Skocz do zawartości

Kącik audiofila


Luk77

Rekomendowane odpowiedzi

nie ładnie odpowieadać na pytanie pytaniem :) ale gdzie Ty znajdujesz takie opinie?

 

w 2008 sprzedawał ktoś preampa 3002

 

http://archiwumalleg...-326783400.html

 

Jeszcze nie kupiłem, nawet nie wiem do końca czy mnie na niego stać - bo nie znam ceny. Kolega mój handluje takim sprzetem i gramofonami i ma trochę różnych prawdziwków u siebie w garażu. Dał mi na testy parę dziesiąt kilogramów różnych rzeczy (co widać na zdjęciu - gdzie tylko czarne kolumny IQ są moje.

 

 

 

Michi młodsze jest, ciekawość mnie zżera jak gra ten norweski król.

 

jadę dziś oglądać jakieś płyty do mojego dilera japonskich winyli - zerknę co ciekawego ma u siebie. Coś mi wspominal o Floydach, wczesnym M.Davisie itd :)

 

widziałem u Ciebie Hotel California made in Japan, jak dasz rade zrób liste tych japończyków

Edytowane przez pawelszuszu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawiłem, uruchomiłem, Van Halen na talerzu, muszę przyznać, że TD160 miażdży CD :bowdown::thumbup::yahoo:

 

160 gra jak z nut.

 

125 jestem ciekaw to one of the best B)

 

Jeszcze nie kupiłem, nawet nie wiem do końca czy mnie na niego stać - bo nie znam ceny. Kolega mój handluje takim sprzetem i gramofonami i ma trochę różnych prawdziwków u siebie w garażu. Dał mi na testy parę dziesiąt kilogramów różnych rzeczy (co widać na zdjęciu - gdzie tylko czarne kolumny IQ są moje.

 

daj znać Mariusz czy zostajesz z Vikingiem, :yahoo:

 

Ja na Michi poprzestane, upgrady pójdą na zmiane ramienia na SME, a w dalszej przyszłości Garrard 401

 

Głośników swoich nie zmieniam, mają ogromne możliwości :rolleyes:

 

W zanadrzu mam jeszcze Sansuia 7700 - ale mimo, ze brzmi ciekawie

 

pojawił sie taki na alledrogo

 

http://archiwumalleg...-137732455.html

68bba995d2018062.jpg06322d03b6a9b22c.jpg

 

cały wieczór lece dziś Mozarta, koncery fortepianowe

 

Edytowane przez pawelszuszu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakis strasznie sponiewierany ten tutaj S. ten u mnie wygląda jak nowy :)

 

sluchamy:

http://www.youtube.com/watch?v=TS9_ipu9GKw

 

z tego dzisiejszego "zanabycia" japońców :)

IMG_2552.jpg

 

na polce stały:

bill evans trio - how my heart sings

miles davis - my funny valentine

Jimmi Hendrix - are you experience

neil ardley - harmony of the...

bakmar - out of the blue

king crimson - in the wake of poseidon

king crimson - in the court of cirmson king

aerosmith - toys in attic

jakby cos kogos interesowalo to moge zarezerwowac.

Edytowane przez Jabar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kbyr.png

 

Fanty, poza plintą na miejscu ;)

Kabelki SME robią wrażenie! Waga metra to 1,2g! Są cieniutkie i bardzo elastyczne.

Chwilowo będą współpracować z interkonektami neutik'a ale docelowo kupię Witkowe bullety - ale to już razem z nowym wzmakiem i głośnikami ;)

 

 

Brt , dopinguje bardzo Twój projekt ! Prośba abyś zrobił trochę fotek z przeprowadzonych modyfikacji :idea: Będę robił podobny tuning jak mi Piotrek zwiezie TD 160 ... Czym lutujesz ?

 

Ja własnie zmieniłem kabelki w koszyczku w TD 160 gdyż stare były podczas tuningu nie ruszane ale okazało się że lepiej je wymienić .... Zostały włożone SME silver litz :)

 

Zawieszenie zostało wyregulowane na miekko czyli tak jak w oryginale gdyż stwierdzilem że nie bede uzywa ciezkiego docisku... Kupiłem clever clamp który nic nie waży a idealnie pełni funkcje docisku

 

 

CLKPERSES_CC-Large.jpg?__SQUARESPACE_CACHEVERSION=1256652147206

Edytowane przez Luk77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brt , dopinguje bardzo Twój projekt ! Prośba abyś zrobił trochę fotek z przeprowadzonych modyfikacji :idea: Będę robił podobny tuning jak mi Piotrek zwiezie TD 160 ... Czym lutujesz ?

Dzisiaj zrobię jakieś nagranie przed modyfikacjami, wieczorem może zabiorę się już za rozbieranie sprzętu, oklejanie matami, lutuję cyną ze srebrem mundorfa :D Fotki postaram się cykać często i jakiś pseudo manual tu będę wrzucał ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jabar ja narazie sie wstrzymuje z płytami.

 

Jimi Hendrix to jest ciekawa pozycja, ale na tą chwile the best of wystarczy.

 

 

Bartek zaintrygowałeś mnie tą Twoją modrnizacją i dziś rozkręciłem 160.

 

 

Panowie, w środku gramofonu nie ma absolutnie NIC!

 

Kable z wkladki poprzez ramie idą bezpośrednio do złącz RCA.

 

Ot cała filozofia

 

To jest Thorens TD 160 w całej okazałości

 

12620552058146220956.jpg

 

 

Patrząc niżej:

- Czerona strzałka to wyjście kabli z wkladki poprzez ramię

- Niebieska strzałka to jedynie taśma czarna

- Natomiast zielona strzałka to zwykłe lutowania które można ominąc i przekierować kable na złącza RCA

 

11575408172293513318.jpg

 

 

 

Po za tym schematem w tym Thorensie nie ma nic, wliczając tylko kabel zasilania, silnik i transformator napięcia z 220 na 12 czy ileś tam volt

 

Kable z wkładki to zwykłe miedziaki.

 

Baretk ile zapłaciłeś za te kable i czy to jest 99,999 fi srebro czystej maści?

 

Jak będziesz łączył kable SME bezpośrednio z wkladki do złącz RCA ?

 

 

Ramie SME to tylko kwestia ciężkości i kabli.

Edytowane przez pawelszuszu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę już rozebrałem :D

 

Odsłuchu przed i po nie będzie, mój sprzęt nagrywający za słabo nagrywa(coś tam jest, ale ledwo słychać, po modyfikacjach też będzie ledwo słychać :( ) :P Będziecie musieli mi uwierzyć :D

 

Szuszu, no teraz wkleiłeś nie przerabianego TD160 :)

SME są ze srebra, kosztowały 290/metr są zajebiste! :D Nie wiem jak brzmią, ale w porównaniu do oryginalnych są cienkie jak włos i bardzo giętkie ;) Będą szły od wkładki do preampa, jedynie co przylutuję to wtyki do wkładki(kupiłem złote Cardas'a) na jednym końcu i interkonekty na drugim :)

 

U mnie to tak wyglądało:

 

10196172454_4971acacf6_c.jpg

10196182884_ae11c2e6ac_c.jpg

10196193924_b7d34837c6_b.jpg

10196390403_df93cff3f4_b.jpg

10196408083_45ae7896c2_b.jpg

10196344795_4f747e2555_b.jpg

10196358195_62366efc94_b.jpg

10196449003_d7f1569864_b.jpg

 

Najgorsze jest zapamiętanie wszystkich połączeń, co gdzie leżało itp. fotki będą przydatne, jakieś cięgno sprawiło mi troszkę kłopotu z wyjęciem ramienia, trzeba było odgiąć blaszki, żeby wyjąć mosiężną końcówkę cięgna i dopiero potem ramię.

 

 

Ciekawa sprawa, plastik z główki i króciutkie kabelki ważą o 0,4g więcej niż metr srebrnych SME :D

 

10196410236_619d110d20_b.jpg

 

i jeszcze zbite kilka gram:

10196425426_b61483a37d_c.jpg

 

W sobotę mógłbym już plintę odebrać, ale będę w 3City, więc foto plinty w poniedziałek :D;)

 

Wiecie gdzie można kupić śrubki do wkładki? :rolleyes:

 

Ramie SME to tylko kwestia ciężkości i kabli.

Sme jest typu S a TP16 jest proste, to też ma znaczenie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po za tym schematem w tym Thorensie nie ma nic, wliczając tylko kabel zasilania, silnik i transformator napięcia z 220 na 12 czy ileś tam volt

 

 

 

I taka jest właśnie idea budowy manuala ... Jak najmniej po to by nie psuć dzwięku :idea: W TD 309 mimo że nowożytny jeszcze mniej tego ... Silnik jest zmiennoprędkościowy a więc zbędny jest mechanizm przełączania obrotów który zajmuje masę miejsca w TD 160.

 

Jak zwykle diabeł tkwi jednak w szczegółach i jak to w analogu minimalna zmiana czegokolwiek nie mówiąc już o kalibracji ramienia ma OGROMNY wpływ na brzmienie.

 

W moim TD 160 miałem wcześniej ustawione zawieszenie na sztywno ... Brzmienie było ostre ,metaliczne. Teraz jest ustawione na coś pomiędzy czyli półsztywno i jest cieplej :idea:

 

 

 

 

 

Bartek , widzę że już z górki . :)

 

Pytałes o śrubki do wkładki ... Zawsze są przynajmniej 2 rodzaje w komplecie z nową wkładką ... Nie problem jednak dosztukować i po prostu trzeba w sklepie z metalową drobnicą poszukać.

 

A'propo wkladek to zastanów się nad zakupem Audiotechnica AT 440

 

at440_7.jpg

 

 

Zamiast szukać oldschoolowego Shure V15 który kosztuje sporo a zakup oryg. igły np. Jico to tez b.duzy wydatek... Dokupienie zwykłej eliptycznej igły ( tej u Wamat) to po prostu profanacja tej wkładki.

 

AT 440 ml ( szlif supereliptyczny) jest podobna do legendarnej Shure ... Audiotechnica ma więcej detalu , jest ostrzejsza lecz ciut mniej muzykalna od szczura ... To jest ta sama klasa wkładek :idea:

 

At 440 ml kosztuje ok . 600 zł ale konkuruje nawet z dużo droższymi jak np. Ortofon 2M Bronze (ok 1500 zł) czy nawet Black (ok 3000 zł)

 

 

 

W zestawie będziesz miał srubki , szczotkę do igły , srubokręt i przede wszystkim wkładke z nowiutką wymienną igłą ... No chyba że chcesz poczuc magię legendarnego oldscholowego Shure z igłą JICO który wyjdzie cie drożej od nowej A/T ... Brzmienie będzie też bardzo podobne :idea:

Edytowane przez Luk77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@Luk77, ale ja nie mam Shure :P

 

Mam sprawną AT432EP i niesprawną limitowaną edycję wkładki Audio Techniki AT20SLa

 

tonabnehmer_4.jpg

 

 

Za $100 dokupię igłę jico, może uda się znaleźć NOS'a taniej, pasują w zasadzie wszystkie ATN15 i ATN20 (ale warto byłoby zapolować na wersję ze szlifem Shibata)

Edytowane przez brt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@Luk77, ale ja nie mam Shure :P

 

Mam sprawną AT432EP i niesprawną limitowaną edycję wkładki Audio Techniki AT20SLa

 

 

 

Za $100 dokupię igłę jico, może uda się znaleźć NOS'a taniej pasują w zasadzie wszystkie ATN15 i ATN20

 

Za 100 $ igła do AT 432 to myslę że warto. Pisałem o nowej AT 440 ml bo myslałem że bedziesz szukał obrośniętą legendą Shure V15 .

 

Mnie sprzedał szczura poprzedni właściciel mojego TD 160 za 400 zł z igła Jico ... Dokupiłem w Japonii jeszcze jedną za 156 $ jesli dobrze pamiętam ... Dość droga ta zabawa i AT 440 ml to wręcz idealna alternatywa ... Póżniej to będzie zabawa z wkładkami MC :)

 

Już coraz bardziej myślę o AT OC9

 

oc9iii-big.jpg

Edytowane przez Luk77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 100 $ igła do AT 432 to myslę że warto.

Za $100 są do AT20SLa :D ale to szlif eliptyczny z Shibatą najtańsza $189 :/

http://www.vinylengine.com/library/audio-technica/at20.shtml

 

Narazie spokojnie, złożę gramofon do kupy, powygrzewam kabelki i może za jakiś czas igła.

 

 

 

Szaman - jest TD160 za 649zł na alleprowizji!

Edytowane przez brt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za $100 są do AT20SLa :D ale to szlif eliptyczny z Shibatą najtańsza $189 :/

http://www.vinylengi...nica/at20.shtml

 

 

A no właśnie ... Igła z przesyłką wyjdzie drożej niż cały komplet wkładki AT 440 ze szlifem supereliptycznym ... Może to nie Shibata ale też b.dobry cieniutki , precyzyjny oszczędzający płyty szlif.

 

 

 

Ja bym się mocno zastanowił :idea:

 

 

Bartek , gdzie kupiłeś tą wagę ? Fajna bo ma dużą powierzchnię i nie tylko igłe można na niej ważyć :)

Edytowane przez Luk77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będą szły od wkładki do preampa, jedynie co przylutuję to wtyki do wkładki(kupiłem złote Cardas'a) na jednym końcu i interkonekty na drugim

 

Tak właśnie myślałem.

 

Rozmawaiłem z Piotrkiem na ten temat.

 

Takie gówna kabelki będa wystawać z gramofonu z interconectami, więc prawdopodobnie gramiak będzie u Ciebie siedział długo.

 

Ja jestem tego samego zdania, żeby uderzyć prosto w preamp, ominąć wszelkie lutowania.

 

 

Powiedz czy te kable moge kupić krótsze np, 0,50-0,70, metr moim zdaniem troche za długi?

 

Ile dałeś za łączenia przy wkładce ?

 

faktycznie jest Thorens 160 na aledrogo,

 

Jathek, szaman

 

http://allegro.pl/gr...3615084181.html

 

cena jest dobra.

 

Sme jest typu S a TP16 jest proste, to też ma znaczenie ;)

 

Po tym jak zobaczyłem co jest w środku TD 160, kupno ramienia SME nie jest priorytetem - wymiana kabli tu jest cały szkopuł. :yahoo:

 

Teraz patrze na następce Thorens TD 160 HD którego koszt to okolo 10 000zł,

 

hmmm, ciekay gramiak i ciekawa cena :biglol::yahoo:

Edytowane przez pawelszuszu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedz czy te kable moge kupić krótsze np, 0,50-0,70, metr moim zdaniem troche za długi?

Nie wiem, powiem Ci jak zamontuje ile cm wystaje za gramofon :D

Natomiast w Audio forte sprzedają co 0,5m nie kupisz 70cm, chyba, że zrzucisz się z kimś na 1,5m :D;)

Ile dałeś za łączenia przy wkładce ?

30zł http://allegro.pl/te...3572459562.html

 

Bartek , gdzie kupiłeś tą wagę ? Fajna bo ma dużą powierzchnię i nie tylko igłe można na niej ważyć :)

Na rynku w jakichś chińskich rupieciach znalazłem :D

Edytowane przez brt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, powiem Ci jak zamontuje ile cm wystaje za gramofon :D

 

słuchaj i jeszcze jedna sprawa, tam jest jeden kabel połączony z masą gramiaka, jak to przelutujesz?

 

i skąd kupisz złącza interconect do kabli sme, od witka?

 

Natomiast w Audio forte sprzedają co 0,5m nie kupisz 70cm, chyba, że zrzucisz się z kimś na 1,5m :D;)

 

zobaczymy ile Ci będzie wystawać, jeśli dużo kupie 50cm jesli nie to metrówke.

 

Coś mnie sie wydaje że cały szkopuł TD 160 to oddzielenie silnika od całej tej reszty

 

Takie stricte przerzucenie dźwięku z wkładki do pre poprzez srebrne kable no nie ma nic lepszego.

Edytowane przez pawelszuszu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Teraz patrze na następce Thorens TD 160 HD którego koszt to okolo 10 000zł,

 

hmmm, ciekay gramiak i ciekawa cena :biglol::yahoo:

 

 

TD 160 HD to b.dobry gramofon ale żeby z niego wyciągnąć jak najwięcej to trzeba dokupić SME 309 za ok. 7700 pln + profi wkładkę a wtedy cena się robi ok 20 000 PLN .

 

series300big.jpeg

Edytowane przez Luk77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słuchaj i jeszcze jedna sprawa, tam jest jeden kabel połączony z masą gramiaka, jak to przelutujesz?

ten zostaje, to uziemienie jest, nie ma znaczenia dla jakości dźwięku(ma tylko eliminować zbieranie się ładunków i trzaski)

i skąd kupisz złącza interconect do kabli sme, od witka?

Interkonekty mam Neutrika, od Witka wezmę Bullety miedziane, ale to za jakiś czas.

 

chyba oddam headshell do lakierowania proszkowego, trochę odprysków farby ma :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

en zostaje, to uziemienie jest, nie ma znaczenia dla jakości dźwięku(ma tylko eliminować zbieranie się ładunków i trzaski)

 

dobra monitoruj mnie gdyż ja również podejme sie tego.

 

Najważniejsza rzecz to nie pomylenie kabli - kolorów - do wyjścia na złącza RCA.

 

 

To prawdopodobnie da świetne osiągi gdyż każde przejścia i lutowania dodatkowe to strata na jakości.

 

Bartek rób foto przy czym miej na uwadze kolory kabli.

Ramię w kształcie S to oldschool ... SME już dawno od tego odszedł... Ciekawe dlaczego ;) Teraz się robi proste sztywne ramiona bez ruchomego headshell-a :idea:

 

Ja raczej nie pójde już w SME :idea:

 

SME to jest tylko taki gadżet, w dobrym wyposażeniem, ramie dedykowane do odpowiedniej klasy wkładek.

 

Ramie SME nie ma wpływu na brzmienie, mogą mięc wpływ kable które przebiegają w ramieniu.

 

Sme mniej zużywa płyty, nacisk ramienia jest mniejszy, nie zużywa płyty w takim stopniu jak zwykłe ramie.

 

W Thorensach bezpośrednio można podawac sygnał z wkładki bez przeprowadzania sygnału przez elektronike, która wycisza prace silnika, wzmacnia sygnał, kamufluje, upiększa,

 

 

Największa zaletą Thorensa jest jego prostota i oddzielenie silnika od talerza! On nie powoduje wibracji,

Edytowane przez pawelszuszu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

SME to jest tylko taki gadżet, w dobrym wyposażeniem, ramie dedykowane do odpowiedniej klasy wkładek.

 

Ramie SME nie ma wpływu na brzmienie, mogą mięc wpływ kable które przebiegają w ramieniu.

 

 

 

Paweł , ramie TP 16 a SME 3009 to duza różnica na korzyść SME .... Przy budżetowej wkładce tego nie bedzie słychać ale przy wyższej klasie wkładki ramie TP nie wykorzysta jej możliwości .

 

Mając ramie SME mozna wlasnie juz szaleć z najlepszymi wkładkami , rownież MC ... I o to przecież chodzi :idea:

 

Ja bym nie powiedział ze SME to gadżet ...To sa ramiona produkowane przez firmę mającą największe doświadczenie pod tym względem ... Niezwykle precyzyjne , łatwe do kalibracji i wytrzymałe ...Pracują bezproblemowo przez wiele lat :idea:

Edytowane przez Luk77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...