Skocz do zawartości

Szwajcarska ks. serwicowa POMOCY.


STILU

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie hodowcy najszybszych "Świnek" na świecie. ;)

Jako że moja "Świnka" urodziła się i wychowała w Szwajcarii to też posiadam do niej tamtejszą książkę serwisową.

Staram się rozszyfrować co jak było robione i niby wszystko super ale..... nie jestem pewien czy "DistriG" to na 100% rozrząd?????

W żadnym słowniku czy translatorze nie mogę tego odszukać. Może to jakiś skrót albo slang tamtejszy. Wydaje mi się że ma to pochodzenie francuskie bo jak każdy wie Szwajcarzy po francusku i niemiecku "gadają". Resztę jak sprzęgło i inne bajery przetłumaczyłem i było to jak się okazuje po francusku.

Może ktoś mi podpowie czy to rozrząd bo jak tak to jestem o spooooro kasy do przodu, bo okaże się wtedy że mam rozrząd 2 letni i po przebiegu 35 tys. km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bede w piatek w Polsce to moge zajrzec do mojej ksiazki serwisowej, bo tez pochodzi ze Szwajcarii z francuskiej czesci i mial tam wymieniany rozrzad.

 

Generalnie był to przegląd zrobiony przy 108 tys. km. Oprócz "distrig" jest jeszcze sprzęgło i "grand service" czyli duży przegląd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...a mnie to wygląda na Distrib, tylko laska w literze 'b´ pewnie zamaszysta i jak G wyglada.

Zgoda ze distriburion to kpl rozrzad a courroie to pasek sam by był. Wrzuc fote to sie rozsądzi :)

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...a mnie to wygląda na Distrib, tylko laska w literze 'b´ pewnie zamaszysta i jak G wyglada.

Zgoda ze distriburion to kpl rozrzad a courroie to pasek sam by był. Wrzuc fote to sie rozsądzi :)

 

Chyba kolega ma racje. To będzie "Distrib" i..... super. Rozrząd mam z głowy. 3 tysie w kieszeni :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Auto ma teraz niecałe 145 tys km a rozrząd przy 108 tys km.

Osądźcie sami:

post-11757-0-41895000-1353529431_thumb.jpg

Edytowane przez artiLUBLIN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozrzad (to już na stówę)

sprzęgło

duży przegląd

świece

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój GT też ma rodowód szwajcarski, podobnie miałem przy 100 tyś. wpis w książce z informacją "courroie distribution" - czyli z fran. wychodzi pasek rozrządu :mrgreen: Natomiast właściciel, który sprowadził autko do Polski, przy 160 tyś. zrobił kompletny rozrząd jeszcze raz, tak dla pewności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...