Skocz do zawartości

jazda na kole dojazdowym


ppmarian

Rekomendowane odpowiedzi

Przy skrzyni at nie ma problemu bo wkładając "magiczny" bezpiecznik możemy rozłączyć napęd i mieć tylko fwd. Przy skrzyni mt jest już problem ponieważ fabryczne koło dojazdowe jest mniejszej średnicy i teoretycznie można gotować centralna wiskoze.

 

Jak to jest z praktyce?

 

Długotrwała jazda przy at z bezpiecznik jest dozwoloną?

 

Co przy skrzyni mt?

Edytowane przez ppmarian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj, że nawet przy AT są wersje z wiskozą w tylnym dyfrze. Wówczas nawet z włożonym bezpiecznikiem przy różnicy średnic z tyłu można ubić wisko.

 

Czy można długotrwale jeździć z bezpiecznikiem nie wiem, ale znam przypadek, że facet założył tylny dyfer o innym przełożeniu i z bezpiecznikiem spokojnie przejechał kilkanaście kilometrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli się bardzo boisz, zakładaj dojazdówkę na przednie kolo, tam masz otwarty dyfer. Nie panikujmy, gdyby to było takie niebezpieczne, to subaru nie dawało by dojazdowek do aut na gwarancji.

Po wsadzeniu bezpiecznika do AT rozłącza zupełnie tył, dlatego niczego nie uszkodził. Ogólnie ciężko znaleźć informację, jak bardzo jazda z długotrwale rozłączonym napędem może czemuś zaszkodzić, choć były wątki, że nie powinno się tak jeździć.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Nie wiem jak to będzie w Twoim Legacy, ale w moim starym Outbacku po podniesieniu maski ukazywała się magiczna skrzynka z bezpiecznikami;) Na pokrywie masz schemat. I nie wypiąć,a wpiąć w opisane miejsce:) U mnie skutkowało to zapalenim kontrolki "FWD". O ile masz A/T oczywiście...

Edytowane przez radek_shin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowsze modele z AT-mój F 2006 r tak ma, wykrywają różnice prędkości obrotowych kół i automatycznie rozłączają napędy, po włożeniu dojazdówki i chwili jazdy kontrolka AWD zapala się sama, swieci aż do ponownego uruchomienia auta, chyba, że ponownie wykryje problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...