Skocz do zawartości

Coś nie tak z hamulcami z tyłu w jednym kole


Langus

Rekomendowane odpowiedzi

Hejo!

 

Otóż pojechałem sobie na wakacje z rodziną świeżo przeglądniętym i przeserwisowanym swoim Foresterem 2.0XT MY03. Podróż wyniosła około 750 km i wszystko byłoby fajnie gdyby pod koniec podróży coś nie podziało się z prawym tylnym kołem. Przy hamowaniu wydaje niesamowicie głośny dźwięk jakby coś uderzało/szurało w jakiś wielki kawał blachy. Jednocześnie powierzchnia tarczo-bębna wygląda na strasznie zniszczoną i jakby "poszarpaną" - zupełnie inaczej niż drug tarczo-bęben na drugim tylnym kole.

Co to się mogło stać? Klocek wypadł czy się wytarł jakoś za bardzo? Nie zahamulcowałem jakoś gwałtowne podczas całej podróży.

Jest jakiś mechanik w okolicach Władysławowa który ogarnąłby temat?

 

Pozdrówki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj jeżeli tarcza hamulcowa szorstka na całej powierzchni to wskazuje na to, że okładziny już nie ma i trze blachą .Dalsza jazda zniszczy tarczę i zwiększy koszty. Wymiana klocków i ewentualne przetoczenie tarcz i problem z głowy na dłuższy czas. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedzi. Jutro jadę do JD555. Serwisu nie zmienię bo jestem bardzo zadowolony - ale tutaj faktycznie troszkę skuchę zaliczyli...

 

-- 30 lip 2012, o 14:59 --

 

No i po kłopocie (: Dzięki JD555!

 

Pozdrówki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...