Skocz do zawartości

Filtr paliwa do Legacy


Gość Jendruś

Rekomendowane odpowiedzi

Co ma miasto do filtru paliwa ?

Filtr znajduje sie na lewym dzwonie kolumny zawieszenia, miedzy zbiornikiem spryskiwacza a pompa hamulcowa, jest to metalowa puszka wielkosci kubka do kawy z podlaczonymi na gorze gumowymi rurkami :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak przypuszczałem. Przeniesienie obudowy filtra z błotnika pewnie powodowane było tym, że wielu użytkowników przy podnoszeniu pokrywy razem z rurą dolotu powietrza do silnika urywało te wszystkie małe przewody z nim połączone... Mój Subarownik ma jeden taki ułamany i sklejony cyjanoakrylanem. Może jak zrobi się ciepło, pomyślę nad innym rozwiązaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiana polozenia filtu powietrza miala na celu dopasowanie dolotu silnika w celu zmniejszenia szkodliwosci spalin i zwiekszenia mocy. Podejrzewam ze starsze modele po montarzu takiego ukladu dolotowego zyskaja ok. 10 % mocy przy rownoczesnym zmniejszeniu zuzycia paliwa w dolnym zakresie obrotow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiana polozenia filtu powietrza miala na celu dopasowanie dolotu silnika w celu zmniejszenia szkodliwosci spalin i zwiekszenia mocy. Podejrzewam ze starsze modele po montarzu takiego ukladu dolotowego zyskaja ok. 10 % mocy przy rownoczesnym zmniejszeniu zuzycia paliwa w dolnym zakresie obrotow.

 

Niewiarygodne ! Czyli muszę zacząć zbierać na nowy dolot :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, daloby sie zainstalowac, choc nie wiem ile taka przyjemnosc kosztuje. Dolot w Legacy i Imprezie po 99 roku zbudowany jest wedlog najlepszych zasad: Filtr bezposrednio przy przepustnicy, dlugi dolot z elementami rezonansowymi, a na poczatku lejkowaty wlot zimnego powietrza w strefie nadcisnienia. To dziala troche jak sprezarka, wzrost mocy o kilkanascie procent jest jak najbardziej realny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zdjeciu mamy Legacy 2,5l rocznik 99.... i filtr jest w komorze silnika, nie sadze by obok byl zbiornik paliwa, to raczej zbiorniczek spryskiwacza, nie lej tam benzyny...

 

niby jest tam miejsce ale są tam tylko jakieś małe bączki ?????

nie wiem bo auto jest po wypadku i nie wiem czy ktoś tego nie przerobił

 

Rok produkcji nie oznacza modelu ! widocznie masz starszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zdjeciu mamy Legacy 2,5l rocznik 99.... i filtr jest w komorze silnika, nie sadze by obok byl zbiornik paliwa, to raczej zbiorniczek spryskiwacza, nie lej tam benzyny...

 

niby jest tam miejsce ale są tam tylko jakieś małe bączki ?????

nie wiem bo auto jest po wypadku i nie wiem czy ktoś tego nie przerobił

 

Rok produkcji nie oznacza modelu ! widocznie masz starszy.

 

Zarowno Legacy II jak i Legacy III maja filtr paliwa w tym samym miejscu, w komorze silnika. Na zdjeciu jest Legacy III, co widac chocby po reflektorach. Widze ze nie zagladales pod maske ani w Legacy II ani w III, wiec nie wprowadzaj kolegi w blad.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem po co Ci numer, przeciez to bez znaczenia jaki rocznik. Legacy 1, 2, 3 od 1989 do 2004 maja filtr paliwa w komorze silnika, tak jak na zdjeciach. Gdy bede mial troche czasu to sprawde tez Legacy 4.

Jesli masz watpliwosci to tu sa instrukcje fabryczne do Legacy 2 i 3, z rysunkami: http://forum.subaru.pl/viewtopic.php?t=103254

Spytej tez znajomych z Legacy, ew. w SIP. Filtr jest w komorze silnika i rocznik nic tu nie zmienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, daloby sie zainstalowac, choc nie wiem ile taka przyjemnosc kosztuje. Dolot w Legacy i Imprezie po 99 roku zbudowany jest wedlog najlepszych zasad: Filtr bezposrednio przy przepustnicy, dlugi dolot z elementami rezonansowymi, a na poczatku lejkowaty wlot zimnego powietrza w strefie nadcisnienia. To dziala troche jak sprezarka, wzrost mocy o kilkanascie procent jest jak najbardziej realny.

Napiszcie coś więcej o tym rozwiązaniu ... moze dałoby się coś takiego zaadoptować do imprezki GL'96 :?: :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...