Skocz do zawartości

Navigacja w Subaru


Glowaken

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni Forumowicze, stałem się niedawno posiadaczem Legacy z nawigacją, która jest bo jest, ale na tym się kończy. Zastanawiam się ilu jest, równie jak ja, zirytowanych faktem, że nie ma nawet najmniejszych symptomów tego, kiedy to będą dostępne mapy naszego kraju. Czy nie uważacie, że skoro są opracowane mapy Polski (oferują je inni producenci samochodów) to jest to w zasadzie kwestją adaptacji gotowych podkładów geodezyjnych do danego systemu...? Przecież jest na rynku również AutoMapa, która myślę, że jest już dopracowanym produktem, jest TomTom itd. - skoro Oni mogą to dlaczego nie może Subaru??? Jeżeli okaże się, że jest więcej zainteresowanych opublikowaniem takich map dla naszego regionu (dedykowanych oczywiście do fabrycznej nawigacji Subaru), to może uda się wywrzeć presję na Dyrekcję Subaru Polska, która z kolei będzie w stanie/skłonna/chętna (czy jakkolwiek) naprzeć na kogoś wyżej, kto wreszcie przestanie traktować nas po macoszemu...! Z pewnością trzeba wywalić na to trochę kasy, ale z drugiej strony przecież nie będą tego rozdawać za darmo - pytanie tylko: czy jest ktoś jeszcze zainteresowany tym, aby można było korzystać z fabrycznie montowanej nawigacji zanim dojedzie się do granicy z Niemcami ???!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy, witamy - niestety nie jesteś jedynym z tym problemem, a napisano o nim już na Form mnóstwo, tak pewnie Twój wątek zostanie zamknięty. Nim to się jednak stanie napiszę, że ogólnie sytuacja z polskimi mapami jest kiepska łamane przez dramatyczna :roll:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze poprosic Dyrekcje, by laskawie (juz nie pytana...) co jakis czas odpowiedziala sporej grupie posiadaczy Subaru z kompasem: Jaki jest stan prac nad wprowadzeniem mapy Polski do systemu GPS Subaru?

PS Bo jak widac - co chwila ktos nowy wyrywa sie z tym tematem, wszyscy sie smieja, ze to juz bylo... I nic! Jest nas juz bardzo duza grupa rozczarowanych i czas powaznie sie sprawa zajac!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zachciało się nawigacji? Przecież kupiliściee subaru, rajdowego mistrza świata, auto aktywnie bezpieczne ze wspaniałym silnikiem i napędem ol-łil-drajw.

 

Trzeba se było kupić jakieś gówno pokroju BMW czyAudi to byście mieli nawigacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zachciało się nawigacji? Przecież kupiliściee subaru, rajdowego mistrza świata, auto aktywnie bezpieczne ze wspaniałym silnikiem i napędem ol-łil-drajw.

 

Trzeba se było kupić jakieś gówno pokroju BMW czyAudi to byście mieli nawigacje.

 

BMW ma gównianą nawigację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zachciało się nawigacji? Przecież kupiliściee subaru, rajdowego mistrza świata, auto aktywnie bezpieczne ze wspaniałym silnikiem i napędem ol-łil-drajw.

 

Ja akurat tego problemu nie mam (impreza), ale pomyśl sobie, jakim fajnym samochodem byłoby subaru "rajdowy mistrz świata, auto aktywnie bezpieczne ze wspaniałym silnikiem i napędem ol-łil-drajw" i JESZCZE DO TEGO z działającą nawigacją :!: :twisted:

 

Bazylia - nikt się nie śmieje z osób poruszających temat. To z całą pewnością sprawa nie do śmiechu (Smiech'u - to nie pod Twoim adresem :mrgreen:), natomiast na forum jest trochę większy porządek, gdy na dany temat jest jeden wątek. Na temat navi obecnie toczą się równolegle trzy... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja słyszałem, że mapa polski jest w fazie testów. Przynajmniej tak mi mówił jeden dziennikarz, który miał styczność z testowym Foresterem 2.5. Myślę, że więc Dyrekcja próbuje w ramach SIP'u działać w tym temacie. Przecież to jest, co by nie było, w interesie SIP, a po tylu tematach na forum, to już kwestia prestiżu.

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zachciało się nawigacji? Przecież kupiliściee subaru, rajdowego mistrza świata, auto aktywnie bezpieczne ze wspaniałym silnikiem i napędem ol-łil-drajw.

 

Ja akurat tego problemu nie mam (impreza), ale pomyśl sobie, jakim fajnym samochodem byłoby subaru "rajdowy mistrz świata, auto aktywnie bezpieczne ze wspaniałym silnikiem i napędem ol-łil-drajw" i JESZCZE DO TEGO z działającą nawigacją :!: :twisted:

 

Bazylia - nikt się nie śmieje z osób poruszających temat. To z całą pewnością sprawa nie do śmiechu (Smiech'u - to nie pod Twoim adresem :mrgreen:), natomiast na forum jest trochę większy porządek, gdy na dany temat jest jeden wątek. Na temat navi obecnie toczą się równolegle trzy... :roll:

 

Trzy watki na ten sam temat, to nie objaw balaganu, ale powagi tematu! Co i rusz ktos wyskakuje z ta nawigacja, ktorej nie ma... Czyli denerwuje, wkurza i... nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

OK, to gdzie pisac, aby tematu nie "rozmywać"? Gdzie jest jeden wspólny wątek dla tego zagadnienia, gdzie możemy byc olewani grupowo, a nie indywidualnie...?

PS. kupowałem ostatnio telefon, a raczej PDA i przy okazji zauważyłem, że firma dosyć mocno siedzi w branży nawigacji, zapytałem czy mogliby coś w takim temacie zrobić (zaadaptować istniejące i funkcjonujące już na naszym rodzimym rynku podkłady geodezyjne i dane do innego systemu), na co usłyszałem, że w zasadzie nie stanowi to ABSOLUTNIE ŻADNEGO problemu, muszą "jedynie" otrzymać nieskompilowaną wersję programu, w naszym przypadku (użytkowników Subaru, ale jak sie okazuje problem może dotyczyć również Mazdy - ten sam system) takie oprogramowanie powinien udostępnić Kenwood, ale kogo obchodzi jakichś 10-15 właścicieli Subaru z fabryczną "nawgacją"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie, Dyrekcja, poza "robi sie, czeka sie" powinna jednak bardziej skutecznie do tego tematu podejsc!!! Trwa to zdecydowanie za dlugo! W zadnym innym europejskim kraju by taka sytuacja nie przeszla - u nas normalne... Kto wiec nas "olewa" - chociaz to od Dyrekcji chcialbym uslyszec: Subaru, Kenwood, czy sama polska Dyrekcja???

W koncu to nie jest uprzejmosc, tylko zwykly obowiazek i mamy prawo wiedziec, kto jego (pomimo naszej sowitej zaplaty) nie wypelnia???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie, Dyrekcja, poza "robi sie, czeka sie" powinna jednak bardziej skutecznie do tego tematu podejsc!!! Trwa to zdecydowanie za dlugo! W zadnym innym europejskim kraju by taka sytuacja nie przeszla - u nas normalne... Kto wiec nas "olewa" - chociaz to od Dyrekcji chcialbym uslyszec: Subaru, Kenwood, czy sama polska Dyrekcja???

W koncu to nie jest uprzejmosc, tylko zwykly obowiazek i mamy prawo wiedziec, kto jego (pomimo naszej sowitej zaplaty) nie wypelnia???

 

Ja już na widok kolejnego, ożywającego po raz kolejny wątku o nawigacji w Subaru - leję ze śmiechu. Oryginalnej (NavTech/Kenwood/Subaru) mapy Polski (porządnej) nie będzie przez następnych (co najmniej) lat pięć. Mogą się pojawiać różne protezy - fajnie byłoby, gdyby to były protezy dobrej jakości...

 

Co wkurza - to to, że GPS wbudowany jest naprawdę dobry (w przeciwieństwie do audio) - brakuje tylko mapy. Można to zmienić, ale brak widocznie czasu/woli/przekonania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja proponuje tak:

zaluzmy jeden główny wątek pt. POLSKA NAWIGACJA w SUBARU (lub jakkolwiek go nazwiemy), zbierzmy sie tam wszyscy zainteresowani, tzn. niech kazdy napisze jaka ma propozycje rozwiazania opisywanej kwestii. Zrzućmy sie na wczesniej zalozone konto (kaska na ruchy) po symboliczne 20-50 zeta (w zaleznosci od tego ilu tak na prawde bedzie zainteresowanych) przetlumaczmy na jezyk angielski, albo nawet japonski wszystkie watki, ktore dotychczas dotyczyly rzeczonej super nawigacji w Subaru i wyslimy oficjalne pismo + załacznik w postaci przetlumaczonych wszystkich watkow (które pojawiają się na Forum od 2004 roku !!!) do Dyrekcji w Japonii lub oddziału europejskiego. Trzeba zacząć działać, a nie wyłącznie liczyć na to, że ktoś to za nas zrobi, bo jak widac nie zrobi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja proponuje tak:

zaluzmy jeden główny wątek pt. POLSKA NAWIGACJA w SUBARU (lub jakkolwiek go nazwiemy), zbierzmy sie tam wszyscy zainteresowani, tzn. niech kazdy napisze jaka ma propozycje rozwiazania opisywanej kwestii. Zrzućmy sie na wczesniej zalozone konto (kaska na ruchy) po symboliczne 20-50 zeta (w zaleznosci od tego ilu tak na prawde bedzie zainteresowanych) przetlumaczmy na jezyk angielski, albo nawet japonski wszystkie watki, ktore dotychczas dotyczyly rzeczonej super nawigacji w Subaru i wyslimy oficjalne pismo + załacznik w postaci przetlumaczonych wszystkich watkow (które pojawiają się na Forum od 2004 roku !!!) do Dyrekcji w Japonii lub oddziału europejskiego. Trzeba zacząć działać, a nie wyłącznie liczyć na to, że ktoś to za nas zrobi, bo jak widac nie zrobi...

Racja - co do tego, ze trzeba to zebrac "do kupy", jakos uporzadkowac. Ale - nie wierze w skutecznosc wysylki watkow forumowych przez "inicjatywe spoleczna z Polski" do Subaru Japonia... Jakas sekretarka w Subaru nawet tego nie otworzy, a jak otworzy, to sie usmiechnie tylko. To musi byc oficjalne dzialanie Subaru Polska. I to oficjalne dzialanie Subaru Polska wcale nie jest "robieniem tego za nas", tylko za siebie, bo to Subaru Polska nie dopilnowal tego, by sprowadzony produkt od poczatku odpowiadal polskim warunkom uzytkowania i to Subaru Polska wzial pieniadze za niesprawny system!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bylo juz mowione nieraz: Dyrekcja wie o problemie i probuje dzialac. Niestety wszelkie prosby o pomoc do Japonii spotkaly sie z odpowiedziamy typu: NIE. W zwiazku z powyzszym SIP na wlasna reke robi, jak to nazwal Gal, proteze. Widzialem samochod z testowa instalacja. Narazie wyglada to tak, ze na Polske jest podpiety po prostu drugi system korzystajacy z tego samego wyswietlacza. Pomiedzy oryginalnym, a tym zastepczym systemem przelacza sie za pomoca przycisku.

 

Domyslam sie, ze jak testy skoncza sie wynikiem pozytywnym i calosc zostanie dopracowana, klienci beda mogli sie po to zglosic/SIP wezwie klientow do serwisu.

 

Mam nadzieje, ze rozwialo to pewne watpliwosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bylo juz mowione nieraz: Dyrekcja wie o problemie i probuje dzialac. Niestety wszelkie prosby o pomoc do Japonii spotkaly sie z odpowiedziamy typu: NIE. W zwiazku z powyzszym SIP na wlasna reke robi, jak to nazwal Gal, proteze. Widzialem samochod z testowa instalacja. Narazie wyglada to tak, ze na Polske jest podpiety po prostu drugi system korzystajacy z tego samego wyswietlacza. Pomiedzy oryginalnym, a tym zastepczym systemem przelacza sie za pomoca przycisku.

 

Domyslam sie, ze jak testy skoncza sie wynikiem pozytywnym i calosc zostanie dopracowana, klienci beda mogli sie po to zglosic/SIP wezwie klientow do serwisu.

 

Mam nadzieje, ze rozwialo to pewne watpliwosci.

Czekac wiec? Ok. Ale jak dlugo - chocby przyblizenie terminu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem. jak juz pisalem, zestaw testowy jest juz zainstalowany. podobno do tej pory nie sprawia problemow. Jedyne co, to z tym innym systemem wyswietlacz jest czarno-bialy (albo prawie, wydawalo mi sie, ze dostrzegalem tez inne kolory :wink:). Nie wiem czy to zalezy od tego systemu, czy to jest kwestia dopracowania. Jak sie przelaczy na seryjny, to jest oczywiscie kolorowe. W zwiazku z powyzszym mysle, ze juz niedlugo.

 

P.S. traktujcie moja wypowiedz prosze jako szpiegowsko-tajno-niepewna. To nie jest zadne oficjalne stanowisko SIP badz ktoregos pracownika :) Termin pojawienia ("niedlugo") to tylko moje domysly, nie poparte zadnymi faktami. etc. etc. etc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...