przypadku to ze nie zrestartujesz routera dziala na Twoja niekorzysc bo placisz za nowa szybsza usluge, a ciagle korzystasz ze "starszej"

 

no a jak sie nie zgodzisz to zapewne umowa sie konczy a razem z nia uslugi. Wiec mysle ze je ucinaja po ich stronie.

 

Czyz nie?

 

Ofkors. Nie powiem, wszystko w mejlu jest wyjaśnione jak się nie zgodzić i jak się wymotać do poprzedniego układu i jak zostanie zwrócone naliczone 6 zł/ mies.

 

Na razie odpoczywam po "przygodzie" z Urzędem Skarbowym więc nie będę zajmował się nagłym uszczęśliwieniem mnie za jedyne 6 zł/mies. I tak noszę się z zamiarem gruntownej przebudowy umowy z UPC bo oferta telewizyjna jest, nawet w pakiecie który mam, słaba i za to liczba powtórek wielka. Chyba cofnę się do najtańszego pakietu za to wezmę HBO albo co. Tylko kiedy ja to będę oglądał jeśli teraz ledwie mi starcza czasu i ochoty na jednego Star Treka i jednego Doctora Who? :biglol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Aga napisał:

Ja bym najchętniej zrezygnowała z telewizji w ogóle, bo mi to kompletnie niepotrzebne. Nie wiem tylko, czy da się to ogarnąć, sam net w sensie, z upc... 

Od ładnych paru lat już tak żyję i uważam, że to doskonała decyzja...a sam Internet zawsze chyba możesz mieć bez pakietu z TV.

  • Super! 1
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Aga napisał:

Ja bym najchętniej zrezygnowała z telewizji w ogóle, bo mi to kompletnie niepotrzebne. Nie wiem tylko, czy da się to ogarnąć, sam net w sensie, z upc... 

Skoro z komputerem o mocy obecnego kalkulatora dało się dotrzeć i wrócić z Księżyca... Tylko, że w UPC na pewno będą przekonywać, że w pakiecie jest taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Aga napisał:

Ja bym najchętniej zrezygnowała z telewizji w ogóle, bo mi to kompletnie niepotrzebne. Nie wiem tylko, czy da się to ogarnąć, sam net w sensie, z upc... 

 

Ja tez nie mam TV (a nawet telewizora), ale z tym "samym" internetem to roznie bywa, w zaleznosci jaki cyrograf @Aga podpisalas.

 

Bo np mozesz miec umowe na jakis czas na internet +tv,  mozesz zrezygnowac, ale placisz kare.

 

Tak czy inaczej dostawcow mamy sporo, wiec jak nie ogladasz TV Trwam za duzo to moze warto zrezygnowac z TV.

Co najwyzej dotrwasz do tego Wrzesnia z tym co masz a pozniej sie uwolnisz :)

 

Mi zdecydowanie wystarcza Netflix, tylko tak jak @Szürkebarát nie mam czasu. Nawet tez postanowilem obejrzec wszystkie Star Treki, ale slabo mi to idzie bo polowe przespalem a ostatnio mecze Voyagera, a to nudne jak flaki z olejem (w wiekszosci odcinow), tak wiec ten, o czym my tu... 

 

 

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Szürkebarát napisał:

Skoro z komputerem o mocy obecnego kalkulatora dało się dotrzeć i wrócić z Księżyca... Tylko, że w UPC na pewno będą przekonywać, że w pakiecie jest taniej.

 

Obawiam się, że teraz w kalkulatorach są lepsze procesory...ale pewnie w pralkach automatycznych i kuchenkach mikrofalowych by się takie znalazły :biglol:

 

Ps.

Też lubię przywoływać ten przykład kiedy mi ludzie mówią, że się nie da ^_^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym najchętniej zrezygnowała z telewizji w ogóle, bo mi to kompletnie niepotrzebne. Nie wiem tylko, czy da się to ogarnąć, sam net w sensie, z upc... 

Pewnie do końca „promocji” będziesz musiała wytrwać, żeby było bez kary.
A potem spuść ich na drzewo i sobie weź sam internet u komórkowców, czy gdzieś.
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, B-52 napisał:


Pewnie do końca „promocji” będziesz musiała wytrwać, żeby było bez kary.
A potem spuść ich na drzewo i sobie weź sam internet u komórkowców, czy gdzieś.

Do końca sierpnia jakoś, później pomyślę. Mam taki pakiet teraz w tel. że może mi tylko to wystarczy. 

Telewizor sobie kupię za to większy i nowszy, bo wolę oglądać na czymś większym niż laptop ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, piwozniak napisał:

postanowilem obejrzec wszystkie Star Treki, ale slabo mi to idzie bo polowe przespalem a ostatnio mecze Voyagera, a to nudne jak flaki z olejem

...myszką też trąci (o! wątek "W starym kinie" mi się przypomniał) i tamten przekaz dydaktyczny... a nawet to już - "smrodek dydaktyczny"  ;) . Ja tak katuję się tym Startrekiem bo chciał bym dojechać do odcinków z BORG i kapitan Dżejnłej, które właściwie od lat 90tych nie były powtarzane w pl tv.

  • Zdrówko! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Neutrino33 napisał:

Ps.

Też lubię przywoływać ten przykład kiedy mi ludzie mówią, że się nie da ^_^

... uważaj bo to broń obosieczna a może nawet bumerangowi podobna. Gdy nie trafisz :biglol: . Jeden taki który zbyt często w mojej obecności przywoływał możliwości komputera z Apollo dostał z tego między oczy i zaniemówił, dosłownie. :biglol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Aga napisał:

Telewizor sobie kupię za to większy

:unsure: czyżby reklamy dopadły? Proponuję najpierw poczytać w necie jak duży ekran zainstalować w jakim wnętrzu. Poradniki do tego są - może nawet na TF.

 

Jeśli zaś wnętrze prawdziwie jest duże to ja zastanowił bym się nad projektorem z dobrej jakości ekranem. Zsuwającym się cichutko spod sufitu albo wyłażącym do góry z szafki... :krecka_dostal:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Aga napisał:

Do końca sierpnia jakoś, później pomyślę. Mam taki pakiet teraz w tel. że może mi tylko to wystarczy. 

Telewizor sobie kupię za to większy i nowszy, bo wolę oglądać na czymś większym niż laptop ;)

 

 

Czyżbyś w tak zawoalowany sposób szukała towarzystwa do kina? ^_^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... zauważyłem, że zaparowują mi szyby od wewnątrz, z których para całkowicie znika gdy włączę turbo nawiew ze wszystkim na raz. Poszedłem po rozum do głowy (niedaleko było) i stwierdziłem, że to przeze mnie który wnosi do środka deszcz na sobie i dywanik jest mokry. Postanowiłem więc osuszyć dywanik kierowcy a że brudny był niemiłosiernie więc go najpierw wyprałem, ręcznie a brudny był potwornie. W czasie prania zauważyłem z jednej strony coś jakby zgrubienie albo wytłoczenie? Jednak to nie było zgrubienie ani wytłoczenie... cdn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Szürkebarát no to wlasnie BORG glownie pojawia sie w Voyagerze, nawet maja wsrod zalogi jedna taka... eks Borg :)

Tam wlasnie jest Dżenwej, jest kapitanem tego padulu lez...

Ale fabula w porownaniu do The Next Generation to kicha. (Tam tez sie Borg czasami pojawia, ale mniej :) ).

Natomiast mamy jeszcze Deep Space Nine (czego zupelnie nie pamietam), ten oryginalny Star Trek, chyba jakis Netflixowy i jeszcze pare filmow. Czyli jest na czym chrumkac do 2025...

 

Natomiast co do projektora to i tak i nie (mialem wiec pisze z mojego doswiadczenia), owszem mozesz sobie zrobic calkiem spory ekran, ale jak chcesz miec jakosc to projektor nie jest tani, lampy do niego tez nie sa tanie (aczkolwiek w zyciu mymienialem sztuk jedna za to chyba za 350 dolcow), ale glowny problem jest taki ze musi byc ciemno. I to dla mnie jest problem zasadzniczy :)

 

Po tej fajnej budowie wszystkie oszczednosci zostaly utopione w bezdennej studni, ale jak juz to bede celowal w jakiegos 65" OLEDa. Mysle ze to fajny rozmiar i zdecydowanie fajna technologia do ogladania filmow :)

 

 

 

 

 

Edytowane przez piwozniak
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Szürkebarát napisał:

... zauważyłem, że zaparowują mi szyby od wewnątrz, z których para całkowicie znika gdy włączę turbo nawiew ze wszystkim na raz. Poszedłem po rozum do głowy (niedaleko było) i stwierdziłem, że to przeze mnie który wnosi do środka deszcz na sobie i dywanik jest mokry. Postanowiłem więc osuszyć dywanik kierowcy a że brudny był niemiłosiernie więc go najpierw wyprałem, ręcznie a brudny był potwornie. W czasie prania zauważyłem z jednej strony coś jakby zgrubienie albo wytłoczenie? Jednak to nie było zgrubienie ani wytłoczenie... cdn.

 

Trzezwy?

 

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, piwozniak napisał:

 

Trzezwy?

 

Dywanik prawie już suchy, @Szürkebarát jeszcze... niezaburzony. A na dywaniku

753167170_20220104_1803271.jpg.7e780163dc14a2c0e71457c2a310c44e.jpg

 

... napis SUBARU. Noooo, poczułem się tak jakbym odczytał hieroglif z papirusa wyjętego z dłoni mumii. Pamiętacie ten dowcip, który sparafrazuję? "Czy Maryla Rodowicz jeszcze śpiewa na Sylwestra?".  :biglol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Szürkebarát napisał:

:unsure: czyżby reklamy dopadły? Proponuję najpierw poczytać w necie jak duży ekran zainstalować w jakim wnętrzu. Poradniki do tego są - może nawet na TF.

 

Jeśli zaś wnętrze prawdziwie jest duże to ja zastanowił bym się nad projektorem z dobrej jakości ekranem. Zsuwającym się cichutko spod sufitu albo wyłażącym do góry z szafki... :krecka_dostal:

Dziękuję, nie reklama mną kieruje ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...