Skocz do zawartości

Kącik audiofila


Luk77

Rekomendowane odpowiedzi

Hejka,

 

Zapytam tutaj, może fachowcy pomogą w wyborze.

 

Jestem na etapie wybou sprzętu, nazwijmy to kino domowe + audio, w sytuacji już przygotowanej instalacji.

Tzn mam okablowanie w ścianach, wyprowadzone wszystko do szafy.

 

Chcę zakupić wzmacniacz A/V plus głośniki wbudowane w ścianę "projekcyjną" i półkę z tyłu pod rzutnik.

Chcę zakupić tylko 2+2. Ale subwoofer jest też w planach i też ma kabel.

 

Zaznaczam że wszystko jest cyfrowe, nie mam zamiaru nawet za często puszczać płyt.

Ograniczeniem jest też szafa - mam miejsce na nie za wielki wzmacnaicz i, również bardzo ważne, nie chcę by się za bardzo grzał.

W szafie jest wentylacja, ale miejsca nie ma dużo.

 

Dokonałem wstępnego wyboru głośników. Są to Focal Electra.

Zastanawiam się nad wzmacniaczami:

 

- marantz NR1604; niektórzy twierdzą że słabe wyjścia głośnikowe

- yamaha RX-V475

- onkyo TX-NR616; podobno bardzo się grzeje, jest z nich największy; ma jednak dwa wyjścia hdmi - duża zaleta

- pioneer VSX-923; wada - tradycynie kłopoty z ARC

 

Jeszcze nie odsłuchałem ich wszystkich, dopiero sie przymierzam.

 

Komentarze bardzo mile widziane.

Edytowane przez mkur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypomniał mi się staroć

http://www.youtube.com/watch?v=fYhp-mYV2qk

 

super kawałek szaman

 

A mnie wzięło na

 

 

Ostatnio sporo zresztą słucham Wings z P.McCartney na pokładzie :)

 

dzisiaj the doors u mnie leciał

 

- marantz NR1604; niektórzy twierdzą że słabe wyjścia głośnikowe - yamaha RX-V475 - onkyo TX-NR616; podobno bardzo się grzeje, jest z nich największy; ma jednak dwa wyjścia hdmi - duża zaleta - pioneer VSX-923; wada - tradycynie kłopoty z ARC

 

o onkyo czytałem że sie grzeje bla bla,

 

bier Yamaha albo Pioneera, to kino,

 

ma tylko pyrkac, nie jak w stereo gdzie liczy sie detal :yahoo:

Edytowane przez pawelszuszu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka,

 

Zapytam tutaj, może fachowcy pomogą w wyborze.

 

Jestem na etapie wybou sprzętu, nazwijmy to kino domowe + audio, w sytuacji już przygotowanej instalacji.

Tzn mam okablowanie w ścianach, wyprowadzone wszystko do szafy.

 

Chcę zakupić wzmacniacz A/V plus głośniki wbudowane w ścianę "projekcyjną" i półkę z tyłu pod rzutnik.

Chcę zakupić tylko 2+2. Ale subwoofer jest też w planach i też ma kabel.

 

Zaznaczam że wszystko jest cyfrowe, nie mam zamiaru nawet za często puszczać płyt.

Ograniczeniem jest też szafa - mam miejsce na nie za wielki wzmacnaicz i, również bardzo ważne, nie chcę by się za bardzo grzał.

W szafie jest wentylacja, ale miejsca nie ma dużo.

 

Dokonałem wstępnego wyboru głośników. Są to Focal Electra.

Zastanawiam się nad wzmacniaczami:

 

- marantz NR1604; niektórzy twierdzą że słabe wyjścia głośnikowe

- yamaha RX-V475

- onkyo TX-NR616; podobno bardzo się grzeje, jest z nich największy; ma jednak dwa wyjścia hdmi - duża zaleta

- pioneer VSX-923; wada - tradycynie kłopoty z ARC

 

Jeszcze nie odsłuchałem ich wszystkich, dopiero sie przymierzam.

 

Komentarze bardzo mile widziane.

 

Cóż ja Ci moge podpowiedziec ...Jesli o kolumny to Focal jak najbardziej ...słuchałem nawet jakieś zestawy tej marki ale nie pamietam jakie to modele ale generalnie to wysoki pułap jak na nowozytny sprzet i badziewia nie produkują :idea:

 

Inna kwestia to sparowanie ich jak w Twoim przypadku z ampli ...Tu nie ma złotej recepty i trzeba podłączyć i odsłuchać najlepiej ...samymi kablami mozna jedynie delikatnie zmienić charakter brzmienia ale najważniejsze aby cały set odpowiadał Twoim gustom :idea:

 

Konkluzja jest jednoznaczna czyli podłączyć Focal-e w ramach możliwości do wymienionych przez Ciebie ampli i słuchać co najbardziej odpowiada....Pierdoly z netu wyjęte typu ze wyjścia takie a nie takie czy ze ten sie bardziej grzeje mozna sobie darować , naprawde :idea:

 

 

 

 

 

 

Dalej Wings u mnie

 

 

 

To pewnie najlepsza piosenka McCartney-e ale słyszałem poniekąd o pewnej historii a mianowicie:

 

Pewna osoba leżąca w stanie b.ciezkim w szpitalu słuchając tego kawałka otwierała oczy uśmiechając sie jak nigdy wcześniej ...To dowód na to ze muzyka (dobra) nie tylko łagodzi obyczaje ale potrafi przezwyciężyć słabości/chorobę :)

Edytowane przez Luk77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no cóż, niektóre cechy są raczej ściśle techniczne, to nie są tylko pierdoły ;-)

ale zdaję sobie sprawę, że powiedzieć audifilowi, że zamierzam na tym słuchać muzyki to raczej jakby obraźliwe ;-)

 

ale yamaha bardzo możliwe że wygra, mimo, że najtańsza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewna osoba leżąca w stanie b.ciezkim w szpitalu słuchając tego kawałka otwierała oczy uśmiechając sie jak nigdy wcześniej ...To dowód na to ze muzyka (dobra) nie tylko łagodzi obyczaje ale potrafi przezwyciężyć słabości/chorobę :)

 

To żeś teraz zapunktował.

 

Mnie to muzyka tego pana

 

Billy_Ocean.jpg

 

 

strasznie pomogła gdy miałem poważne problemy za granicą

 

 

ale zdaję sobie sprawę, że powiedzieć audifilowi, że zamierzam na tym słuchać muzyki to raczej jakby obraźliwe ;-)

 

hahaaha no wlaśnie, nawet sie nie przyznawaj tutaj :biglol: :biglol: :biglol:

 

ale yamaha bardzo możliwe że wygra, mimo, że najtańsza

 

yamaha, denon to top budżetówek,

 

na denona mało kto narzeka

Edytowane przez pawelszuszu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o onkyo czytałem wiele komentarzy że sie grzeje bla bla,

 

a ja nawet czułem jak się grzeje ;) Potwierdzam :)

 

Ale jaki to ma wpływ na brzmienie ? :biglol:

 

Grzanie to cecha dobrej końcówki no chyba ze o klasie D mówicie ;)

Edytowane przez Luk77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o onkyo czytałem wiele komentarzy że sie grzeje bla bla,

 

a ja nawet czułem jak się grzeje ;) Potwierdzam :)

 

Ale jaki to ma wpływ na brzmienie ? :biglol:

 

Grzanie to cecha dobrej końcówki no chyba ze o klasie D mówicie ;)

 

grzeje sie onkyo, grzeje sie lampowiec

 

 

Taki sprzet można kupić

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ale na zimę :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Edytowane przez pawelszuszu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moje Onkyo grzeje już 7 rok B)

 

o w morde to długo staszku.

 

 

 

u mnie tylko integra 980bx wytrzymała 1 rok,

 

a zbrojenie sprzętowe i rotacja jest w miare duża.

 

ale onkyo w porównaniu do mojego Denka w A klasie się grzeje porządnie!

 

bo onkyo kaloryfer czasem można zastąpić :biglol:

 

 

tak już jest i takie są relacje o tym sprzęcie :yahoo:

Edytowane przez pawelszuszu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad wzmacniaczami: - marantz NR1604; niektórzy twierdzą że słabe wyjścia głośnikowe - yamaha RX-V475 - onkyo TX-NR616; podobno bardzo się grzeje, jest z nich największy; ma jednak dwa wyjścia hdmi - duża zaleta - pioneer VSX-923; wada - tradycynie kłopoty z ARC

 

Sprzedawca z salonu odsłuchowego gdy usłyszał, ze zastanawiam sie nad Yamahą, delikatnie stwierdził, żeby to przemyśleć. To sprzęt "masowy" z mnóstwem zbędnych gadżetów z których nigdy nie skorzystasz, a za które zapłacisz. Ja myslę, że z czasem zechcesz jednak mieć sprzęt grający naprawdę dobrze, a wtedy to co teraz kupisz za tysiace, będziesz musiał sprzedac za setki albo wstawić do garażu. Pisze to na podstawie własnego doświadczenia. Rozważ takie firmy jak NAD, Arcam, Cambridge Audio. Nie są może efektowne designersko, ale grają. To inwestycja na lata. Najtańszy CA to model 351 R. To co ma, chodzi mi o wejścia/wyjścia ja wykorzystałbym w 100%, ale więcej nie potrzebuję. Płace za to, co mi potrzebne. Osobiscie wybralem model 551R, który ze wzgledu na większa moc bardziej odpowiada moim głośnikom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad wzmacniaczami: - marantz NR1604; niektórzy twierdzą że słabe wyjścia głośnikowe - yamaha RX-V475 - onkyo TX-NR616; podobno bardzo się grzeje, jest z nich największy; ma jednak dwa wyjścia hdmi - duża zaleta - pioneer VSX-923; wada - tradycynie kłopoty z ARC

 

Sprzedawca z salonu odsłuchowego gdy usłyszał, ze zastanawiam sie nad Yamahą, delikatnie stwierdził, żeby to przemyśleć. To sprzęt "masowy" z mnóstwem zbędnych gadżetów z których nigdy nie skorzystasz, a za które zapłacisz. Ja myslę, że z czasem zechcesz jednak mieć sprzęt grający naprawdę dobrze, a wtedy to co teraz kupisz za tysiace, będziesz musiał sprzedac za setki albo wstawić do garażu. Pisze to na podstawie własnego doświadczenia. Rozważ takie firmy jak NAD, Arcam, Cambridge Audio. Nie są może efektowne designersko, ale grają. To inwestycja na lata. Najtańszy CA to model 351 R. To co ma, chodzi mi o wejścia/wyjścia ja wykorzystałbym w 100%, ale więcej nie potrzebuję. Płace za to, co mi potrzebne. Osobiscie wybralem model 551R, który ze wzgledu na większa moc bardziej odpowiada moim głośnikom.

 

Do kina domowego może być Yamaha , Onkyo , Marantz ... Do stereo po za mini wiezami oni nic porządnego już nie produkują i zdecydowanie lepiej się zainteresować CA , NAD , ARCAM gdzie stosunek cana/jakość jest też b.przyzwoity.

Edytowane przez Luk77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szu,Luk,ale fajne ostatnie kawałki wrzuciliście :)

 

 

co do sprzętu-gdybym miał szansę na więcej realnego czasu do słuchania ,to pewnie też stałbym się "niewolnikiem" dźwięku i brzmienia,ale to pewnie nastąpi dopiero na emeryturze :(

Co do kina domowego,kiedy wybierałem porównując odgłosy deszczu i burzy z jakiegoś filmu(nie pamietam tytułu,facet podczas burzy zakopywał trupa w nocy :huh: ) to nie wyobrażałem sobie innych kolumn niż te ,które w moim mniemaniu dały odsłuch jak dla mnie rzeczywisty.Kiedy moja św.p. babcia słuchała puszczanego głośno KingKonga to stwierdziła ,że to jak nalot podczas wojny :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad wzmacniaczami: - marantz NR1604; niektórzy twierdzą że słabe wyjścia głośnikowe - yamaha RX-V475 - onkyo TX-NR616; podobno bardzo się grzeje, jest z nich największy; ma jednak dwa wyjścia hdmi - duża zaleta - pioneer VSX-923; wada - tradycynie kłopoty z ARC

 

Sprzedawca z salonu odsłuchowego gdy usłyszał, ze zastanawiam sie nad Yamahą, delikatnie stwierdził, żeby to przemyśleć. To sprzęt "masowy" z mnóstwem zbędnych gadżetów z których nigdy nie skorzystasz, a za które zapłacisz. Ja myslę, że z czasem zechcesz jednak mieć sprzęt grający naprawdę dobrze, a wtedy to co teraz kupisz za tysiace, będziesz musiał sprzedac za setki albo wstawić do garażu. Pisze to na podstawie własnego doświadczenia. Rozważ takie firmy jak NAD, Arcam, Cambridge Audio. Nie są może efektowne designersko, ale grają. To inwestycja na lata. Najtańszy CA to model 351 R. To co ma, chodzi mi o wejścia/wyjścia ja wykorzystałbym w 100%, ale więcej nie potrzebuję. Płace za to, co mi potrzebne. Osobiscie wybralem model 551R, który ze wzgledu na większa moc bardziej odpowiada moim głośnikom.

 

Do kina domowego może być Yamaha , Onkyo , Marantz ... Do stereo po za mini wiezami oni nic porządnego już nie produkują i zdecydowanie lepiej się zainteresować CA , NAD , ARCAM gdzie stosunek cana/jakość jest też b.przyzwoity.

 

Zgadzam sie z Łukaszem.

 

Ja sie kinem nie zajmuje, ale pewnie bym poszedł w Denona

 

co do sprzętu-gdybym miał szansę na więcej realnego czasu do słuchania ,to pewnie też stałbym się "niewolnikiem" dźwięku i brzmienia,ale to pewnie nastąpi dopiero na emeryturze :(

 

staszku niech ten czas nadejdzie teraz :yahoo:

 

Rozważ takie firmy jak NAD, Arcam, Cambridge Audio. Nie są może efektowne designersko, ale grają. To inwestycja na lata. Najtańszy CA to model 351 R. To co ma, chodzi mi o wejścia/wyjścia ja wykorzystałbym w 100%, ale więcej nie potrzebuję. Płace za to, co mi potrzebne. Osobiscie wybralem model 551R, który ze wzgledu na większa moc bardziej odpowiada moim głośnikom

 

NAD, Arcam i CA do stereo jak najbardziej!

 

NAD-y przewineły sie u mnie juz, po za tym kolega mkur wrzucił 4 swoje propozycje.

 

 

 

 

 

Arek kable doszły ale strasznie zmaltretowane, :biglol: :biglol: :biglol:

 

 

Coś z nimi robił ? :biglol: :biglol: :biglol:

 

to je utwór na rozpoczęcie dnia :biglol: :biglol:

 

Edytowane przez pawelszuszu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...