Skocz do zawartości

Moje pierwsze w życiu auto!


Jachu93

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 789
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

No to mozesz smialo w niego inwestowac. Pamietaj ze jesli nie zostal olej wymieniony a sadze ze raczej nikt taki dobry nie jest i nie wymienia go przed pozbyciem auta to wymien oraz rozrzad pasek rolke napinajaca i pompe wody dla swietego spokoju. Rozrzad jest tani. I oczywiscie zrob z stukajacym kolem sadze ze to tulejka. Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mozesz smialo w niego inwestowac. Pamietaj ze jesli nie zostal olej wymieniony a sadze ze raczej nikt taki dobry nie jest i nie wymienia go przed pozbyciem auta to wymien oraz rozrzad pasek rolke napinajaca i pompe wody dla swietego spokoju. Rozrzad jest tani. I oczywiscie zrob z stukajacym kolem sadze ze to tulejka. Powodzenia.

 

Jutro będzie wszystko wymieniane co trzeba :)

 

Jumpman mi już się wydaje całkiem żwawe! Wczoraj na światłach stał za mną kumpla tata z mamą w starej Astrze 1.6 kombii. Spinał się oj spinał, ale mu Szerszeń odszedł :twisted::twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to na podwórku stoi już Sejek!

 

Silniczek 1.1, poducha, 2 szyby elektryczne i to chyba wszystko!

 

Przejechałem 20 km już i jest bardzo fajny! Już go polubiłem i czujemy to coś do siebie :twisted:

 

W prawym tylnym kole coś puka i przy wrzucaniu wstecznego zgrzyta, a poza tym wydaje mi się wszystko super! Przyspiesza bardzo fajnie (jak na takie pudełko oczywiście), chodzi cicho, równie, czyściutki! Kocham go normalnie!

:twisted:

Czyli identyczny jak mój, tyle że ja mam jeszcze LPG i 195kkm przebiegu :D

Idealne auto do miasta. Do centrum najczęściej Sejem jeżdżę. Nie wiem co w nim jest takiego, ale jak tylko wsiadam do Seja, to zaraz mnie wariacka jazda kusi. Czuje się go jak przedłużenie d... .

Też mi stukał tył. Na diagnostyce prosiłem, żeby mi to znaleźli, ale nic absolutnie nie wyszło. Okazało się, że to łożysko koła tak stukało :shock: to samo było z przednim. Żadnego huczenia, wycia, tylko stukanie. :shock: Może TTTM???

Na zgrzytający wsteczny najczęściej pomaga podciągnięcie linki sprzęgła o parę obrotów.

W Seju najbardziej zaskakują mnie hamulce - żylety normalnie. 8) A jeszcze ciekawiej jest, po padnięciu korektora siły hamowania. To ustrojstwo ma przekazywać większą część siły hamowania na przód, czyli auto zachowuje się podczas gwałtownego hamowania na śliskim klasycznie, tzn. tył wyprzedza i kręci piruety. Teraz mam tak, że najpierw hamuje tył, a potem przód. Rewelacja! Autko sunie przy hamowaniu po prostej i nie tańcuje na drodze. Po co ten korektor??? :roll:

 

Trochę przy nim grzebałem, jakby co, to chętnie doradzę.

 

Acha...., pilnuj poziomu płynu chłodzącego, bo brak wskaźnika temp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

suberet, zobaczymy co jutro powie mój mechanik z tym pukaniem!

 

No to pierwszy tjuning już jest! Na klapie wylądowała świnia! Dzięki Subary! :)

 

Wygląda teraz bardziej bojowo! :twisted:

 

I niestety posypała się jedna rzecz - uszczelka pod przednią boczną szybą. Przy otwieraniu, kawałek się wypluł i jak zacząłem grzebać to wyszła cała. Teraz włożyłem ją tak, że wody nie puści, ale przy zamykaniu szyby znów wyleci. Trzeba będzie podjechać do kogoś od szyb, żeby mi to włożył, bo ja paluchami nie dam rady.

 

Jumpman, suberet, jak jest u Was z środkową lampą w podsufitce? Da rade ją wyłączyć przy otwartych drzwiach, czy ona zawsze się pali?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi ta uszczelka też wylazła :? , ale szeroki płaski śrubokręt (lekko zużyty) zaradził w minutę. Trzeba mocno dociskać, ale tak, żeby nie przebić gumy - dlatego zużyty. Podłubiesz, to załapiesz o co tam biega. 8)

 

-- Pn sie 06, 2012 10:21 pm --

 

Da radę. Lewo zawsze wlaczona srodek przy otwartych drzwiach prawo wylaczona zawsze.

U mnie nic z tego - nie da się wyłączyć... :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jumpman, masz Sportinga? Który rok?

 

suberet, u mnie to samo! Nie da rady wyłączyć!

 

 

 

Szerszeń już w kolejce u lekarza stoi!

 

-- 7 sie 2012, o 18:20 --

 

No i Szerszeń wrócił od doktora. Diagnoza - silnik i blacha dobre. Do wymiany amortyzatory tył (przód też słabo) i sprzęgło.

 

Co do amorków... krążą mi po głowie głupie myśli, że jak już wymieniać, to wymieniać np. na coś takiego - http://allegro.pl/amortyzatory-sportowe ... 19037.html

 

Nie wiem jak to z trwałością i jakością tego sprzętu jest. Ma ktoś jakieś doświadczenia? Autko bym chciał jedynie torche obniżyć i utwardzić, żadne KJS nie wchodzą w gre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jumpman, co myślisz o tym - http://allegro.pl/amortyzatory-sportowe ... 19037.html ?

 

I jestem na jutro umówiony na zrobienie uszczelki. Niestety trzeba wyjąc całą szybe, bo inaczej za każdym razem będzie mi wypadać (podobno).

 

Radyjko - naprawione... Dehnel miał rację :oops::mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...