Jump to content

impreza dwusuw


major000

Recommended Posts

Siema. Znajomy ma dość powszechny problem z subarakiem, mianowicie zaczął palić duże ilości oleju plus zostawia niebieskie chmury za sobą. Są dwie możliwości albo turbo albo piec klękły. Czy jest taka możliwość aby turbo puszczało olej ale nie było żadnego spadku mocy? On ma w GT-ku około 260km, turbo ładuję ponad 1,2 bara i auto cały czas jedzie dobrze tylko to kopcenie. Nie wie czy już szukać drugiego silnika czy wystarczy wymiana turbo. Wiem że najlepiej oddać do warsztatu niech rozbiorą i pomierzą ale według was większa szansa że która z tych części padła?

Link to comment
Share on other sites

major000, myślisz że tu ktoś Ci odpowie "To na pewno turbo, nie baw się w serwisy, tylko sam wymień i będzie dobrze"? Stoisz przed autem i nie wiesz co się dzieje, a ktoś z forum ma wiedzieć? Może są tu tacy co mają szklaną kulę, ale olej puszczać może znacznie więcej rzeczy, od turbo przez uszczelniacze do nawet pękniętego tłoka.

Pozdro!

Link to comment
Share on other sites

Wiem że najlepiej oddać do warsztatu niech rozbiorą i pomierzą ale według was większa szansa że która z tych części padła?

Po co filozofować major000, kolega napisał że nie szuka diagnozy tylko wskazówki :)

 

PEACE

 

handpeace2.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ja wiem, co się tam stało, i to na 100%.

Auto się zepsuło :mrgreen:

 

Kolego, serwis Cię czeka i tyle... wróżenie nic Ci tu nie da, a może tylko przysporzyć dodatkowych stresów, bo jak usłyszysz, co jeszcze mogło paść...

 

Mistral

Link to comment
Share on other sites

Czytacie ze zrozumieniem czy nie bardzo? Zadałem konkretne pytanie: czy turbina na wykończeniu która pluje olejem, dalej pompuję max ciśnienie czy nie? Oczywistą oczywistością jest że auto na dniach idzie na diagnozę do mechaniorów.

Link to comment
Share on other sites

Ale nie ma co się denerwować. Jest opcja taka, że do końca będzie pompować dobrze, bo tak na prawdę nie wiadomo, co jest nie tak. Wówczas pewnie koniec będzie bardziej spektakularny i wówczas nie będzie już niedomówień, co padło.

 

Mistral

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...