Skocz do zawartości

SPREZYNY DO GT KOMBI MY97 - TYL - POMOCY!!!!!


adamusmax

Emocje, ktore wywoluje Subaru, oceniasz na skali od 0 do 10 na:  

45 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie lub wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

wklepalem w wyszukiwarke ale nie nie znalazlem :cry:

 

mam pytanie, czy da rade jakos podwyzszyc o 1-1,5 cm tyl GTka kombi? czy pasuja jakies wyzsze sprezyny, po prostu potrzebuje podniesc tyl o ok1-1,5 cm poniewaz czesto jezdze w 5 osob i mi wtedy troche obciera oponki. Mam felgi 7,5" ET 35 i opony stoja prawie na rowno z blotnikiem. Fajnie to wyglada ale.......

Prosilbym o jakies sugestie, moze od Legasia jakies wyzsze sprezyny?

 

pozdro

adamusmax

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

100% pewnosci nie mam, nie wiem jaka wysokosc i twardosc masz teraz w swoim aucie, nie wiem jaka jest twardosc i wysokosc w OBS. To i to jest Impreza, wiec sprezyny powinny pasowac bez problemu.

Mozesz tez kupic coilover kit od Ground Control, wez troche twardsze sprezyni niz teraz masz i bedziesz sobie mogl regolowac wysokosc dowoli (wyzej, nizej), wiecej na ten temat jest w tym watku http://www.www.forum.subaru.pl/viewtopic.php?t=104096&highlight=ground+control

Najlepiej bylo by wymienic felgi na takie z odpowiednim offsetem, teraz masz ~15mm odbiegajace od tego co powinno byc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym problem ze tu nikt nie zna parametrow dla standardowych sprezyn (chociaz wszyscy wiedza ze w ameryce subaru ma mieksze zawieszenie niz w europie :D ). Na tym coilover kit tez mozna podniesc samochod, poprostu podkrecasz nakretke na tej gwintowanej tulei do gory i juz masz auto zawieszone wyzej, o 1 cal powinno sie dac bez problemu.

Odsadzenie do Subaru jest w granicach wysokich 40mm do niskich 50mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pin555
a gdzie moge takie tuleje dostac? bo nie chcialbym czegos takiego zlecac do wytocenia jakiemus kowalowi ;)

 

W Gliwicach znam slusarza, ktory robi rozne rzeczy do sportu (sam tez startowal). Robil mi takie tuleje do Forestera - bardzo solidne i dosc lekkie (tyle, ze moje mialy 55mm).

Ale to chyba nie jedyny fachowiec w Polsce :-)

 

Leszek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak Kuba pisał, ET w granicach 48 - 55. Najpopularniejsze u nas ET35 jes do Skody i innych VAGów.

 

teraz juz wiem, chodzi o to ze jak dobieralem felgi na stronach producentow felg to wszedzie do modelu GT kombi podawali ET 35, wiec teraz juz po ptokach, chyba ze ktos chce kupic komplet nowych felg 7,5" x 16 " ET 35 z gwarancja po 350 PLN za sztuke :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Azrael to wlasnie mi tez powiedzieli w hurtowni, ale moze tez uda mi sie je wymienic, ty;lko ze inne mi sie nie podobaja :(

 

wiesz moze kto moglby je w Wawie przerobic? Bo chyba by trzeba zebrac ze 4-5 mm odsadzenia

 

OT - Barca dzis wysyla Milan do domu hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam.

Co do przycierania opon o nadkole to mogę cos powiedzieć....

Dopóki poprzedni właściciel użytkował Legacy Kombi, to nie było problemu z obcieraniem opon (moje alufelgi też mają offset ET35). Ja wożę w bagażniku dwa "małe" pieski - każdy po 60 kg. Zmieniłem sprężyny zarówno z tyłu jak i z przodu. Samochód jest teraz wyższy o ok 2 cm i twardszy i jeździ się teraz znacznie lepiej. Co do ceny to 800 zł za 4 szt. (z montażem)

Na ppoczątku zrobiłem tył (400 zł) a potem przód:

Warszawa, Mechaników 15, tel. (022) 6791878

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...