Skocz do zawartości

STI MY06 Turbo ładuje 1,27 , błąd przeładowania


sole3

Rekomendowane odpowiedzi

Zakupiłem autko już chwilkę temu. Wyskoczył błąd przeładowania. Ładuje na każdym biegu 1,27 .

Nie mam kontaktu z poprzednim właścicielem żeby spytać czy podkręcał turbo, czy mapa jaka była robiona ?

Do tej pory żadnych kłopotów Sti zapier..la aż miło. Tera też po wykasowaniu błędu ok.

Jak sprawdzić czy mapa oryginalna itd.

A może zepsute ?? :shock: :shock: :shock: :shock:

 

-- Cz lip 26, 2012 2:06 pm --

 

up

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 61
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Zakupiłem autko już chwilkę temu. Wyskoczył błąd przeładowania. Ładuje na każdym biegu 1,27 .

Nie mam kontaktu z poprzednim właścicielem żeby spytać czy podkręcał turbo, czy mapa jaka była robiona ?

Do tej pory żadnych kłopotów Sti zapier..la aż miło. Tera też po wykasowaniu błędu ok.

Jak sprawdzić czy mapa oryginalna itd.

A może zepsute ?? :shock: :shock: :shock: :shock:

 

-- Cz lip 26, 2012 2:06 pm --

 

up

 

1,27 to jak znam życie , pokazuje jakiś programik , w realu może być dużo wiecej, sprawdz najpierw wężyki do turbo !!! , restryktor czy nie za mały, czy nie ma MBC , a jak wszystko ok , to jedz do kogoś kto sie na tym zna, bo może być niewesoło :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

otwórz maskę i zobacz czy do turbo a własciciwe wastgate ( taki bączek przy turbo ) czy jest wężyk, i czy nie jest dziurawy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

otwórz maskę i zobacz czy do turbo a własciciwe wastgate ( taki bączek przy turbo ) czy jest wężyk, i czy nie jest dziurawy

Tak zrobię

 

sole3, napisz skąd jesteś to podpowiemy dokąd się udać póki nic groźnego się nie stało...jeśli będziesz zwlekał to możesz skończyć z dużym ubytkiem na koncie...

Kraków

 

Zapomniałe dodać że mam założonego blowoffa , na jałowym biegu słychać go dopiero z wysokich obrotów 4,5 - 5tyś

niewiemczy tak ma być , gdzieś przeczytałem że powinien puszczać juź około 2.5 bo inaczej ciśnienie wraca do turba i....

 

Czy to może mieć jakiś współudział ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie , wręcz odwrotnie

 

Że ciśnienie się cofa i spowalnia turbo ???

czy nie ma żadnego związku ?

 

Jak masz uszkodzony zawór , którego słyszysz że działa to w 99% przepuszcza ciśnienie i nie doładowuje , a u Ciebie przeładowuje , więc trzeba szukać gdzie indziej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wężyk ok.

Zwężka ? Założyliśmy szerszą - ładowanie 1,0 ( troche mało )

 

Może będzie jakaś oryginalna to założymy i zobaczymy.

 

Martwi mnie to że mogło być tak że gość założył zwężkę , zmienił mapę itd . a Ja teraz zmienię zwężkę , mapa zostanie i będzie się srało dalej.

 

Dobrze by było gdyby ktoś zerknął na mapę i ją porównał z oryginałem.

Tak sobie pomyślałem.

 

-- Cz lip 26, 2012 4:32 pm --

 

sole3, Pakuj tyłek w auto i leć do Nowego Sącza

Jak narazie prubóje Mi go ogarnąć Sylwek AMS z Krakowa (mam do niego 400m ) jak do tej pory byłem zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wężyk ok.

Zwężka ? Założyliśmy szerszą - ładowanie 1,0 ( troche mało )

 

Może będzie jakaś oryginalna to założymy i zobaczymy.

 

Martwi mnie to że mogło być tak że gość założył zwężkę , zmienił mapę itd . a Ja teraz zmienię zwężkę , mapa zostanie i będzie się srało dalej.

 

Dobrze by było gdyby ktoś zerknął na mapę i ją porównał z oryginałem.

Tak sobie pomyślałem.

 

-- Cz lip 26, 2012 4:32 pm --

 

sole3, Pakuj tyłek w auto i leć do Nowego Sącza

Jak narazie prubóje Mi go ogarnąć Sylwek AMS z Krakowa (mam do niego 400m ) jak do tej pory byłem zadowolony.

 

A jaka była zwezka i jaka zalozyliscie ? A jaki to problem zobaczyć czy to mapa seria ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O jaką zwężkę chodzi. Restryktor w wężyku? Jak założysz o mniejszym przekroju to mniej będzie otwierało wastegate i masz przeładowanie. Do czasu diagnozy przypadkiem nie butuj, bo może być kaboom. Swoją drogą to w STI 06 powinno być właśnie około 1bara doładowania, i mniej więcej do tylu mapa jest zrobiona. Chcesz większe ciśnienia, to robisz remap, a nie wymieniasz restryktor.

 

A jakie ciśnienia ma twoja mapa?

Jak zgrasz mapę, patrzysz na Target Boost i wiesz ile powinno być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomekc,

A ty czasem nie brałeś u mnie poduchy do subaraka ??

 

-- Cz lip 26, 2012 5:56 pm --

 

Jak założysz o większym przekroju to mniej będzie otwierało wastegate i masz przeładowanie.

 

A ja myślałem że odwrotnie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poduch nie brałem. Ale jeżeli w Grębałowie to brałem silnik od STI oraz ostatnimi czasy przepustnicę.

 

Jak założysz o większym przekroju to mniej będzie otwierało wastegate i masz przeładowanie.

A ja myślałem że odwrotnie :wink:

 

Sorry, ale coś mnie zamgliło. Mniejszy restryktor przeładowuje, wiekszy obniza doładowanie. Edytowalem tamtą bzdurę aby nikogo nie zmyliło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poduch nie brałem. Ale jeżeli w Grębałowie to brałem silnik od STI oraz ostatnimi czasy przepustnicę.

Tak właśnie było

 

-- Pt lip 27, 2012 9:15 am --

 

Założyliśmy inną zwężkę doładowanie na poziomie 1,15 - prawie dobrze.

 

Tomekc Mimo wszystko zerknął bym na mapę jeśli to możliwe.

 

Ps. A silnik STI który zakuwał Carfit ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ten silnik zakuwał Carfit. Jak chcesz to nie ma problemu żeby zerknąć na mapę. Może być nawet dzisiaj.

 

Będę miał trochę luzu dopiero w poniedziałek - jak byś mi puścił nr. tel . To byśmy się jakoś umówili .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...