Skocz do zawartości

Kącik audiofila


Luk77

Rekomendowane odpowiedzi

Łukasz sprawa wygląda następująco:

 

Cytuje Piotrka:

 

gość życzy sobie 270 e, plus paliwo i moja fatyga razem 300 euro jak Łukasz chce

 

zapytaj łukasza jak to widzi a ja dalej bede go gniotł o cene.

 

 

Moim zdaniem troszke dużo, owszem ładny ale realna cena za 160 to 600 - 1000zł

 

Różnie sobie krzyczeli ale ten jest świetnie zrobiony..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łukasz sprawa wygląda następująco:

 

Cytuje Piotrka:

 

gość życzy sobie 270 e, plus paliwo i moja fatyga razem 300 euro jak Łukasz chce

 

zapytaj łukasza jak to widzi a ja dalej bede go gniotł o cene.

 

 

Moim zdaniem troszke dużo, owszem ładny ale realna cena za 160 to 600 - 1000zł

 

Różnie sobie krzyczeli ale ten jest świetnie zrobiony..

 

Gość chcial na Markplatz 160 ojro i tyle moge zapłacić + fatyga do Polski... To jest tylko standardowy TD 160 bez ramienia SME...Potrzebuje go tylko na części z ceną 270 ojro to jest zakup bez sensu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łukasz sprawa wygląda następująco:

 

Cytuje Piotrka:

 

gość życzy sobie 270 e, plus paliwo i moja fatyga razem 300 euro jak Łukasz chce

 

zapytaj łukasza jak to widzi a ja dalej bede go gniotł o cene.

 

 

Moim zdaniem troszke dużo, owszem ładny ale realna cena za 160 to 600 - 1000zł

 

Różnie sobie krzyczeli ale ten jest świetnie zrobiony..

 

Gość chcial na Markplatz 160 ojro i tyle moge zapłacić + fatyga do Polski... To jest tylko standardowy TD 160 bez ramienia SME...Potrzebuje go tylko na części z ceną 270 ojro to jest zakup bez sensu

 

Ja też tak uważam.

 

To co oni wystawiają na tym marktplatz to jest troche inaczej niż allegro.

 

Holendrzy wolą propozycje,

 

Na boku jest pokazane co kto ile proponuje, a na maila wysyła ile chce.

 

http://www.marktplaa...previousPage=lr

 

74807696846755752427.png

 

 

Cena wywindowana i to porządnie

 

Ja bym też odpuścił

Edytowane przez pawelszuszu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 200 ojro go biore + fatyga Piotra

 

Nie wiem dlaczego ale Thorens TD 160 ma niesamowity "magic"...To jest cała kwintesencja gramofonu choć wiem ze np. Taki Garard jest o niebo lepszy ... Ale ja teraz wiem co mozna wyciągnąć z thorensa ;)

 

Gdybym kupił teraz drugiego to zrobię go na takiego :)

 

TD160%201.jpg

 

 

 

 

 

 

Mam juz plinte przeze mnie zaprojektowana u stolarza a zdradzę ze nie bedzie to piano Black ;)

 

ramie zostawię oryg. TP ale wkładkę dam na Ortofon :idea:

 

Zobaczycie jaki bedzie to kozak :)

Edytowane przez Luk77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łukasz rozmawiałem z Piotrkiem na skypie.

 

 

Cena za niego wyszłaby 270-280 euro już ze wszystkim z paliwem i fatygą do Polski.

 

Piotrek zadzwoni do gośćia żeby obniżył cene chociaż do 250e i może dzis pojechać.

 

Moim zdaniem 250e to górny pułap za TD 160 bez sme, ja bym wiecej nie dał, choć ten model jest świetnie zrobiony

Edytowane przez pawelszuszu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie na wieczór naszło na Mozarta

 

 

 

mmm..

 

A ja dziś wałkuje coś nieco młodszego, ale wciąż jeszcze z czasów kiedy muzyka była muzyką, niezwykle prosty, ale jakże efektowny numer:

 

prosty ale melodyjny

Edytowane przez pawelszuszu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozarta też można posłuchać

 

 

;)

 

Dorzucę coś jeszcze z klasyki na gitarowo :) Facet zabija techniką (większości gitarzystów by życia brakło, żeby tak opanować instrument), ale poza samą techniką i wykonanie miodzio

 

Edytowane przez pegi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łukasz kazałem do Piotrka napisać maila do Arie w sprawie michi, jestem ciekaw jak to sobie przedstawia.

 

$(KGrHqVHJCUFI9KMuSYOBSRJ0ER,KQ~~60_85.JPG

 

Tak jak pisałem Ci na PW, tam z boku jest nick Mark który podbija cene.

 

 

Banda cwaniaczków tyle w tym temacie.

 

Twój Thorens jest bezpieczny u Piotrka siedzi, ponoć gość miał jeszcze jednego Thorensa Td 125

 

Jeszcze wpis z audiostereo, Piotrek wspominał ze 125 to wyższy model od 160 ale nie jest pewien tego

 

Tu masz wszystkie Thorensy do poczytania : http://www.vinylengi...any&changer=any

Skrótowo 125 to wyższy model. 150 to średnia półka, 160 to następca 150. 145 to zautomatyzowana wersja 160 (auto stop) 146 to nieco uproszczona wersja 145. 166 to uproszczona wersja 160. Uproszczenia dotyczą ramienia ( przy wymianie na SME nie ma to więc znaczenia ) ale i głównego łożyska. 320 to nieco późniejszy model ale z dobrej linii. Nie znam 320 - nie wiem jak ją porównać ze starszymi modelami, ale są na forum znający sprawę.

Ze starszych 125 potem 160/145 potem 166/146 potem150 (to zazwyczaj starsze sztuki)

Tu jeszcze do poczytania http://www.theanalog...orens_dept_.htm

Wyprzedzili mnie :)

Słuchaj Ahaji - zna sprawę starsze raczej w podanej kolejności

 

http://www.vinylengine.com/library/thorens/td125.shtml

 

http://www.vinylengine.com/library/thorens/td160.shtml

 

tu jest wiecej informacji

 

http://www.vinylengine.com/turntable_forum/viewtopic.php?t=22003

 

ktoś piszę że nie było większej różnicy w dźwieku miedzy 125 a 160 ale jesli coś sie spieprzy w 125 jesteś w czarnej dupie.

 

wpis z

 

Not sure there's all that much difference sound-wise between the TD125/1 and the TD160. However, if something goes wrong with the electronics on the 125, you're in for mega hassle (there was a reason they introduced the mkII so soon after the Mk 1, and it wasn't marketing). The 160 is much simpler. I'm also a fan of the 3009 S2 (un-improved)! But to each his (or her) own.

 

TD125_LB.jpg

Edytowane przez pawelszuszu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łukasz sprawa wygląda następująco.

 

 

Arie propozycja:

 

Witaj

Za 1000€ moge oddac, ale jest maly problem.

Nie dam rady go wyslac a raczej spakowac.

Mam problem z kregoslupem a cholerstwo wazy 30kg.

Dlatego wystawilem go tutaj, z odbiorem osobistym.

Pozdrawiam

 

Tego cwaniaczka znam osobiście. Jest prawdomówny ale dusigrosz i kombinator.

Mareczek ktory wystawiał sprzęt na allegro był tylko pośrednikiem Arie i chcial coś przyciąć choć nie wiem czemu oferta za 5 000zł oferowana przez Ciebie nie poszła.

 

Piotrek powiedział że w tej chwili nie może jechać do Arie tj około 150 km od Tilburga bo ma problemy z pompą paliwa w samochodzie.

Całkowity koszt Michi wraz z fatygą Piotrka wyniósł by około 1100zł tj około 4500-4600 w zależności od kursu euro.

 

Gdybym miał siano wziołbym ten zestaw na pewno, bo to dobra cena, poprawka - normalna cena

 

Jesli decydujesz sie Łukasz kontaktuj sie z Piotrkiem.

 

u mnie dzis wygrzebany winyl z '81 :)

 

Świetny utwór Mariusz.

U Ciebie jest Td 145? Ponoć to to samo co 160 tylko pół - automat/automat

Edytowane przez pawelszuszu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł , thorens TD 125 to dosyć skomplikowany patefon , ma troche elektroniki. TD 160 jest prostszą konstrukcja , łatwą do naprawy i tuningu. Różnica w brzmieniu ponoć minimalna lub wcale . Po za tym TD 160 mnie sie cholernie podoba i ma swoją magię :idea:

Edytowane przez Luk77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łukasz sprawa Z Michi odwołana, sprawdź PW

Cześć złomiarze :biglol:

Paweł zostań przy tej 160, a jak chcesz poprawiać wizualnie to plintę zmień na drewnianą, widziałem gdzieś w sieci różne fajne i nawet wymiarówkę gdzieś ściągnąlem.

Niestety w przypadku zabytków cenę trzymają proste rozwiazania, jak coś padnie to potem zostaje kupienie kolejnego na części jak w subaru.

Na forum audio gdzieś czytałem żale gościa który szukał silnika do 150, ceny jakie mu oferowali przekraczały zdrowo rozsądne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łukasz sprawa Z Michi odwołana, sprawdź PW

Cześć złomiarze :biglol:

Paweł zostań przy tej 160, a jak chcesz poprawiać wizualnie to plintę zmień na drewnianą, widziałem gdzieś w sieci różne fajne i nawet wymiarówkę gdzieś ściągnąlem.

Niestety w przypadku zabytków cenę trzymają proste rozwiazania, jak coś padnie to potem zostaje kupienie kolejnego na części jak w subaru.

Na forum audio gdzieś czytałem żale gościa który szukał silnika do 150, ceny jakie mu oferowali przekraczały zdrowo rozsądne.

Masz racje.

 

Pójście w Thorensa TD125 to duże ryzyko. Na przeciwwadze może niewielka poprawa na korzyść 125.

 

Na to konto chyba lepiej pójść jest w SME

 

 

Łukasz, Arek macie racje, zostane z 160

Edytowane przez pawelszuszu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...