Skocz do zawartości

Zaciski hamulcowe Brembo z ALFY 166 do wrx ??


lyssy23

Rekomendowane odpowiedzi

znam osoby, które adaptują zaciski z Fiata, Alfy lub Puga 607 - z adapterem do rozstawu śrub podobno da się to ogarnąć.

Czy coś więcej od tych osób możesz się dowiedzieć? lub zapodać do ich jakiś kontakt?

 

A co do felg to myślę że OZ prodrive P1 17" się zmieści, gorzej byłoby z kołami zimowymi (stalowa 16 ori subaru).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te zaciski z alfy 166 otwory mocujące mają tak jak subaru ( rozstaw 150 mm ) tarczę o grubości 30 mm spokojnie obejmują !! średnica tarczy alfy 166 to 310 mm a WRX-a 293 -trochę różnicy jest więc najlepszym wyjściem będzie pożyczyć taki zacisk do przymiarki :!: Ja przymierzałem taki zacisk do mojego LGT co tarczę z przodu ma 316 mm i nie pasuje ani nie idzie zastosować adaptera !!! pasowałby bez problemu jak tarczę bym miał 305 mm . Wiem że do mojego Gacka pasuje zacisk z alfy 159 bo ma inne mocowanie i idzie zastosować adapter !!! ale zrezygnowałem z kombinacji i założę zacisk z STI bo pasuje plug&play

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Dla szukających rozwiązania mała uwaga > Brembo robiło kilka zacisków 4-tłoczkowych, tzn. różnią się wielkością i kilkoma szczegółami (jak można, według mnie je rozróżnić):

długość zacisku ok 270mm (duży) i ok 220mm (mały)

wejście przewodu hamulcowego pod kątem ok 45stopni (duży), wejście pod kątem 90stopni na środku (mały)

charakterystyczne podcięcie widoczne z przodu w dolnej części (duży), brak podcięcia (mały)

przewód łączący obie strony zacisku patrząc od przodu zacisku z lewej strony (duży), z prawej strony (mały)

 

Co do samego tematu: Na pewno pasuje zacisk z Peugeota 607 V6, bo ma otwory mocujące o rozstawie 100mm i można dorobić łatwo adapter do subaru (rozstaw 150mm). Takie połączenie widoczne jest na załączonych zdjęciach.

 

Niestety nie wiem jak ma się kwestia zacisku z Alfy166 bo rozstaw śrub jest identyczny jak dla Subaru 150mm (pytanie czy będzie pasował bez problemu, czy nie da się go w ogóle zamontować, bo nie będzie jak założyć adaptera).

 

Kolejna kwestia to grubość tarczy. Alfa jeździ na tarczy grubości 28mm, Peugeot i Impreza 30mm. Jest obawa że w zacisk od Alfy nie uda się upchnąć tarczy i klocków.

post-1063-0-00233600-1357896552_thumb.jpg

post-1063-0-41668900-1357896554_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...