Skocz do zawartości

Bulgot w OBK 2.5


stjohn

Rekomendowane odpowiedzi

Po przestudiowaniu forum w poszukiwaniu odpowiedniego bulgotu, chciałbym wyciągnąć wnioski, bo konkretnej odpowiedzi nie znalazłem. Mianowicie:

1. kto z was majstrował z kolektorem przy silniku 2,5 l ?? bezproblemowo przyjmuje nierównoodległościowy z legacy 89-94?

2. czy sama zmiana kolektora mocno wpływa na hałas w środku?

3. możliwe jest przerobienie kolektora seryjnego 2.5l aby uzyskać bulgot (np. wydłużyć jedno ramie)? czy jest to najmniej opłacalne wyjście.

4. czy sama zmiana końcowego tłumika pozwoli wydobyć lekki bulgot? czy spowoduje tylko basowy hałas?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
Po przestudiowaniu forum w poszukiwaniu odpowiedniego bulgotu, chciałbym wyciągnąć wnioski, bo konkretnej odpowiedzi nie znalazłem. Mianowicie:

1. kto z was majstrował z kolektorem przy silniku 2,5 l ?? bezproblemowo przyjmuje nierównoodległościowy z legacy 89-94?

2. czy sama zmiana kolektora mocno wpływa na hałas w środku?

3. możliwe jest przerobienie kolektora seryjnego 2.5l aby uzyskać bulgot (np. wydłużyć jedno ramie)? czy jest to najmniej opłacalne wyjście.

4. czy sama zmiana końcowego tłumika pozwoli wydobyć lekki bulgot? czy spowoduje tylko basowy hałas?

 

Hej,

ja mam co prawda Legacy GX, ale też 2.5L i też drążyłem temat bulgotu. Wg tego, co mi powiedział mój mechanik od Subaru w mojej wersji są (tak jak w OBK) jakieś mocowania/belki które utrudniają lub wręcz uniemożliwiają zamontowanie kolektora różnoodległościowego. Chyba trzeba by robić taki na zamówienie, a tu też nie ma pewności że przy drobnych zmianach gabarytowych nagle bulgot nie zniknie.

 

Może się mylę co do tych ograniczeń, ale ja tu nie widziałem jeszcze outbacka z bulgotem...

 

 

P.S> masz jeszcze Galanta V6? Ja chorowałem na takie auto i wstępnie zamówiłem sprowadzenie gala, ale pan sprowadzacz nie znalazł nic dobrego w Szwajcarii, a za to przywiózł Legacy, które w końcu kupiłem i chwała nam za to :lol: Też jestem z Wawy, jak masz Gala to możemy się ustawić, chętnie bym zobaczył na własne oczy jak chodzi ta V6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 10 lat później...

Panowie, może ktoś to testował i dopasowywał kolektor od forestera turbo do OBK? U mnie jest kolektor jak na pierwszym zdjęciu i czy po lekkim modzie z połączeniem katalizatora, ten kolektor z forestera by przypasował? Bo chyba rozstaw pomiędzy lewą i prawą stroną jest taki sam?

 

Auspuffkrümmer SUBARU OUTBACK (BL, BP) 44105AG060 J44M4475 |  Autoteile-Markt.de

 

Kolektor wydechowy Subaru różnoodległościowy Turbo Imprezy Forester Węgrów  • OLX.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...