Skocz do zawartości

Czy zagazowalibyście STi?


BartZ

Rekomendowane odpowiedzi

A ja jestem Ekologiem, dlatego woze sie w gazie :wink:

 

Darek, jakbyś był ekologiem, to byś chodził w samodziałowej sukmanie i sandałach jak Dżizas i się przywiązywał do drzew na odcinkach specjalnych.... :twisted:

 

:mrgreen:

 

zoowty, Ty to swoim "my02 wrx prawie sti" chyba wcale nie wozisz sie :):P

 

 

Bo teraz mam etap bycia super ekologiem :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 239
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

A ja mam nadzieję, że już w przyszłym roku podjadę do Jako :P

Mam obecnie kolejny samochód na lpg i nigdy (odpukać ) nic się nie stało. Dojeżdżam od 4 lat do Warszawy 35 km w jedną stronę i nie stać mnie, żeby płacić 2x więcej za dojazd. Gdybym mieszkał w Warszawie albo miał pracę parę km od domu, to mógłbym sobie pozwolić na cadillaca 7l i jazdę na benzynie :P

 

Żeby jeździć bezpiecznie przestrzegam jedynie kilku reguł.

1) samochód jest w idealnym stanie technicznym. Wszystko musi być sprawne. Przeglądy robione na czas, dobre części etc.

2) dojeżdżając do domu przełączam na benzynę, żeby spalić resztkę gazu. W ten sposób w komorze spalania, na noc pozostaje benzyna. Taki zabieg teoretycznie powinien zminimalizować wypalanie gniazd zaworowych.

3) Tankuję tylko na markowych stacjach.

 

 

Nie upalałbym na torze samochodem, który ma instalację lpg. Żeby to bezpiecznie robić trzeba byłoby polepszyć wydajność układu chłodzenia, zabezpieczyć całą instalację przed przeciążeniami + pewnie sporo innych rzeczy. Gra nie warta świeczki i trochę debilna :wink:

 

Ale w zwykłym dupowozie czemu nie... 8)

 

 

 

 

 

 

 

PS. w moim starym gt była instalacja gazowa i działała i d e a l n i e

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zagazowalbym, ale odpalal tylko w trasie, gdybym mial :mrgreen:

Czekałem aż ktoś to napisze :mrgreen:

 

gdzie STI w trasie? głośne to, trzęsie, męczy... nie ma mowy, żeby tym w góry pojechać i jeszcze tego samego dnia wieczór na stoku spędzić :mrgreen:

Bez przesady, przy stałej prędkości na trasie nie męczy :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BartZ, poczekaj... jak paliwko do 10pln/litr podskoczy to nawet Przemeq, w wątku o LPG stanie się bardziej aktywny :twisted:

 

Poważnie mówiąc.

Gdyby ta ankieta była zrobiona 3 lata temu, na NIE byłoby zdecydowanie więcej głosów -> tańsze paliwo, droższe STI, a więc jeżdżą nimi ludzie bardziej majętni.

Zrób ankietę za 3 lata to IMO głosów na NIE będzie jeszcze mniej niż teraz -> jeszcze tańsze STI, za to jeszcze droższe paliwo. Dziś już nie jest tak trudno kupić STI bo mocno potaniały ale ceny paliwa w tak paliwożernym aucie powodują, że nawet ludzie których paliwo nie bolało kilka lat temu, dziś zaczynają się rozglądać za tańszą alternatywą dla benzyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem przeciwnikiem gazu, sam w zeszłym ruku zamieniłem auta służbowe na LPG, ok 30% oszczędności w stosunku do diesli. Ale w tym przypadku niestety muszę rozwiać wątpliwości:

Na zdecydowanej większości imprez sportowych samochody z LPG nie są dopuszczane!!!!!

A mieć STI i nie upalać, to tak jak mieć w domu super modelkę i tylko rozmawiać z nią np. o fizyce kwantowej.

Jedno i drugie stworzone zostało do innych celów: Do dawania przyjemności!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BartZ, poczekaj... jak paliwko do 10pln/litr podskoczy to nawet Przemeq, w wątku o LPG stanie się bardziej aktywny :twisted:

Tfu tfu, na psa urok :mrgreen::P

Poważnie mówiąc.

Gdyby ta ankieta była zrobiona 3 lata temu, na NIE byłoby zdecydowanie więcej głosów -> tańsze paliwo, droższe STI, a więc jeżdżą nimi ludzie bardziej majętni.

Zrób ankietę za 3 lata to IMO głosów na NIE będzie jeszcze mniej niż teraz -> jeszcze tańsze STI, za to jeszcze droższe paliwo. Dziś już nie jest tak trudno kupić STI bo mocno potaniały ale ceny paliwa w tak paliwożernym aucie powodują, że nawet ludzie których paliwo nie bolało kilka lat temu, dziś zaczynają się rozglądać za tańszą alternatywą dla benzyny.

pablo

Wszystko się zgadza, natomiast ja cały czas próbuję rozdzielić pobudki ekonomiczne od tych powiedzmy "ideowych"... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale nie wolno startować samochodem z instalacją, czy po prostu nie wolno na gazie?

 

Był idiotyczny przepis który niby zabraniał startu z butlą gazową. Wystarczyło ją wyjąć z auta i już można było startować.

 

Z tego co wiem* w tym sezonie ten przepis już jest nieaktualny. Można startować autem z instalacją LPG.

 

*nie wiem czy wszystkie automobilkluby dopuszczają. Tam gdzie sprawdzałem zakaz już nie obowiązuje,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Był idiotyczny przepis który niby zabraniał startu z butlą gazową. Wystarczyło ją wyjąć z auta i już można było startować.

 

Z tego co wiem* w tym sezonie ten przepis już jest nieaktualny. Można startować autem z instalacją LPG.

 

*nie wiem czy wszystkie automobilkluby dopuszczają. Tam gdzie sprawdzałem zakaz już nie obowiązuje,

 

czyli przyrzeczenie na starci, że się nie będzie używać "muchozolu" nie wystarczy :wink: :mrgreen:

bo butla sama w sobie jest wytrzymała, więc samo posiadanie jej nie jest niebezpieczne... :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa dyskusja :)

Ja nie mam nic przeciwko instalacji lpg. Nie uważam żeby była to profanacja. Skoro można jeździć taniej to czemu nie.

Czytałem ostatnio, że bentley montuje gaz fabrycznie do swoich aut. Znajomy mówił mi niedawno, że widział lambo gallardo tankujące gaz. Ja jestem na tak :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...