Skocz do zawartości

STI MY06 - wydech - pytanie


Radeck

Rekomendowane odpowiedzi

shodan, wszechwiedzący mówi że wszystko jest na Ferrari.it z całą historią itp.

 

Ok, dzieki.

 

Czyżby następny krok po Evo się szykował? Czy może dubler dla Justyny na przyczepne KJSy? ;-) LOL

 

LOL, nie zupelnie nie... F mnie nie pociaga, jesli juz to Lambo, albo jakies wynalazki w stylu Zondy, czy K-segga. Tylko przy okazji naszej rozmowy przypomnialem sobie, ze nigdy nie potrafilem ferrari od siebie odroznic, stad pytanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja odróżniam wszystkie - pomogę Wam.

 

Są cztery podstawowe grupy:

- czerwone

- żółte

- czarne

- malowane przez murzynów i mexów na jakieś wiejskie kolory.

 

Proste, nie? :mrgreen:

 

Alex - to był żart z tą "warszawką" - celowo Cię chciałem lekko wkręcić :twisted:, że niby jestem taki wrażliwy na punkcie oceny tzw. Warszawki przez nie-Warszawkę (celowo nie piszę "resztę Polski" bo zaraz by się do mnie przyczepili :twisted:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chyba, ze z widlasta dwunastka

 

:shock: która dwunastka brzmi podobnie? Słyszałem tylko taką z BMW, z Ferrari i bodajże z Jaga ale żadna tak nie brzmiała.

 

W Testarossie to V12 nie do końca było takie "V", bo to był płaski silnik - taki 12 cylindrowy boxer. (A jak w Testarossie to i w 512 ;-) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witek, a odległości między cylindrami, kszałt i wielkość kanałów wylotowych, komór spalania, sekwencje zapłonu, itp itd. Conajmniej pierwsze te 3 rzeczy wpływają poważnie na kształt kolektora, a do tego dochodzi jeszcze turbo, wastegate itp itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WRC fan, tak odkładnie technicznie to był V12 ale 180 stopni rozwarcia bo nie był "przeciwsobny".

 

hmm czym sie rozni V o kacie rozwarcia cylindrow 180 stopni od boksera? tym jak tloki pracuja (tzn w jakiej kolejnosci itp)? Wiem, ze czyms sie roznia, tylko ciezko mi sobie wyobrazic czym, wezmy porzyklad V4 (180 stopni) i bokserka subarowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tym jak tloki pracuja (tzn w jakiej kolejnosci itp)?

 

Dokładnie. Dwa sąsiednie tłoki na jednym wykorbieniu wału a nie na dwóch jak w Subaru.

 

Ciekawe jest tez to, ze Porsche nie brzmi jak bokser - dzwiek jest raczej paskudy, nie podoba mi sie.

 

Dla mnie brzmi jak boxer wwłąsnie, tylko 6 cylindrowy i zawsze to była dla mnie piękna muzyka :-) Takie GT3 gada rewelacyjnie :-) Jak pojedziesz na Ring to podjedźcie sobie w jedną ze stref dla oglądaczy i posłuchaj :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tym jak tloki pracuja (tzn w jakiej kolejnosci itp)?

 

Dokładnie. Dwa sąsiednie tłoki na jednym wykorbieniu wału a nie na dwóch jak w Subaru.

 

 

Czyli w V4 chodza tloki: prawa (para) -lewa (para), a w bokserku 1 rzad prawy z lewym = 2 rzad prawy z lewym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Bardzo uwaznie śledziłem losy tego wątku bo pierwsze co zrobie po odbiorze STI to będe chciał by auto swoim głosem przypominało impreze,nie rozumie jak mogli zrobić coś takiego.Poradzcie cos co bedzie trzeba wywalic i na co? Nie chce by wyło jak dzikie,w którym nie mozna wysiedziec minuty,ma ślicznie,głeboko bulgotac.Prosze pomózcie.

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...