Skocz do zawartości

Podświetlenie położenia lewarka skrzyni biegów - automat


danielofski

Rekomendowane odpowiedzi

Czy w Legacy 99 jest podświetlenie pozycji lewarka skrzyni? Chodzi mi oczywiście na tunelu, nie na desce.

 

Czy przyciski na desce typu "cruise", przeciwmgielne, podgrzewanie przedniej szyby też powinno być widoczne po ciemku. Podświetla mi się tylko przeciwmgielne tylne.

 

I jeszcze jedno - panel sterowania szybami i lusterkami. Tu podejrzewam, że nie będzie żadnego podświetlenia, ale może się mylę. Szczerze mówiąc trochę porażka "macanie" po ciemku który to jest ten od np. podgrzewania lusterek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

niestety nie wiem jak z podświetleniem skrzyni, ale wszystkie "guziki" (przeciwmgielne, cruise itp.) są podświetlane, co do panelu lusterek nie ma podświetlenia, co do szyb, podświetlany jest tylko guzik z napisem AUTO po stronie kierowcy (gorzej bo żaróweczkę trzeba wlutować, poszzukaj mojego wątku, bo ciężko się go rozbiera)

pozdrawiam.

Kuba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wojto79

 

Podświetlenie lewara zdaje się też powinno być, przynajmniej manual wspomina coś o jakiejś żaróweczce.

 

Jeszcze jedno pytanie - przyciski na desce są na wcisk, wystarczy je podważyć i wyskakują czy też jest jakiś inny, specjalny sposób?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są na wcisk spróbuj dojść do nich z tyłu (np po demontażu radia) i popchnąć a wyjdą bez problemu, z tego co kojarzę to mają wymienne żaróweczki, które wykręcasz z oprawką, a później zmieniasz żaróweczkę.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Może głupie pytanie, ale - może regulacje oświetlenia masz wyregulowaną na minium?

 

:) nie, nie... wtedy bym pytał również o podświetlenie zegarów czy jest :)

 

dzięki chłopaki za odpowiedzi i podpowiedzi. Dzięki miszozon za pw.

 

Widzę, że sporo tych żaróweczek u mnie nie świeci. Troszkę jestem tym zdegustowany (to moje pierwsze Subaru i pierwsze doświadczenia z poprzepalanymi podświetleniami).

 

Jeszcze jedno - wydaje mi się, że jest również malutkie światełko w przycisku od podgrzewania lusterek. Mam rację, że tam też coś siedzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

owszem siedzi w tym przycisku ale działa ( świeci ) dopiero po włączeniu ogrzewania lusterek i ma barwę pomarańczową.

Ja właśnie pozamawiałem żaróweczki do oświetlenia panelu nawiewu jedna o zgrozo aż 12 zł a jest ich tam 3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy, o żaróweczkach do podświetlenia przycisków już gdzieś było, a może nie tu a w tematach o outbacku, więc przypomnę, o żaróweczki najepiej pytać w sklepie z artykułami elektronicznymi, np tu http://sklep.ledy.pl...dowe-c-137.html (na samym dole strony i str następna tzw "z wąsami") kosztują ok 1 zeta za szt, oczywiście na 12v, są też różne kolory jak ktoś chce, to są te o średnicy 3 mm, najlepiej jedną sobie wyjąć pokazać w sklepie (jak ktoś ma niedaleko taki sklep) a jaknie to przez internet. Ja już wymieniłem sobie prawie wszystkie, w końcu ładnie świeci w aucie, z wyjątkiem jednej, od przycisku sterowania szybą kierowcy, nie mogę się do niej dobrać, ostatnio dobrałem się w końcu do podświetlenia awaryjnych, teraz w nocy mogę szybko uprzejmie podziękować uprzejmym kierowcom :).

 

@Zeed nie wiem jaki rocznik twój Legacy jest, jeśli III gen. to musisz obniżyć kierownicę, zdemontować panel wokół stacyjki, panel po lewej stronie kierownicy z przełącznikami przeciwmgielnych, pod tymi masz śrubki mocujące zegary, trzeba jeszcze zdemontować ramkę wokół zegarów, pod nią na górze też są śrubki mocujące zegary, jak je odkręcisz to zegary wysuwaszdo siebie i odwracasz do góry i masz od spodu cztery brązowe oprawki żarówek, dwie wyżej - jedna właśnie tak ok 100, druga ok 3 tys na obrotomierzu, dwie niżej - jedna pomiedzy wskażnikiem paliwa a prędkościomierzem, druga pomiędzy wskaźnikiem temp a obrotomierzem, to są chyba w5w, ja wstawiłem sobie białe diody w5w 7 x led ( o takie http://allegro.pl/po...2761290551.html ) wcześniej miałem smd ale się jedna zjarała, efekt stroboskopu miałem, te co teraz mam świecą już znacznie dłużej niż poprzednie.

Piszę z pamięci, ale jeśli nie będziesz mógł sobie poradzić to zrobie foto instrukcję.

 

edit: błąd, przypomniałem sobie - nie trzeba zdejmować panelu wokół stacyjki, trzeba zdjąć panel lewarka zmiany biegów - na zatrzaskach, schowek - pojemnik przed lewarkiem (2 Srubki) i panel środkowy ale aby go zdjąć trzeba najpierw wyjąć popielniczkę i nad nią są ukryte dwie śrubki które trzeba kątowym lub bardzo krótkim wkrętaczkiem wykręcić, oraz jedną śrubkę za popielniczką, reszta jest na zatrzaskach, trzeba mocno szarpnąć do siebie i panel wyskakuje. http://www.butkus.org/subaru/outback_stereo/outback_stereo.htm

Zdejmując ramkę licznika (nawiewów centralnych) trzeba odłączyć też włącznik awaryjnych, ma dość krótką wiązkę i będzie trochę trudno ją podłączyć, trzeba sobie pomóc długimi płaskimi szczypcami. No i to chyba tyle, ile sobie przypominam.

Edytowane przez tom-k
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie zauważyłem aby te co wymieniłem świeciły jaśniej od tych niewymienionych. I jakoś nie słyszałem aby kupując żarówkę jakąkolwiek ktoś mnie pytał czy ma być na 12 volt czy 14. Producenci żarówek do samochodów chyba wiedzą że napięcie osiąga wartość ponad 14 volt więc żarówka musi działać w całym zakresie. Umownie się przyjeło że napięcie w samochodzie ma 12 volt i tak się oznacza żarówki. To raczej kupując diody trzeba się dowiedzieć czy one się nadają do samochodu czy mogą pracować na 14 volt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 lat później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...