Skocz do zawartości

Koło dojazdowe innego rozmiaru


JeromeBaldino

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj zmieniłem opony w moim Forku na 205/60/R16 Dunlop SP Sport Fastresponse (w razie czego mogę je gorąco polecić, jeżeli chodzi o przyczepność są świetne).

Wcześniej założone miałem 215/60/R16 (jeszcze oryginalne opony z 2004 roku). Z tego właśnie powodu została mi opona zapasowa w tym wymiarze. Czy w razie ewentualnego kapcia założenie jednej z opon o 1cm szerszej nie spowoduje problemów? Wydaje mi się, że o ile wymiar (średnica) będzie taka sama to nie powinno być problemów aczkolwiek opona 205 na pewno jest trochę twardsza niż 215 (tak więc może się mniej uginać) i stąd moje pytanie.

 

Pozdrawiam,

JB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jednej z opon o 1cm szerszej nie spowoduje problemów?

 

Nie tylko szerszej ale wyższej czyli innej średnicy.

Profil/wysokość opony w twoim przypadku jest to 60 oznacza 60% szerokości czyli 60% z 215 jest więcej niż 60% z 205.Średnica tak na szybko będzie większa o 12mm więc raczej odpuść sobie takie kombinacje bo załatwisz napędy na cacy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JeromeBaldino, Możesz spokojnie użyć tej starej,ale jak założysz jako zapas upuść powietrza tak ,by odległość od nawierzchni do osi koła był taka jak w pozostałych kołach-trochę flak. I jedź wolniej-tak jak na dojazdówce.Musisz tylko wozić linijkę. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...