Jump to content

Outback jaka automatyczna skrzynia?

proti
 Share

Recommended Posts

Witam,

Mam spory problem,padł mi przedni dyfer,ale dobrać pasujący używany graniczy z cudem. Regeneracja skrzyni I dyfra to ok. 4000zl wiec odpada niestety.

Znalazłem skrzynie używana ale nie caly kod się zgadza. Przeczytałem pól internetu I tysiąc tabelek ze skrzyniami,ale nie udało mi sie rozszyfrować czy będzie pasować. Może komuś sie uda... A na święta bez auta to mocna lipa.

Moja skrzynia to TZ1A4ZCEBA do kupienia mam TZ1A4ZFAAA pierwsze najważniejsze litery sie zgadzają ale wiem ze różnic może być 1000 I to małych a istotnych, chociażby aktywny lub nieaktywny dyfer...

Bede bardzo wdzieczny za pomoc!

Pzdr

Edited by proti

Mój jest US 2003 w starej budzie.

Znalazłem takie info na http://www.tristatetuners.com/forum/showthread.php?t=18722

"Transmission identification codes start with a "T" and an example would be:

TY856WB1AA

"T" = transmission code

"Y" = that it is a manual awd gearbox

"85" = the transmission classification...in the case of manual gearboxes this number indicates the gear shaft spacing in millimeters. 6-speed transmissions use an 85mm shaft spacing while the current generation of 5-speed transmissions use a 75mm shaft spacing.

"6" = some reference to the transmission case. "6" is used for 6-speeds, "4" is used for 8-bolt 5-speeds, "2" for 4-bolt Impreza 5-speeds, "5" for Forester 8-bolt 5-speeds, "3" for 4-bolt Forester 5-speeds, and "7" for some Legacy turbo 8-bolt 5-speeds.

"W" = transmission specification. "W" is 6-speed, "V" is 5-speed, "Z" = AT with MPT, "Y" = AT with VTD, etc.

"B1AA" = indicates various details about the equipment such as center diff. type, front LSD, etc. and also about minor production changes."

Wynika z tego, że mam inne przełożenie niż znaleziona skrzynia i to jedyna różnica... "JEDYNA".

Znalazłem też takie info na temat przełożeń:

Legacy Brighton/L

MT=3.900

AT=4.111

Legacy GT/GT Limited

MT: 4.111

AT: 4:444

Outback/Outback SUS/Limited

MT: 4.111 (Note--MT only available on 4cyl models in USDM)

AT (4 cyl models) 4.444

AT (H6): 4.111

Małe pytanie: Co może grozić, jeżeli zamontuję skrzynię z przełożeniem 4.111, a poprzednia miała 4.444?

PZDR!

A i jeszcze jedna rzecz. Czy przełożenie 4.111 lub 4.444 "drzemie" w skrzyni, czy w przednim dyfrze? Czy jak kupię tę skrzynię z przełożeniem 4.111 a u mnie jest 4.444 i zostawię swoją skrzynię w samochodzie ale zmienię tylko przedni dyfer to będzie OK z moim starym tylnym dyfrem?

A i jeszcze jedna rzecz. Czy przełożenie 4.111 lub 4.444 "drzemie" w skrzyni, czy w przednim dyfrze? Czy jak kupię tę skrzynię z przełożeniem 4.111 a u mnie jest 4.444 i zostawię swoją skrzynię w samochodzie ale zmienię tylko przedni dyfer to będzie OK z moim starym tylnym dyfrem

Przełożenia dyferencjałów muszą się zgadzać, "Drzemią" w dyfrach, jest to stosunek ilości obrotów wałka do pełnego obrotu koła talerzowego: i.e. 3.9 to 39 obrotów wałka na jeden pełny obrót koła. Jest to też stosunek ilości zębów na wałku i na kole.

Co może grozić, jeżeli zamontuję skrzynię z przełożeniem 4.111, a poprzednia miała 4.444

Zmiana przełożeń dyfrów zmieni prędkości maksymalne na poszczególnych biegach, oraz moment przenoszony na koła. Przy prawidłowych zamianach przełożeń nic złego się nie dzieje - zmieniają się parametry

PS oczywiście dla AT może to mieć nieco inne konsekwencje ECU od AT może nieco zgłupieć :-)

Edited by Grzegorz Magdziarz